Інформація про рух коштів протягом 2018 року

Інформація про рух коштів протягом 2017 року

Інформація про рух коштів (01.01.2018 – 30.03.2018 )

Інформація про рух коштів в вересні – жовтні 2017 року

Інформація про рух коштів в червні – вересні 2017 року

Інформація про рух коштів в лютому та березні 2017 року

СТАТУТ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ “ДЖЕРЕЛО-30”

«ДЖЕРЕЛО» – живильна сила школи

«Джерело» – так називається Сумська міська громадська організація, що була створена батьками нашої школи у 2005 році. Мета її утворення 12 років тому була більш, ніж прозаїчна, але залишається актуальною і сьогодні: організація максимально комфортних умов навчання для маленьких школярів.

Завдання «Джерела»  закладені в назві: найперше  – у кожному класі має повноцінно працювати  вихователь групи продовженого дня, технічний працівник, який забезпечує чистоту, комфорт і приємне харчування дітей. Для всебічного розвитку і творчих здібностей  школярів – організація роботи різноманітних гуртків, секцій, додаткових занять з певних предметів, або підготовка до різноманітних конкурсів, фестивалів тощо.

Як функціонує «Джерело»? Дуже просто і прозоро. Вибирається правління організації на конференції, яке за статутом має збиратися на засідання раз на чверть. На початку кожного навчального року складається кошторис, де розписуються потреби і витрати, дата виконання і контроль. Практично всі батьки школи – члени  громадської організації. Тож вони платять членські внески, які збирають обрані (у кожному класі) відповідальні люди, які називаються «скарбники».

Рішеннями конференції та правління регулюються пільги, що надаються певним категоріям сімей (відповідно до життєвих обставин і чинного законодавства України). І це не тільки зменшення членських внесків на половину, а й повна підтримка деяких дітей «Джерелом».

Крім фінансування реалізації основних завдань громадської організації , є ще й непередбачені, але надзвичайно важливі проблеми в школі, які потрібно вирішувати. Адже школа, крім навчального процесу, це ще й великий господарський комплекс, який вимагає щоденної уваги, тим більше, коли в приміщенні велика кількість дітей молодшого шкільного віку. Ці витрати обговорюються і затверджуються правлінням «Джерела».

Контроль за рухом коштів здійснює ревізійна комісія, в складі якої – професійні бухгалтери і аудитори. До речі, звіти про зібрані і витрачені кошти (на що, коли і як) регулярно виставляються на сайт нашої школи. Тож ознайомитися з ними можуть не тільки члени громадської організації, а будь-хто.

«Джерело» – громадська організація відкрита і прозора, мобільна і діяльна, готова до співпраці в усіх сферах життєдіяльності, і не лише шкільного життя. Про що свідчить практична діяльність і планування.

У вересні минулого року , відповідно до заявок адміністрації Сумської спеціалізованої школи І ступеня № 30, був затверджений кошторис витрат на 2016-2017 навчальний рік.  Що потрібно вирішити у першу чергу? Поміняти застаріле кухонне обладнання, зробити капітальні ремонти: даху школи; електричної, каналізаційної, опалювальної систем; водовідведення; вентиляційних колодязів, пожежних драбин.

Також заплановано капітальні ремонти спортивних залів, заміна вікон і дверей, шкільних меблів, обладнання в харчоблоках і в класах.

І це стосується двох корпусів школи, які розташовані в м. Суми за адресами: вул. Рибалка,7 та вул. Івана Сірка, 2а.

Відповідно до прийнятих рішень  Сумської міської ради частина із запланованого відтепер буде вирішуватися за рахунок місцевого бюджету.

У позаурочний час, тобто у групах продовженого дня, в обох корпусах працюють різноманітні гуртки; величезною популярністю користуються театральний гурток, надзвичайно важлива «Країна Мудрогномія» і т.д. У оплаті праці спеціалістів немає різниці – з держбюджету чи з фонду Сумської міської громадської організації «Джерело», оскільки не тільки відповідальність і обсяг робіт урівнені, а й податки та виплати здійснюються відповідно до чинного законодавства України.  Але через те, що працівники «Джерела» працюють за договірною системою оплати праці, вони не отримують виплат за час канікул і відпусток.

Особлива увага громадської організації – харчуванню дітей, де в кожному корпусі є свій харчоблок.  Проте проблем вистачає в організації процесу. У приміщенні школи, що по вул. Рибалко,7,  він розміщений в Олександрівській гімназії  і Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30 його орендує. Їжу готують кухарі школи , а потім няні від кожного класу тричі на день отримують їжу і переносять у будівлю І корпусу (роздають по класах, посуд миють в спеціально обладнаних мийних кімнатах).

У корпусі школи,  що по вул. Івана Сірка, 2а, є повноцінна кухня і учнівські їдальні . І все ж, приготовану їжу з харчоблоку необхідно перенести в  їдальні, накрити 6 разів за день столи та встигнути за урок перемити посуд, оскільки  їдальні і харчоблок знаходяться в різних крилах будівлі.

В обох корпусах школи для створення комфортних умов навчання дітям працюють няні, підсобні працівники, які найняті на роботу безпосередньо  Сумською міською організацією «Джерело».

Щодня  життя підкидає багато проблем, які потрібно вирішувати, причому негайно. Правління громадської організації під час розгляду заявок від адміністрації школи встановлює пріоритети: невідкладно і першочергово. А відтак – медикаменти, господарчі товари, дрібні ремонти і все те, що стосується безпеки і здоров’я дітей, – вирішується в режимі он-лайн.

Правління та скарбники

Про рух коштів СМГО «Джерело» в січні-травні 2016 року