Третій тиждень шкільного життя ознаменувався початком акції «Жива вода – живе дерево». Молоденькі деревця, висаджені весною нашими випускниками, потерпають від спраги. Спільними зусиллями учні 4-А та 4-Б класів розпочали важливу справу. Діти з готовністю і великим бажанням поливали саджанці.
За принципом ланцюжка у інші дні протягом вересня –жовтня до акції долучаться учні 4-х класів. Нехай зростають наші деревця!

14 вересня до учнів 3-Г класу завітала Тетяна Петрівна Клець, відповідальний секретар Сумської обласної організації Українського товариства охорони природи. Вона розповіла про небезпечні для здоров’я людей рослини-агресори та показала як вони виглядають (золотавник канадський та амброзію полинолисту). Але головною метою її візиту було розповісти дітям про початок Всесвітньої акції «Зробимо світ чистим», яка в межах України набула формату екологічної кампанії «Чиста Україна – чиста Земля». Головна ідея цього екологічного руху – формування еко-свідомості українців, а особливо підростаючого покоління. На зустрічі Тетяна Петрівна подарувала класу альбом «Перлини Сумщини» та календар екологічних дат. Після чого відбувся практичний рейд з прибирання території дитячого парку «Казка», який здійснили учні 3-Г класу на чолі з Шевелєвою Т.П., Клець Т.П. До цього єко-заходу долучилися і батькі учнів цього класу. Всі діяли завзято, старанно й організовано. Дитячий парк виявився досить чистим, але вартові чистоти не пішли з порожніми руками. Ідучи до школи прибирали сміття по проспекту Шевченка.

 

Проведення тижнів позашкільної освіти в закладах загальної середньої освіти

Літо, веселощі, розваги! Табірна зміна в розгарі, але і про благодійно-екологічні проблеми ми не забули. Цілий рік кожен клас збирав пластикові кришечки та використані батарейки. А саме сьогодні, завдяки допомозі та щирій підтримці батьків: Кулешова Ігоря Ігоровича та Грищенка Вадима Федоровича, ми змогли відправити до приймального пункту одного з магазинів «Watsons» біля 200 кг використаних батарейок та декілька мішків пластикових кришечок до благодійного центру «СББ – тил». Діти та дорослі разом швидко та завзято здійснили цю важливу справу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У таборі “Посмішка” весело, драйвово та з запалом пройшов конкурс інсценованої дитячої пісні. Такі різні і такі яскраві, такі пісенні і такі талановиті. Навіть літом, у пришкільному таборі, – ми унікальні!

 

 

 

 

 

 

 

Вихованці пришкільного табору “Посмішка” полюбляють різносторонньо розширювати світогляд, тому вони відвідали художню галерею при греко-католицькому костелі. Для дітлахів була представлена виставка скульптур та історія виникнення костелу.

Розважальна рухлива гра «Веселі мандри»

Після святкового відкриття табірної зміни всі загони взяли участь у розважальній рухливій грі «Веселі мандри». Команди загонів за певними маршрутами подорожували по станціях, де виконували різноманітні завдання. На завершення гри діти ділилися своїми враженнями. Переважній більшості гра дуже сподобалась.

“Розпочинаємо розмову”: гра для нового класу

Організація виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році

Тиждень Толерантності

З 14 по 18 листопада 2016 року в комунальній установі Сумська загальноосвітня школа І-ступеня № 30, м. Суми, Сумської області пройшов Тиждень Толерантності під гаслом: «Ми різні, але всі потрібні!». Основною метою Тижня було формування в учнів навичок ефективного спілкування, розвиток емпатії, розуміння проблем оточуючих людей. Розпочався тиждень асамблеєю на якій учні із Ради Мудрогномії розповіли учням 2-4-х класів що ж таке Толерантність. В рамках Тижня  проведено конкурс малюнків серед  учнів на тему: « Толерантність на папері.» .

Психологом  школи, Захарченко М.М. та соціальним педагогом Садовою О.І. були проведені  тематичні тренінгові заняття: « Я бачу і розумію тебе!», «Подорож до країни Дружби», «Поговоримо про толерантність».

Активно долучилися до проведення тижня і вихователі ГПД, які провили цікаві та повчальні бесіди та виховні заходи де були створені ситуації на пряв розуміння та доброти товаришів по класу.

В холі школи було оформлено інформаційний стенд, який нагадував учням, вчителям та батькам про значимість Міжнародного дня толерантності.

Проведення тижня толерантності дозволило учням, вчителям та батькам відчути себе єдиним цілим.

dscn8074

Тиждень олімпійського руху

Весело та активно пройшов тиждень Олімпійського руху у нашій школі. У всіх класах проводились тематичні уроки, виховні спортивно-оздоровчі заходи. Для учнів 4-х класів відбувся виховний захід «Історія олімпійського руху від далеких часів до сьогодення». Учні не тільки мали змогу дізнатися цікаві факти про історію олімпійського руху, але й продемонструвати свої власні нагороди та розповісти про успіхи у спорті. Для менших школярів були організовані веселі естафети, ігри, змагання. Також учні мали змогу ознайомитися з виставкою книжок про олімпійський рух, які можна прочитати у шкільній бібліотеці.

zahid

 

День  пам’яті жертв Бабиного Яру

До Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, що відзначається 29 вересня,  у 3-а класі було проведено урок “Три ляльки”. Через історію трьох єврейських дівчат та іх ляльок, яких було заслано в гетто з різних країн , дти дізналися про страшні сторінки з історії  людства під час другої світової війни. Свої враження, думки та побажання миру  діти висловили у своїх малюнках, зобразивши свою улюблену ляльку.

