Щороку 2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає Міжнародний день дитячої книги. Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів. Адже саме вона відкриває дітям двері у великий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя, сприяє встановленню особистості. Це свято книги, дитинства та магії казки. Свято вирішили відзначати 2 квітня, тому що в цей день народився автор улюблених казок – Ганс Крістіан Андерсен.
З метою виховання в учнів дбайливого ставлення до книги, а також залучення молодого покоління до книги як джерела знань, культурних надбань та цінностей українського народу, в Сумській початковій школі №30 “Унікум” з 01.04.2024 по 05.04.2024 проходить Тиждень дитячої книги за планом:
1. Тематична літературна викладка “Сучасна бібліотека для сучасного читача”, 1-4 класи – 01.04.2024 – 05.04.2024.
2. Благодійна акція “Подаруй бібліотеці українську дитячу книгу!”, 1-4 класи – 01.04.2024 – 05.04.2024.
3. День відкритих дверей “Читати, щоб бути в тренді!”, 1-2 класи – 02.04.2024.
4. Бібліотечний урок “Посвята в читачі: “Український експрес “Світ книги”, 1-і класи – 02.04.2024.
5. Проєкт “Презентація улюбленої книги”, 4-і класи – 03.04.2024.
6. Конкурс дитячих малюнків “Моя улюблена прочитана книга”, 3-і класи – 03.04.2024.
7. Зустріч із Сумською поетесою Валентиною Мироненко, 1-і класи – 04.04.2024.
8. Конкурс “Кращий читач” (за читацькими формулярами, 1-4 класи – 05.04.2024.
9. Бібліотечний урок “Посвята в читачі: “Український експрес “Світ книги”, 1-Л клас – 05.04.2024.
З 16.03.2024 по 24.03.2024 – Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція “Національний тиждень читання. Тиждень поезії”.
Тема Тижня поезії – “Дім”, гасло якого: “Ріки незмінно течуть додому”.
18.03.2024 – арт-челендж читання віршів (1-і класи);
19.03.2024 – арт-челендж читання віршів (2-і класи);
20.03.2024 – арт-челендж читання віршів (3-і класи);
21.03.2024 – арт-челендж читання віршів (4-і класи);
22.03.2024 – екскурсія в бібліотеку-філію №3 імені О.П. Столбіна. Виховна година “Читаємо вголос про рідний дім” (2-і класи).
“Світова слава Шевченкова зростає й шириться разом зі славою його народу,
разом із зростанням ролі й престижу нової, вільної України…”
(Олесь Гончар)
Вшановуємо нашого Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. В шкільній бібліотеці створено книжкові тематичні викладки: “Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття”, “Шевченкове слово в віках не старіє”, “Вдивляючись в рядки пророчі”, “Живе під соцем любові Шевченкова весна” та “Шевченко – наш сучасник”.
9 березня 2024 року особлива дата для українців – 210-річниця з Дня народження Тараса Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.
Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив важливі послання, які для українців стали закликом до дії.
Шевченківські дні:
04.03.2024 – Книжкова викладка “Тарас Шевченко. Його слова – його велична пісня”.
05.03.2024 – Конкурс дитячих малюнків “Садок вишневий коло хати…” (1-2 класи).
05.03.2024 – Бібліотечний урок “Великому Кобзарю – 210 років” (3-4 класи).
06.03.2024 – Екскурсія в бібліотеку – філію 3 імені О.П. Столбіна (2-Д та 2-У класи). Виховний захід ” Життя і творчість Т.Г. Шевченка”.
07.03.2024 – Конкурс читців поезій Т.Г. Шевченка “Живе слово Кобзаря” (2-4 класи).
08.03.2024 – Усний журнал “Тарасу Шевченку – 210 років (огляд творів поета) – 3-і класи.
08.03.2024 – Конкурс лепбуків “Тарас Шевченко” (1-4 класи).
# ТИЖДЕНЬ_ЧИТАННЯ#БУТИ_СВОЇМИ
“Татко піде в магазин, бабця – до аптеки.
Я ж збираюся в похід до бібліотеки.
