30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. “Хто багато читає, той багато знає”, – так кажуть ународі. І це правда, тому що упродовж усього життя ми звертаємось до книжок.
Учні 1-4 класів долучилися до участі у вернісажі дитячих малюнків “Сучасна українська книга в твоєму житті” та здійснили  подорож до “Скриньки пропозицій та літературних побажань”. Кожен читач шкільної бібліотеки поділився інформацією про книги, які він любить читати. Серед улюблених книг переважають: народні казки, твори Дж.К.Ролінг, В.Нестайка, М.Твена, К.Льюїса, А.Усачова. Люблять читати енциклопедичні видання про природу, техніку. У виборі книг допомагають: бібліотекар, батьки, друзі. При виборі книг звертають увагу на оформлення, зміст. Дорогі друзі! Бібліотека завжди чекає вас і готова дарувати найкращі свої книги. Василь Сухомлинський говорив: “Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Памятаймо, що у давнину бібліотеку називали “дім життя”, “притулок мудрості”, “аптека для душі”.
21.09.2023 у Дитячій бібліотеці-філії №3 імені О.П.Столбіна відбулася “Творча зустріч із дитячою письменницею Олею Вовк” для маленьких читачів бібліотеки. Оля Вовк – молода, талановита письменниця зі Львова, вона є наймолодшою членкинею Національної спілки письменників України, авторкою п`яти книг для дітей. Вона презентувала свою нову книгу “Літанка” -це чарівна книга, яка збирає разом історії, що кружляють навколо однієї теми – ЛІТО. Від першої сторінки книга захоплює своєю магією та дарує можливість повернутися у світ дитинства, де все здається безмежним і дивовижним. Креативна зустріч викликала чудові емоції у здобувачів освіти 2-А класу (класний керівник Піскун Ю.О.). Діти долучилися до руханок, відгадували загадки, міркували над головоломками, плескали в долоньки та тупцювали ніжками.
У закладі освіти з 18.09.2023 по 22.09.2023 проходив Тиждень протидії булінгу. У бібліотечно-інформаційному центрі створено літературну викладку “STOP, bullyinq!”, на шкільному подвір`ї завідувачка бібліотекою Власенко О.В. провела цікаву зустріч із 2-ж класом (класний керівник Гегешко І.М.). Мета виховного заходу: виховувати почуття власної гідності, почуття переживання до дитини, яка зазнає насильства, створення дружньої, творчої та миролюбної атмосфери в класі. Під час бесіди ми разом із дітьми створили перелік правил поведінки, які допоможуть попередити булінг: 1. Ми уважно слухаємо одне одного. 2. Ми даємо одне одному висловитися. 3. Ми говоримо з людиною, а не про неї. 4. Ми ні про кого не говоримо погано. 5. Ми не говоримо про відсутніх. 6. Ми відмовляємося від образливих прізвиськ і лайок. 7. Ми не сміємось над кимось, якщо людина зробила помилку або чогось не вміє. 8. Якщо з кимось поводяться несправедливо, ми звертаємо на це увагу й допомагаємо. 9. Ми не збираємося в групи, щоб “дружити проти” когось.
Щорічно, у День знань, відбувається екологічно-просвітницька акція “Подаруй бібліотеці книгу замість букету квітів”, в процесі якої пропонується принести на Перший дзвоник книгу українською мовою – замість букету квітів. В результаті цієї акції бібліотечний фонд поповнився 46 екземплярами книг сучасних письменників та поетів, 8 енциклопедіями  та чудовими казками.
У рамках відзначення 105-річниці (28 вересня 1918 р.н.) від дня народження відомого педагога, мислителя, дитячого письменника, Василя Олександровича Сухомлинського, у рекреаційній зоні бібліотечно-інформаційного центру біля інтерактивної дошки “Україна: Вивчай. Пишайся. Досліджуй”, відбулася ранкова зустріч із здобувачами освіти 2-Д класу (завідувачка бібліотекою Власенко О.В., класний керівник Безлєпкіна М.О.). Олена Володимирівна познайомила дітей з чарівною людиною, педагогом, який за допомогою казки ніс у світ дитини добре, правдиве, чисте. З великої любові до дітей він написав багато для них цікавих розповідей. В них переважає доброта, бо він хотів, щоб діти виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили батьків і нашу прекрасну Україну.
