Наші учні гідно вшанували рідну мову – і отримали персональне запрошення
21 лютого на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було проголошено Міжнародним днем рідної мови (у пам’ять про боротьбу жителів Бангладеш за право говорити рідною мовою). З 2000-го року цей День відзначається у світі як свято.
Школярі нашої школи також долучилися до всесвітнього вшанування. У цей день вони побували в Сумській бібліотеці-філії №3 імені знаного українського письменника-земляка Олексія Столбіна і не тільки дізналися про історію святкування Міжнародного дня рідної мови, а й продемонстрували свої знання з української.
Учні 4-Д класу (майже без допомоги вчителя Ольги Олександрівни Клименко, бібліотекаря Олени Володимирівни Власенко та керівника гуртка «Юні журналісти» Людмили Миколаївни Говійної) продовжували українські прислів’я. А таке, як «Хто більше читає, той більше знає» – прокричали хором. Потім одним словом вгадували що значить опис того чи іншого предмета, поняття. Вияснилося, що четвертокласники знають і що таке айсберг, і що таке компас, історія, наука, океан, веселка і багато чого іншого.
Не осоромилися школярі і коли потрібно було знайти до слів відповідні синоніми та антоніми, підібрати прикметники.
Навіть провести інтерв’ю українською мовою, хоча і не без допомоги Людмили Миколаївни, четвертокласники змогли.
Під час цього спільного заходу з Сумською бібліотекою-філією №3 наші учні долучилися до Всесвітнього марафону, коли протягом 5 хвилин безперервно звучить рідна мова. Це було серйозне доросле завдання, адже протягом цього часу треба було не тільки правильно, а ще й дуже красиво говорити українською мовою. Якщо Микола Сухінін і Олександра Рябченко декламували вірші, то Євгенія Пархоменко так натхненно заспівала відому у всьому світі щедрівку Миколи Леонтовича «Щедрик», що їй довго аплодували однокласники.
Крім того, що школярі Сумської спеціалізованої школи І ступеня продемонстрували знання з рідної мови, вони ще й гуртом розповіли ведучій свята пані Наталії про те, що ходять у бібліотеку, де говорять українською мовою, бо там – «Територія літературної української мови», а в класі тематично наповнюють «Скарбничку слів» і вже є переможці цього унікального змагання.
Наприкінці завідувачка відділом обслуговування бібліотеки Наталія Миколаївна Доценко високо оцінила знання рідної мови наших учнів і запросила «таких розумних дітей бути постійними відвідувачами Сумської бібліотеки ім. О. Столбіна».
ФОТО У ОЛЬГИ ОЛЕКСАНДРІВНИ