Вперше сам сьогодні йду! Я – школяр! Дорослий!
Там цікаві книжечки ждуть мене у гості…”
Учні 2-А та 2-В класів СПШ №30 “Унікум 08.12.2023 відвідали Дитячу бібліотеку-філію №3 імені О.П.Столбіна, де проходила творча зустріч із сумською дитячою поетесою Світланою Петренко. Світлана Анатоліївна презентувала свою нову казку-розмальовку “Пригоди непрохідного лісу”. Діти разом з поетесою розмальовували сторінки казки, відповідали на запитання, розповідали свої улюблені вірші. Зустріч пройшла цікаво і весело. Дякуємо нашій шановній пані Світлані за її творчість, доброту і бажання писати для дітей і про дітей!
У Сумській початковій школі №30 “Унікум” упродовж Національного тижня читання (04.12.2023-10.12.2023) пройшла акція “Книга про книгу”. Мета акції – створення книги відгуків на прочитані книги. Учні 3-4 класів активно взяли участь у написанні відгуків, адже кожному читачеві хотілося поділитися своїми враженнями про прочитану книгу. Найактивнішими читачами стали учні: 3-К класу (класний керівник (Масюкова Г.І.), 3-Ф класу (класний керівник Бойко О.В.), 3-Щ класу (класний керівник Будник Т.В.), 3-Ц класу (класний керівник Боглаєва Д.В.).
#ТИЖДЕНЬЧИТАННЯ2023_#БУТИСВОЇМИ
У нашому закладі освіти декілька років діє буккросинг “Візьми, якщо хочеш, віддай, якщо можеш!”. Ідея проєкту полягає в тому, що діти, прочитавши книгу, не відкладають її в шафу, а передають далі іншому читачеві і так по ланцюжку. Кожен, хто приєднався до буккросингу, у свою чергу, повинен залишити власну книгу, можливо, вона потрапить до того, кому найбільше потрібна.
У вас є цікава книжка, яку ви вже прочитали? Не примушуйте її сумувати у шухляді. Несіть до нас і її зможуть прочитати ваші однолітки.
З 04 грудня 2023 року до 10 грудня 2023 року Сумська початкова школа №30 “Унікум” бере участь у Всеукраїнській акції “Національний тиждень читання”. Акція проводиться під гаслом – “Бути своїми”, що означає зв`язок між поколіннями, подолання віддалі між відомими літераторами й нами, читачами, а також розуміння досвіду тих голосів, котрі подібні виклики часу вже пройшли.
Упродовж Тижня читання в шкільній бібліотеці функціонує тематична літературна викладка “Сучасна бібліотека для сучасного читача”. Діти мають чудову можливість ознайомитись із творчістю сучасних українських дитячих письменників.
Учні 1-Р класу 04 грудня взяли активну участь у вікторині “Подорож у казку”, яку провела завідувачка бібліотекою Власенко О.В.. Маленькі читачі з великим задоволенням відповідали на запитання за змістом українських народних казок, відгадували загадки “З якої казки?” та про казкових героїв.
“Читання для письменника – це життєва необхідність”.
Олександр Дерманський – український дитячий поет, прозаїк і казкар, член Національної спілки письменників України (з 2006 року). Народився письменник 28 листопада 1976 року в с. Гайворон Володарського району Київської області. Сашко Дерманський – один із найбільш читаних і знаних наших дитячих письменників. Персонажі книжок цього письменника – яскраві, веселі, з дивними та смішними іменами – підкуповують своєю безпосередністю, незвичністю та ненав`язливим гумором. Саме тому книги Дерманського люблять читати наші діти.
Щиро вітаємо Сашка Дерманського з Днем народження! Бажаємо йому творчого розвитку, миру і злагоди/
25 листопада – День пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. 1933-й рік – найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю народу найродючішої та найблагодатнішої землі. Багатостраждальна історія нашого народу. Ми не повинні забувати тяжких її сторінок. Страшно навіть через 90 років ступатиболючими стежками страшної трагедії, яка сталася на благодатній землі українського краю. Цебув не голод, а зумисно підготовлений голодомор.