5 травня 2014 року поблизу міста Слов’янськ Донецької області, при виконанні службового обов’язку, героїчно загинув 44-річний співробітник Центру спеціальних операцій Служби безпеки України полковник Олександр Григорович Аніщенко.
Учні Сумської початкової школи 30 “Унікум” створили книгу “Олександр Заступник Сумський”. Це сучасна легенда про Олександра Аніщенка, який загинув, захищаючи нашу землю.
Олександр Григорович залишиться для всіх, хто його знав і пам’ятає, взірцем мужності, стійкості та людяності.
Герої не вмирають!
Рижаков Тимур, учень 2-Щ класу Сумської початкової школи 30 “Унікум”, отримав подяку за активну участь в акції “Паперова хвиля”. Він разом із бабусею, Качан Людмилою Василівною, зібрали 85 кг макулатури і здали її в шкільну бібліотеку.
Щиро вдячні всім, хто приймає участь у добрій справі!
Бібліотечний фонд закладу освіти поповнюється новими українськими книжками, дякуючи людям, які піклуються про навчання та виховання підростаючого покоління.
Людина починається з добра,
З уміння співчувати, захистити, –
Це зрозуміти всім давно пора,
Бо ми прийшли у Світ добро творити.
У рамках Тижня психології для учнів 1- Ж та 2-Г класів СПШ 30 “Унікум” проведено бібліотечний урок “Доброта – це краса людської душі”. Учні мали змогу ознайомитися з книгами, які навчають дітей добру, милосердю, співчувати всьому живому на землі, говорити більше ніжних і добрих слів, дарувати людям радість.
Ви будьте добрі, люди, щохвилинно,
Забувши гнів і кривду всіх образ –
Нехай цвіте погожа ясна днина.
І набирає сили від Добра.
Нехай постійно живе у ваших душах прагнення зробити щось світле і радісне. Перемагайте зло лише добром. Бо ніхто і ніколи не заборонить нам творити добро, любов і віру, дарувати усмішку. І тоді світ стане кращим.
Писанка – це слово, знайоме кожному з нас із дитинства, і не тільки слово, адже кожен бачив і тримав у руках писанку, одержану від матері, бабусі або просто від добрих людей на Великдень. Беручи в руки барвисте яйце, ми перед усім милуємось його красою. Яйце – писанка – символ зародження життя, воно символізує сонце і весну.
Напередодні Великодня учні 4-х класів Сумської початкової школи 30 “Унікум” завітали на майстер – клас “Великодній віночок” в бібліотеку – філію 3 імені Олексія Столбіна. Діти власноруч зробили чудовий святковий віночок, який принесуть у свій дім разом із сонечком, весною, добром, теплом і миром.
Наші предки вірили, що писанки мають магічну силу, і тому дарували їх одне одному на свято. Це вірування збереглося і до наших днів. Ми щиро бажаємо вам, дорогі друзі, щоб на Великдень ви відчули тепло від близьких людей. Миру і спокою, сонця і тепла, добра бажаємо вам!
Світле свято Великдень – це день, який всі чекають із трепетом і ретельно до нього готуються. Це свято називають Пасхою. Щоб відчути атмосферу свята, що до нас наближається, учні перших класів Сумської початкової школи 30 “Унікум” завітали до бібліотеки – філії 3 імені Олексія Столбіна на майстер – клас “Великоднє курчатко”. Завідувачка бібліотекою Дубовик Світлана Олександрівна ознайомила дітей із традиціями та обрядами великоднього тижня, а бібліотекар Лещенко Юлія Олександрівна провела майстер-клас.
