У День пам’яті та примирення, 8 травня та в День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 9 травня у школі проходила акція «Вогник пам’яті маком квітне в серцях».
Чому саме квітка маку стала міжнародним символом пам’яті, скорботи по загиблих та вшанування їх пам’яті?
Червоний мак (англ. Remembrance poppy) — символ пам’яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року.
Використання квітки маку як символу пам’яті інспіроване віршем канадського військового лікаря Джона Мак-Крея «У полях Фландрії» (1915), що починається словами:
«У полі Фландрії поміж хрестами
Гойдає вітер мак рядами,
Щоб знали місце, де ми є …»
Ідея використовувати червоний мак як символ пам’яті належить Моїні Майкл, викладачці Університету Джорджії, (США). У листопаді 1918 року під враженням від поеми Маккрея вона написала власний вірш «Ми збережемо Віру».
Дизайн українського червоного маку розроблено за сприяння Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін.
Графічне зображення символізує, з одного боку, уособлення квітки маку, з іншого — кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою зазвичай розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни (1939 та 1945) та гасло «Ніколи знову».