Нехай у наших душах залишиться спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас, які померли страшною смертю. Дай, Боже, щоб це ніколи більше не повторилось!
Навіть під час повномасштабної війни можна долучитись до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції “Запали свічку” – українці запалюють вогник на підвіконні на згадку про жертв голодомору.
“Моя Україна встала з колін,
Вона подолає всі стіни.
І стане країною серед країн,
Відродиться під час руїни.
Слава Україні!”
21 листопада в Україні – День Гідності і Свободи. Учні 2-А та 2-В класів СПШ №30 “Унікум” мали змогу ознайомитися з легендою “Олександр Заступник Сумський”, яку створили діти нашого закладу освіти про одного з Героїв України, який загинув, захищаючи нашу землю. Одним з перших таких героїв був сум`янин Олександр Аніщенко, полковник Служби безпеки України. Він загинув, захищаючи нашу гідність та свободу, нашу землю. Учні, затамувавши подих, не тільки прослухали легенду, а й переглянули фільм “Олександр Заступник Сумський”. Так думають діти про війну:
“Для мене війна, це коли держави сваряться і не можуть щось вирішити словами. Я вірю: Україна – незалежна держава, була і буде на віки” (Андрій Пікуза).
“Війна – це смертельні дні, коли вмирають сотні людей… Усі люди! Моліться за мир у кожній країні!” (Софія Сулейман).
“Війна – це дуже погано. Там убивають і мучать людей. Україна – це мир, в якому повинні жити люди в добрі…” (Богдан Петренко).
Для учнів 2-х класів, під час осінніх канікул, цікавою та пізнавальною стала екскурсія в бібліотеку-філію №3 імені О.П.Столбіна. Діти мали змогу ознайомитися з новою сучасною українською літературою, побачити чудові поробки читачів дитячої бібліотеки, взяти участь у вікторинах та у відгадуванні загадок про тварин, рослин, природні явища. Карпенко Ніка, учениця 2-У класу, за особистим бажанням виконувала на піаніно чудові музичні твори, які надихали присутніх на фантастичний осінній настрій.
Одна з найулюбленіших дитячих справ – створення аплікацій з осіннього листя. Це дуже корисно, оскільки в процесі роботи розвиваються художні та творчі здібності, а також усидливість та увага. Готові вироби можуть бути інтер`єрною прикрасою або використовуватися в шкільних виставках. Сьогодні учні 2-х класів брали участь у майстер-класі “Аплікація з природного матеріалу: “Осінь золота”, який провела бібліотекар Лещенко Ю.О..
Канікули для учнів Сумської початкової школи №30 “Унікум” розпочалися екскурсією в бібліотеку-філію №3 імені О.П.Столбіна. На своє перше знайомство з бібліотекою завітали учні перших класів у супроводі завідувачки шкільною бібліотекою Власенко О.В.. Під час оглядової екскурсії “Територія читання” Дубовик С.О., завідувачка міською бібліотекою, провела дітей відділами дитячої бібліотеки, ознайомила з правилами користування та режимом роботи установи. Також, мандруючи “царством книг”, хлопці та дівчата дізналися про такі нові для них поняття як: абонемент, читальна зала, користувач, формуляр читача, періодичні видання.
Дуже цікаво для малечі стало відвідування кімнати-музею О.П.Столбіна, в якій учні змогли не тільки побачити особисті речі письменника, а й доторкнутися до них руками, поринути у світ творчості Олексія Петровича.
Окрім екскурсії, учні брали активну участь у майстер-класі “Аплікація з природного матеріалу: “Осінь золота”, який провела бібліотекар Лещенко Ю.О.. Поробки, виготовлені своїми руками, діти залюбки подарували своїм матусям.
В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки “Вірю в майбутнє твоє,Україно!” в закладі освіти стартував проєкт для учнів 3-4 класів “Моя улюблена книга” (презентація), мета якої поділитися враженнями від прочитаної книги та заохотити однокласників до читання. Діти беруть активну участь у створенні презентацій. Демонстрація робіт буде відбуватися на уроках “Літературне читання”. Після перегляду презентацій діти матимуть чудову можливість поділитися своїми враженнями про свою улюблену прочитану книгу. Учасників проєкту нагороджено грамотами та подяками.