Діти власноруч зробили чудову пасхальну пташку й отримали позитивні емоції.
Великдень пов’язаний з воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує Перемогу добра над злом і світла над пітьмою.
Гарного свята! Миру і спокою вам, любі друзі!
Гей, у нашім краї, де степи і гори,
Серце Кобзареве із людьми говорить.
Пісня соколина горда лине в маси,
В рідній Україні славимо Тараса.
09.03.2023 року, в день народження Великого Кобзаря , в 3-Е класі (класний керівник Пономаренко Л.Г.) шкільним бібліотекарем Власенко О.В. відбулося урочисте вручення грамот переможцям онлайн конкурсу “Шевченко – голос душі українського народу”.
І став для нас Шевченко заповітом,
Безсмертним, як саме людське життя.
Ми будем славить перед цілим світом
Живе й святе Шевченківське ім’я!
#КВЕСТ-ГРА_СОБОРНА_НАША_УКРАЇНА
Девіз:”Єднання – запорука миру, злагоди та процвітання”.
Цікавий квест-гра “Соборна наша Україна”, присвячений Дню Соборності України, пройшов у 4-У класі (вихователь ГПД Федорова Н.Л., завідувач бібліотеки Власенко О.В.).
Поглибити знання учнів про куточки України; сприяти формуванню національної свідомості учнів; поповнювати учнів новим багажем знань про Україну; виховувати патріотичне ставлення до багатств нашої держави, патріотичні почуття належності до українського народу, України – головна мета свята.
Діти залюбки взяли участь в інтелектуальних, творчих та спортивних змаганнях за такими локаціями: історична (історична вікторина до Дня Соборності), географічна (географічна вікторина “Моя Україна”), спортивна (“Зрозумій мене”), смачна (визначення українських страв), “Україна Незвідана” (традиції України), загадкова (команди розгадували загадки), народні традиції.
Учні 4-У класу великі молодці! Активність і знання вражає! Впевнені, вони виростуть гідними патріотами ЄДИНОЇ УКРАЇНИ!
Моя країна – Україна!
У світі кращої нема.
Вона Соборна і єдина,
Моя Вітчизна дорога.
(Ольга Калина)
День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Єдиний символ гідності – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. “Україна – це територія гідності і свободи”. “Наш дух не розтоптати просто так, І наш народ не встане на коліна. Бо перемога завжди з нами поруч йшла, І йтиме, поки ми єдині, І поки майоріє прапор наш, І гімн лунає з вуст дитини”. Сьогодні життя України змінюється на очах, постає стара, як ця земля держава – вільна, незалежна, осяяна сонцем Україна. Діти – частинка народу. Без них, без усіх нас немає ні народу, ні історії. І нам творить нову історію держави, що займе належне місце серед вільних і рівних країн планети.
18.11.2021 у 1-Ф класі (класний керівник Ященко В.В., вихователь ГПД Снітко Ю.В.) пройшло читання та обговорення книги Василя Сухомлинського “Бути людиною” (у рамках проведення Тижня толерантності). “Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях… Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре” – писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський. Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше – людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чесними, поважати старших, захищати менших.
17.11.2021 бібліотекар Власенко О.В. провела виховну годину “Вчимося толерантному спілкуванню” (до Тижня толерантності) у 4-У класі (класний керівник Цьома Л.П., вихователь ГПД Федорова Н.Л.). Мета виховної години: познайомити учнів з поняттям “толерантність”, виявити основні риси толерантності, формувати правильне уявлення щодо толерантної поведінки. Виховувати почуття поваги один до одного, до звичаїв, традиції, культури різних народів, виховувати комунікативну культуру спілкування та взаєморозуміння. Продовжити формування толерантного ставлення однокласників між собою. Розвивати у дітей терпимість до відмінностей між людьми. Сподіваюсь, що наша година спілкування залишить глибокий слід у душі кожного, допоможе нам усім зрозуміти, що тільки повага один до одного, взаєморозуміння, терпимість, дотримання рівноправності врятують світ. Нехай кожен з нас, наша школа, наше місто, наша Україна завжди будуть островами толерантності для всіх жителів великої планети Земля.