 

2016-09-29-14-53-55

 

Тиждень правових знань

З 3 по 7 жовтня у  школі проводився Тиждень правових знань «Знай свої права,  та виконуй обов`язки!». Відповідальним за проведення цієї програми була заступник з навчально-виховної роботи Гордієнко Т.М., педагог-організатор Бойко А.М., соціальний – педагог Садова О.І., практичний психолог Захарченко М.Г.

У рамках тижня була організована та проведена асамблея відкриття Тижня правових знань «Основні закони про права дитини». Для учнів 2-х, 3-х, 4-х класів виступили  представники  Ради Мудрогномії з інформаційним повідомленням «Знай свої права та обов`язки».

Вихователями ГПД були проведені виховні заходи «Мої права, мої обов`язки» серед учнів 3-4-х класів.

Для учнів 1-х класів соціальним педагогом проведено виховний заходів  «У казкових героїв є теж свої права!»,  учні 2-х класів спільно з вихователями ГПД переглянули та провели обговорення мультсеріалу «Поради тітоньки Сови» та веселі мультфільми з героями Смішариками «Ти маєш право….».

Учні 3-4-х класів спільно з вихователями активно потрудилися над практичним заняттям по створенню стіннівки «Ліхтарик – Правовик». А наша малеча, 1-2-гі класи, в свою чергу створили та оформили у роздягальні вернісаж малюнків на тему «Моя дружна, весела сім’я!».

7 жовтня було проведено закриття тижня. Комісією у складі відповідальних за проведення Тижня права були переглянуті роботи учнів 1-4-х класів. Усі класи молодці, потрудились активно за що отримали грамоти і подяки.

Особливою увагою хочеться відмітити учнів 2-Б класу (Циганенко Н.О.), 2-А класу (Безрук С.Л.). Надзвичайно креативні і цікаві стіннівки приготували учні 3-4-х класів, творчо підійшли до роботи і учні і вихователі. Але робота учениці 4-Г класу  Безвін Дар’ї     заслуговує на   окрему    подяку.

Тиждень правових знань не пройшов непоміченим, заходи, які були проведені знайшли відгук у серцях і свідомості наших учнів.

2016-10-06-16-31-44

АКЦІЯ «ЗБЕРЕМО МАКУЛАТУРУ – КУПИМО ПІДРУЧНИКИ»

У продовж першого семестру 2016-2017 навчального року, учні школи взяли активну участь у конкурсі по збору макулатури, який проходив під гаслом «Зберемо макулатуру – купимо підручники».

Учні та батьки відповідально поставилися до цієї корисної справи, яка мала дві мети: зберегти екологію нашої планети та на отримані кошти від зданої макулатури придбати підручники, яких не вистачало для учнів 3-х класів.

За результатами проведеної акції підведено підсумок:

  • призові місця отримали класи: І місце – 3-Б клас

ІІ місце – 3-В клас

ІІІ місце – 1-А, 3-А класи

  • серед учнів переможцями стали: І місце – Микула Аріна (4-В клас)

ІІ місце – Павловський Матвій (2-Г клас)

ІІІ місце – Спановська Ксенія (3-Гклас),

Кобичева Марія (4-Б клас)

За активну участь у зборі макулатури отримали подяки 2-А, 4-Б, 4-В класи.

11

Фотоконкурс «Дитина і книга»

 В рамках проведення місячника шкільної бібліотеки «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» відбувся фотоконкурс «Дитина і книга», в якому приймали участь учні 3-х класів.

За результатами конкурсу подяку за активну участь одержали:3-А клас (класний керівник  Діденко Т.В.,вихователь ГПД Литвиненко І.В. );3-Г клас (класний керівник Масюкова Г.І., вихователь ГПД Скорик Т.М.);3-Д клас (класний керівник Нестеренко В.В., вихователь ГПД Запорожець Г.В.).

Визначилися переможці і серед учнів:

І місце – Дудченко Анна, учениця 3-Г класу,

І місце – Дука Олександра,учениця 3-Г класу,

ІІ місце – Слюсаренко Артем, учень 3-Д класу,

ІІ місце – Дашкін Матвій, учень 3-Д класу,

ІІІ місце – Чубковець Іван, учень 3-Д класу,

ІІІ місце – Линник Анжела,учениця 3-Д класу.

Кращі фотороботи виставлено для перегляду в читальному залі шкільної бібліотеки.

Завідуюча бібліотекою   Власенко О.В.

dscn7996 dscn7993

ПЛАН  проведення Тижня толерантності

  1. 09.11.16, 10.11.2016 Нарада вихователів ГПД щодо проведення Тижня толерантності
  2. 14.11.16 Асамблея. Відкриття Тижня толерантності. Інформаційне повідомлення Ради Мудрогномів «Що таке толерантність?» – 3-4 класи
  3. 15.11.16 Асамблея. Відкриття Тижня толерантності. Інформаційне повідомлення Ради Мудрогномів «Що таке толерантність?» – 2 класи
  4. 16.11.16 Загальношкільний вернісаж  дитячих малюнків «Толерантність на папері….»
  5. 16.11.16 Година спілкування « Я бачу і розумію тебе!» – 3-4 класи
  6. 17.11.16 Виховний захід «Подорж до країни Дружби» – 1 класи
  7. 17.11.16 Розвиваюче заняття «Поговоримо про толерантність» – 2 класи
  8. 18.11.16 Асамблея. Підсумок проведення Тижня толерантності – 2-4 класи