Напередодні Дня української писемності та мови, 26.10.2023, у СПШ 30 “Унікум” стартував проєкт “Рекорди “Унікум “, першим етапом якого стало установлення рекорду з читання скоромовок учнями 1-2 класів. Переможців визначали по трьом номінаціям:
– найдовша скоромовка,
– найшвидше прочитана скоромовка,
– креативне виконання скоромовки.
В День української писемності та мови, 27.10.2023, на території бібліотечно – інформаційного центру закладу освіти відбулося святкове нагородження переможців конкурсу.
Наші діти – унікальні, творчі, неперевершені!
Як відомо, будь-яка книга починається з письменника. Його фантазія змушує нас радіти, мріяти, міркувати. До учнів 1-Х класу (класний керівник Новак Ю.А., вихователь ГПД Безрук С.Л.) в День української писемності та мови завітала Анна Коршунова – українська письменниця, поетеса, дійсний член Національної спілки письменників України, переможниця у номінації “Дитяча книга року ВВС-2017” за книгу “Комп і компанія”. Дітям письменниця презентувала свої чудові книги. З інтересом учні вислухали розповідь про історії написання дитячих книг: “Разом веселіше”, “Казкове місто Суми”, “Комп і компанія”. Сподіваємося, що зустріч з Анною Коршуновою залишила в дитячих серцях тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше її цікавих творів. Будемо з нетерпінням чекати на вихід нових книг!
“Паперова хвиля” – екологічний і просвітницький проект, спрямований на збір макулатури в закладі освіти.
Макулатура – це спасіння для дерева і для сумління,
Бо нового життя сторінки, перегортаючи картинки,
Розкажуть як ти зберігаєш, примножуєш багатства неньки-Батьківщини,
Природу рідної країни.
Збір макулатури в закладі освіти це не просто відмінна можливість залучити дітей до захисту екології і цілісності дерев, але і варіант залучення школярів до активної громадської роботи. У кожному класі залишаються списані зошити, старі книги, журнали, яким можна дати “друге життя”.
ЗБЕРЕЖЕМО ПЛАНЕТУ РАЗОМ!
30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. “Хто багато читає, той багато знає”, – так кажуть ународі. І це правда, тому що упродовж усього життя ми звертаємось до книжок.
Учні 1-4 класів долучилися до участі у вернісажі дитячих малюнків “Сучасна українська книга в твоєму житті” та здійснили подорож до “Скриньки пропозицій та літературних побажань”. Кожен читач шкільної бібліотеки поділився інформацією про книги, які він любить читати. Серед улюблених книг переважають: народні казки, твори Дж.К.Ролінг, В.Нестайка, М.Твена, К.Льюїса, А.Усачова. Люблять читати енциклопедичні видання про природу, техніку. У виборі книг допомагають: бібліотекар, батьки, друзі. При виборі книг звертають увагу на оформлення, зміст. Дорогі друзі! Бібліотека завжди чекає вас і готова дарувати найкращі свої книги. Василь Сухомлинський говорив: “Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Памятаймо, що у давнину бібліотеку називали “дім життя”, “притулок мудрості”, “аптека для душі”.
21.09.2023 у Дитячій бібліотеці-філії №3 імені О.П.Столбіна відбулася “Творча зустріч із дитячою письменницею Олею Вовк” для маленьких читачів бібліотеки. Оля Вовк – молода, талановита письменниця зі Львова, вона є наймолодшою членкинею Національної спілки письменників України, авторкою п`яти книг для дітей. Вона презентувала свою нову книгу “Літанка” -це чарівна книга, яка збирає разом історії, що кружляють навколо однієї теми – ЛІТО. Від першої сторінки книга захоплює своєю магією та дарує можливість повернутися у світ дитинства, де все здається безмежним і дивовижним. Креативна зустріч викликала чудові емоції у здобувачів освіти 2-А класу (класний керівник Піскун Ю.О.). Діти долучилися до руханок, відгадували загадки, міркували над головоломками, плескали в долоньки та тупцювали ніжками.
У закладі освіти з 18.09.2023 по 22.09.2023 проходив Тиждень протидії булінгу. У бібліотечно-інформаційному центрі створено літературну викладку “STOP, bullyinq!”, на шкільному подвір`ї завідувачка бібліотекою Власенко О.В. провела цікаву зустріч із 2-ж класом (класний керівник Гегешко І.М.). Мета виховного заходу: виховувати почуття власної гідності, почуття переживання до дитини, яка зазнає насильства, створення дружньої, творчої та миролюбної атмосфери в класі. Під час бесіди ми разом із дітьми створили перелік правил поведінки, які допоможуть попередити булінг: 1. Ми уважно слухаємо одне одного. 2. Ми даємо одне одному висловитися. 3. Ми говоримо з людиною, а не про неї. 4. Ми ні про кого не говоримо погано. 5. Ми не говоримо про відсутніх. 6. Ми відмовляємося від образливих прізвиськ і лайок. 7. Ми не сміємось над кимось, якщо людина зробила помилку або чогось не вміє. 8. Якщо з кимось поводяться несправедливо, ми звертаємо на це увагу й допомагаємо. 9. Ми не збираємося в групи, щоб “дружити проти” когось.
Щорічно, у День знань, відбувається екологічно-просвітницька акція “Подаруй бібліотеці книгу замість букету квітів”, в процесі якої пропонується принести на Перший дзвоник книгу українською мовою – замість букету квітів. В результаті цієї акції бібліотечний фонд поповнився 46 екземплярами книг сучасних письменників та поетів, 8 енциклопедіями та чудовими казками.
У рамках відзначення 105-річниці (28 вересня 1918 р.н.) від дня народження відомого педагога, мислителя, дитячого письменника, Василя Олександровича Сухомлинського, у рекреаційній зоні бібліотечно-інформаційного центру біля інтерактивної дошки “Україна: Вивчай. Пишайся. Досліджуй”, відбулася ранкова зустріч із здобувачами освіти 2-Д класу (завідувачка бібліотекою Власенко О.В., класний керівник Безлєпкіна М.О.). Олена Володимирівна познайомила дітей з чарівною людиною, педагогом, який за допомогою казки ніс у світ дитини добре, правдиве, чисте. З великої любові до дітей він написав багато для них цікавих розповідей. В них переважає доброта, бо він хотів, щоб діти виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили батьків і нашу прекрасну Україну.
Писанка – це слово, знайоме кожному з нас із дитинства, і не тільки слово, адже кожен бачив і тримав у руках писанку, одержану від матері, бабусі або просто від добрих людей на Великдень. Беручи в руки барвисте яйце, ми перед усім милуємось його красою. Яйце – писанка – символ зародження життя, воно символізує сонце і весну.
Напередодні Великодня учні 4-х класів Сумської початкової школи 30 “Унікум” завітали на майстер – клас “Великодній віночок” в бібліотеку – філію 3 імені Олексія Столбіна. Діти власноруч зробили чудовий святковий віночок, який принесуть у свій дім разом із сонечком, весною, добром, теплом і миром.
Наші предки вірили, що писанки мають магічну силу, і тому дарували їх одне одному на свято. Це вірування збереглося і до наших днів. Ми щиро бажаємо вам, дорогі друзі, щоб на Великдень ви відчули тепло від близьких людей. Миру і спокою, сонця і тепла, добра бажаємо вам!
Світле свято Великдень – це день, який всі чекають із трепетом і ретельно до нього готуються. Це свято називають Пасхою. Щоб відчути атмосферу свята, що до нас наближається, учні перших класів Сумської початкової школи 30 “Унікум” завітали до бібліотеки – філії 3 імені Олексія Столбіна на майстер – клас “Великоднє курчатко”. Завідувачка бібліотекою Дубовик Світлана Олександрівна ознайомила дітей із традиціями та обрядами великоднього тижня, а бібліотекар Лещенко Юлія Олександрівна провела майстер-клас.
Діти власноруч зробили чудову пасхальну пташку й отримали позитивні емоції.
Великдень пов’язаний з воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує Перемогу добра над злом і світла над пітьмою.
Гарного свята! Миру і спокою вам, любі друзі!
#КВЕСТ-ГРА_СОБОРНА_НАША_УКРАЇНА
Девіз:”Єднання – запорука миру, злагоди та процвітання”.
Цікавий квест-гра “Соборна наша Україна”, присвячений Дню Соборності України, пройшов у 4-У класі ( завідувач бібліотеки Власенко О.В.).
Поглибити знання учнів про куточки України; сприяти формуванню національної свідомості учнів; поповнювати учнів новим багажем знань про Україну; виховувати патріотичне ставлення до багатств нашої держави, патріотичні почуття належності до українського народу, України – головна мета свята.
Діти залюбки взяли участь в інтелектуальних, творчих та спортивних змаганнях за такими локаціями: історична (історична вікторина до Дня Соборності), географічна (географічна вікторина “Моя Україна”), спортивна (“Зрозумій мене”), смачна (визначення українських страв), “Україна Незвідана” (традиції України), загадкова (команди розгадували загадки), народні традиції.
Учні 4-У класу великі молодці! Активність і знання вражає! Впевнені, вони виростуть гідними патріотами ЄДИНОЇ УКРАЇНИ!
Моя країна – Україна!
У світі кращої нема.
Вона Соборна і єдина,
Моя Вітчизна дорога.
(Ольга Калина)
Бібліотекар Власенко О.В. до Дня української писемності та мови провела в класах онлайн годину спілкування “Шануймо рідну мову!” Мета – розширити та поглибити знання учнів про мову; показати її багатство, мелодійність, красу; виховувати любов до рідної мови, рідної землі, художнього слова, пісні. “Мелодійна, дзвінка , Дивна, радісна, співуча, Лагідна, жива, казкова, Красна, чарівна, шовкова, Найдорожча, добра, власна, Мудра, сонячна, прекрасна, Солов’їна, барвінкова, Українська рідна мова!” Діти з великим задоволенням переглянули відео “Легенда про українську мову” та “10 цікавих фактів про мову”, прослухали твір Вікторії Онопрієнко “Казка про мову”. Учні розповідали вірші та гуморески.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у школярів, напередодні святкування Дня Захисників Вітчизни, для учнів 3-4 класів пройшла година спілкування “Козацькому роду нема переводу” біля стенду “Нові часи – нові герої”. Олена Власенко, завідувач шкільної бібліотеки, ознайомила дітей з фото учасників АТО, які є батьками учнів нашого закладу освіти. Олена Володимирівна розповіла дітям про сумчанина Олександра Аніщенка, Героя України, який загинув у 2014 році на сході України (м. Слов’янськ Донецької області). Учні прослухали історію створення легенди “Олександр Заступник Сумський”, в якій розповідається про життя та героїчний вчинок нашого Сумського Героя – Олександра Аніщенка. Упродовж зустрічі ми згадали імена людей, які, не шкодуючи власного життя, захищали рідну землю. Так було, є і буде, поки існує світ. Наші Герої будуть вічно жити в наших серцях. Діти! Завдяки цим людям ми живемо на світі – вільні, щасливі і спокійні. Воїн України захищає наше життя. Він на сторожі нашого спокою і щастя. Армія – могутній щит і меч нашої Вітчизни, який завжди зможе дати відсіч нападникам і ворогам.
У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить у цьому році під гаслом “Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності”, у СПШ 30 “Унікум” проходить конкурс читців “З Україною в серці”.
Любов до Батьківщини є однією із визначальних рис справжнього громадянина. Популяризація рідної мови, української культурно-духовної спадщини – одне з головних завдань конкурсу.
Діти підготували вірші українських поетів і з душею та артистизмом продекламували їх.
Красивий, щедрий рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна.
(Ігор Січовик)
Підсумки акції “Книжковий букет”. Велика вдячність учням школи та їх батькам за те, що прийняли участь у акції “Книжковий букет”. У ході акції фонд шкільної бібліотеки поповнено 122 примірниками літератури. Акція продовжується до кінця навчального року! Пропонуємо згадати відому мудрість “Книга – найкращий подарунок” і зробити свій власний дарунок – подаруйте шкільній бібліотеці книгу. Не втомлюйтеся роботи добро!
Місто, в якому я живу! У кожної людини є свій рідний куточок на землі – край, де вона народилася, живе. І називається він Батьківщиною. Наша Батьківщина – наше рідне місто Суми. День міста Суми відзначається 2 вересня. Свою назву місто Суми отримало від річок Сума та Сумка, які омивали його з двох сторін. Роком заснування міста Суми в істориків і краєзнавців вважається 1655. “Перекинувся міст через річку, Швидко Псел котить води свої, Рідне місто, немов на долонях, Я милуюсь на Суми свої. Тут колись козаки воювали У славетні минулі роки, Україну вони захищали. Треба знати про це, малюки! (Юлія Турчина)
“Читання – це віконце, через яке дитина бачить світ і саму себе” ( В.Сухомлинський).
1 вересня – дуже хвилюючий день для школярів. Найбільше переживають діти-першокласники та їхні батьки. Але бути байдужим до цієї дати неможливо. Сьогодні школа знову відкрила двері для дітей.
Традиційно в навчальному закладі 1 вересня проходить акція “Книжковий букет”, під час якої учні дарують книги для шкільної бібліотеки.
Дякуємо усім, хто долучився до акції та ласкаво запрошуємо на гостину наших маленьких читачів!
Читайте і занурюйтесь у світ пригод з літературними героями. Ці книги не залишатимуть байдужими нікого – ні дітей, ні дорослих. Шаленого читання, успіху в навчанні, миру!
“Я вишиваю сорочку кольорову й по білім світу гордо в ній піду.
У ній зустріну пору світанкову і щастя світле я у ній знайду…”
День вишиванки – це не лише свято національної свідомості, патріотизму, а й краси та дружби. Вишиванка – символ, який єднає українців.
19 травня завідувач бібліотеки СПШ 30 “Унікум” Власенко О.В. та учні 4-А класу Байстрюченко Ірина, Рідняк Кіра, Воропаєва Ксенія завітали до народознавчої світлини “Вишивана моя Україна” бібліотеки- філії 3 імені О.Столбіна. Дуже цікаво розповідали про історію вишиванок Сумська художниця Світлана Пушкар і письменниця Світлана Петренко. Ірина, Кіра та Ксенія мали змогу пограти в мирилки.
Щиро дякуємо колегам бібліотеки за організацію та проведення народознавчого виховного заходу! Бібліотекарі роблять добру справу.
17 квітня – Український День навколишнього середовища (День довкілля). В нашій незалежній Українській державі сьогодні особливо гостро постало питання екологічного оздоровлення та охорони навколишнього середовища. Необхідно, щоб кожна людина відповідально ставилася за долю природи. Тільки для виробництва паперу у світі щорічно вирубують більше 125 мільйонів дерев. Щоб врятувати одне дерево
від вирубки, необхідно зібрати для вторинної переробки близько 80 кг паперу. У Сумській початковій школі 30 “Унікум” діє екологічний проєкт “Паперова хвиля”, мета якого – виховати в учнів бережливе відношення до природи. У кожному класі стоять креативні коробки для паперових відходів (макулатура). Зібрану макулатуру учні приносять до бібліотеки, де її зважують. За результатами визначаються призові місця. Переможці отримують грамоти та подяки. Друзі! Даючи папір на вторинну переробку, ви зробите свій внесок в збереження екології і захист лісів від вирубки. Не будьте осторонь, коли так просто зробити крок на шляху до захисту навколишнього середовища! Ваша макулатура врятує дерево
від вирубки, а може і не одне, задумайтеся.
21 лютого – Міжнародний день рідної мови. До цієї знаменної дати у навчальному закладі проведено анкетування серед учнів 4-х класів (Власенко О.В., завідувач бібліотеки, Говійна Л.М., керівник літературного гуртка) та оформлено книжкову виставку “Рідна мова в рідній школі”.
“Ну що б здавалося слова…
Слова та голос – більш нічого
А серце б`ється – ожива
Як їх почує…”
(Т.Г.Шевченко)
Рідне слово. Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська – то невичерпне джерело, скарбниця народного духу. Для кожного дорога його рідна мова, а нам найдорожча українська.
Наш народ створював свою мову віками, її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнано світом. У 1928 році у Парижі на Міжнародному конкурсі мов українська мова зайняла третє місце (після французської і перської).
Мова – то цілюще народне джерело. Це найдорожчий скарб, переданий нам століттями поколінь. Наше завдання – берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не забувати і щиро любити.
“Велична, щедра і прекрасна мова.
Прозора й чиста, як гірська вода,
Це України мова барвінкова,
22 січня – День Соборності України. “Україно, соборна державо, Сонценосна колиско моя, Ще не вмерла й не вмре твоя слава, Завойована в чесних боях! Живи та міцній, Українська державо!”
День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Герої Небесної Сотні назавжди змінили нашу Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України. “Небесна Сотня – то в серцях вогонь. Він гаряче палав за Україну. Віднині тихим співом заспокой Ти, земле рідна, свою дитину”.
Геноцид українського народу. Як це зрозуміти?
Чому Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу? Чому ми пишемо цю назву з великої літери? Як це усвідомити? Відповіді на ці запитання найактивнішим помічникам бібліотеки і вихованцям гуртка «Юні журналісти» пояснювала, а вірніше – емоційно проживала бібліотекар Олена Володимирівна Власенко у переддень Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні.
Пояснити найбільшу трагедію українського народу молодшим школярам надзвичайно важко, тим більше загалом пояснити катастрофу ХХ століття, адже Україна пережила голодомор 1921-22 років, Голодомор 1932-33 років і голод 1946-47 років.
«Наш народ не просто пережив усе це, а вистояв, вижив, бо були люди, які ризикуючи своїм життям і життям своїх рідних, рятували своїх односельців від вимирання. Це називається рух опору Голодомору», – розповідала дітям Олена Володимирівна.
Незважаючи на юний вік, діти слухали уважно, а після розповіді довго самостійно переглядали сторінки досліджень Голодомору 1932-33 років «Книга Пам’яті. Сумська область», де по кожному селу і місту зафіксовані прізвища загиблих від Страшного Голоду.
Територія української літературної мови
16 листопада сталася важлива подія: в шкільній бібліотеці урочисто відкрилася Територія української літературної мови.
На виховний захід, який розпочався в актовій залі, були запрошені учні 3-В та 3-Г класів. У ході спілкування з дітьми керівник гуртка журналістики Л.М.Говійна спрямувала думки слухачів від основного значення слова «міст» до різних варіантів художнього, образного та філософського вимірів, у яких можна розглядати це поняття.
Про книгу, як своєрідний міст між текстом та читачем повела розмову шкільний бібліотекар О.В.Власенко. Яскравим доповненням цієї зустрічі стали виступи учасників театрального гуртка «Фантазія», а також повідомлення вихованців гуртка «Літературна діяльність»: Дубровського Єгора, учня 4-Г класу, Петренка Богдана та Грищенка Андрія, учнів 4-Б класу. Опис оригінального дослідження мостів річки Стрілки підготувала Васильченко Аліна, учениця 4-Г класу.
Діти із зацікавленістю переглянули відеосюжет про те, як народжуються книги. На завершення заходу учні завітали в шкільну бібліотеку, де відбулося урочисте відкриття Території української літературної мови.
Віднині кожен, хто переступатиме поріг бібліотеки, повинен розмовляти та спілкуватися рідною мовою, а також має можливість записати у «Книгу відгуків» своє враження про шкільну бібліотеку або прочитану книгу.
Маємо надію, що запропонована ідея стане популярною серед дітей, викличе зацікавленість педагогів та знайде підтримку батьків. Організатори заходу впевнені, що ця подія стане важливим кроком у формуванні національної свідомості наших учнів.