11.11.2021бібліотекар Власенко О.В. у рамках Тижня “Увага! Діти на дорозі” провела творчу майстерню по створенню книжки-малюка “Дорожній знак – мій друг” у 4-К, 4-У класах. Книжка мала своїми руками для учнів початкових класів – це унікальна розвиваюча іграшка, яка поєднує в собі багато різних функцій: виховання, розвиток дрібної моторики, розвиток фантазії. Мета заходу: поглибити знання учнів про правила безпеки дорожнього руху; повторити основні правила пішоходів; сприяти розвитку мислення, мовлення, пам’яті, навичок поведінки на дорозі; виховувати повагу до оточуючих, увагу, правила ввічливості.
Бібліотекар Власенко О.В. до Дня української писемності та мови провела в класах онлайн годину спілкування “Шануймо рідну мову!” Мета – розширити та поглибити знання учнів про мову; показати її багатство, мелодійність, красу; виховувати любов до рідної мови, рідної землі, художнього слова, пісні. “Мелодійна, дзвінка , Дивна, радісна, співуча, Лагідна, жива, казкова, Красна, чарівна, шовкова, Найдорожча, добра, власна, Мудра, сонячна, прекрасна, Солов’їна, барвінкова, Українська рідна мова!” Діти з великим задоволенням переглянули відео “Легенда про українську мову” та “10 цікавих фактів про мову”, прослухали твір Вікторії Онопрієнко “Казка про мову”. Учні розповідали вірші та гуморески.
До Міжнародного дня української писемності та мови в бібліотеці закладу освіти пройшов челендж “Звучи, рідна мово!” для учнів 4-х класів. Мовний челендж має на меті залучити найкращих знавців української мови до її популяризації серед школярів, а також спонукати кожного українця замислитися над тим, що особисто для нього означає рідна мова. Кращими виконавцями вірша про мову стали: учні 4-Р класу: Маслова Анна, Кругляк Богдана, Бондар Тимур; учениця 4-Д класу Волошина Софія.
З 07.10.2021 по 12.10.2021 у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек проходив конкурс читців “З Україною в серці”, в якому взяли участь 57 учнів 1-4 класів. Одним з головних завдань конкурсу були популяризація рідної мови, української культурно-духовної спадщини. Діти підготували вірші українських поетів і з душею та артистизмом продекламували їх. Рішенням журі конкурсу були визначені переможці: І місце зайняли: 1-З клас – Ніколаєнко Дар’я, 1-Ф клас – Сопіна Анастасія, 1- Щ клас – Рижаков Тимур, 2- М клас – Дермельов Олександр, 2- Н клас – Кошлач Єгор, 2- Я клас – Роти Олександр, 3-П клас – Білодід Злата, 3- Т клас – Шверненко Поліна, 4-У клас – Газілов Саід, 4-Р клас – Безпала Варвара; ІІ місце отримали: 1-Ц клас – Куліковська Аріна Цилєва Аліса, 1- Щ клас – Товстуха Ксенія, Фурса Вероніка, 2-Е клас – Коровай Софія, 2-М клас – Ткаченко Дар’я, Одиниць Валерія, Савенко Соломія, Бикова Аріна, 2-Н клас – Коренєва Анастасія, Петренко Злата, Кригіна Маргарита, 2-Я клас – Зражевський Макар, 3- І клас – Борщ Кіріл, Давиденко Анастасія, 3-Л клас – Оленич Вероніка, 3- Т клас – Щербань Поліна, 4- К клас – Товстуха Дарина, 4- Р клас – Сухоставець Дмитро; ІІІ місце зайняли: 1-Г клас – Клюєва Уляна, 1- З клас – Бондар Анастасія, 1-К клас – Татарінова Варвара, 2 – Е клас – Запорожець Володимир, 2- М клас -Козупиця Олеся, Козупиця Ростислав, 2- С клас – Горьковська Валерія, 3-І клас – Коваленко Олександр, 3-П клас – Ронь Олеся, 4- К клас – Борзанець Назар, 4-Р клас – Романенко Варвара.
У рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, учні 1-х класів брали участь у конкурсі малюнків “Моя улюблена книжка”. І місце зайняли: 1-Ф клас – Дем’яненко Іван, Золотий Назарій, Сповна Анастасія; 1-Щ клас – Рижаков Тимур, Рябець Ярослав, Сиротинко Оля, Солодовник Соломія. ІІ місце отримали: 1- Щ клас – БукатаАгнія, Гоцка Марк, Дем’яненко Арсеній, Шульга Павло. ІІІ місце зайняли: 1-Ф клас – Акпєрова Зарічна, Середа Анастасія , 1-Щ клас – Степаненко Владислав. Переможці конкурсу “Креативна закладка для книжок”: І місце зайняли: 1- Г клас – Вігран Іван, Проскурня Єлизавета, 2-Н клас – Кадрова Єва, 2-С клас – Щербак Євгенія, 2-Я – Шевченко Тетяна. ІІ місце отримали: 2-С клас – Сланченко Єва, Ткаченко Марія, 2-Е клас – Максименко Олександр, 2-Н клас – Сідак Олексій; ІІІ місце зайняли: 2-Е клас – Діденко Нестор, Ковальова Єсенія, Коваленко Вероніка, 2-Я клас – Ковінько Богдан, Романько Даніїл, Ухарська Софія, Чечель Мілана, 1-Г клас – Мачуліна Єва.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у школярів, напередодні святкування Дня Захисників Вітчизни, 13.10.2021, для учнів 3-4 класів пройшла година спілкування “Козацькому роду нема переводу” біля стенду “Нові часи – нові герої”. Олена Власенко, завідувач шкільної бібліотеки, ознайомила дітей з фото учасників АТО, які є батьками учнів нашого закладу освіти. Олена Володимирівна розповіла дітям про сумчанина Олександра Аніщенка, Героя України, який загинув у 2014 році на сході України (м. Слов’янськ Донецької області). Учні прослухали історію створення легенди “Олександр Заступник Сумський”, в якій розповідається про життя та героїчний вчинок нашого Сумського Героя – Олександра Аніщенка. Упродовж зустрічі ми згадали імена людей, які, не шкодуючи власного життя, захищали рідну землю. Так було, є і буде, поки існує світ. Наші Герої будуть вічно жити в наших серцях. Діти! Завдяки цим людям ми живемо на світі – вільні, щасливі і спокійні. Воїн України захищає наше життя. Він на сторожі нашого спокою і щастя. Армія – могутній щит і меч нашої Вітчизни, який завжди зможе дати відсіч нападникам і ворогам.
У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить у цьому році під гаслом “Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності”, у КУ ССШ І ступеня 30 “Унікум” СМР проходить конкурс читців “З Україною в серці”.
Любов до Батьківщини є однією із визначальних рис справжнього громадянина. Популяризація рідної мови, української культурно-духовної спадщини – одне з головних завдань конкурсу.
Діти підготували вірші українських поетів і з душею та артистизмом продекламували їх.
Красивий, щедрий рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна.
(Ігор Січовик)
КУ ССШ І ступеня 30 “Унікум” СМР.
Прийшла осінь. Сиві хмари заслали килимом усе небо. Дощ горохом торохтить по шибках… Сум і тугу наганяє на душу… Надворі мокро, холодно, сумно… Але не в шкільній бібліотеці! Діти, як ті птахи! Всі позліталися в те місце, де їм завжди тепло, цікаво і весело. Наша бібліотека (Територія Літературної Української Мови) містить в собі зону відпочинку, де читачі мають змогу читати книги та журнали. Залюбки діти користуються буккросингом. Головний принцип процесу Буккросинг: “Візьми, якщо хочеш,
Віддай, якщо можеш!”
“ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА”
Таку назву мав превентивний захід, який закінчував Тиждень протидії булінгу в бібліотеці- філії #3 ім. О. П. Столбіна.
Учні 3-Т класу СШ lступеня # 30 “УНІКУМ” вперше побували в бібліотеці. Тому зустріч почали з цікавенної творчої екскурсії- знайомства.
І захід пройшов на” ура! “, бо торкався тем, актуальних для дітей: взаємини в класі,з друзями,вихованості людини, її доброго серця, толерантності. В ігровій, ситуативній формі вирішували, як треба поводитись в різних обставинах спілкування.
А потім, як завжди, запросили в ” Мультяшний кінозал” на цикл ” Порад від мудрої тітоньки Сови”.
Підсумки акції “Книжковий букет” 2021/2022 н.р. Велика вдячність учням школи та їх батькам за те, що прийняли участь у акції “Книжковий букет”. У ході акції фонд шкільної бібліотеки поповнено 122 примірниками літератури. Акція продовжується до кінця навчального року! Пропонуємо згадати відому мудрість “Книга – найкращий подарунок” і зробити свій власний дарунок – подаруйте шкільній бібліотеці книгу. Не втомлюйтеся роботи добро!
Підсумки акції “Книжковий букет” 2021/2022 н.р. Велика вдячність учням школи та їх батькам за те, що прийняли участь у акції “Книжковий букет”. У ході акції фонд шкільної бібліотеки поповнено 122 примірниками літератури. Акція продовжується до кінця навчального року! Пропонуємо згадати відому мудрість “Книга – найкращий подарунок” і зробити свій власний дарунок – подаруйте шкільній бібліотеці книгу. Не втомлюйтеся роботи добро!
Щороку 8 вересня увесь світ святкує
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ.
Для бібліотек це свято- важливий привід зустрітись з читачами. Саме бібліотека, книга, читання- шлях до грамотності, успіху,освіти, розвитку особливих можливостей.
Святковий захід ” БУТИ ГРАМОТНИМ– БУТИ УСПІШНИМ ! ” з учнями 4-Г
класу СШ #30 l ступеня
” УНІКУМ” містив інформацію з історії свята, турнір знавців рідної мови, літературно-пізнавальну гру
” БАГАТО ЧИТАЮ — БАГАТО ЗНАЮ! “
Книга зібрала справжніх друзів, наших читачків, за якими успішне майбутнє.
Велика подяка зав. шкільною бібліотекою
ВЛАСЕНКО О.В. за щиру співпрацю і великий професіоналізм.
Місто, в якому я живу! У кожної людини є свій рідний куточок на землі – край, де вона народилася, живе. І називається він Батьківщиною. Наша Батьківщина – наше рідне місто Суми. День міста Суми відзначається 2 вересня. Свою назву місто Суми отримало від річок Сума та Сумка, які омивали його з двох сторін. Роком заснування міста Суми в істориків і краєзнавців вважається 1655. “Перекинувся міст через річку, Швидко Псел котить води свої, Рідне місто, немов на долонях, Я милуюсь на Суми свої. Тут колись козаки воювали У славетні минулі роки, Україну вони захищали. Треба знати про це, малюки! (Юлія Турчина)
КУ ССШ І ступеня 30 “Унікум” СМР.
“Читання – це віконце, через яке дитина бачить світ і саму себе” ( В.Сухомлинський).
1 вересня – дуже хвилюючий день для школярів. Найбільше переживають діти-першокласники та їхні батьки. Але бути байдужим до цієї дати неможливо. Сьогодні школа знову відкрила двері для дітей.
Традиційно в навчальному закладі 1 вересня проходить акція “Книжковий букет”, під час якої учні дарують книги для шкільної бібліотеки.
Дякуємо усім, хто долучився до акції та ласкаво запрошуємо на гостину наших маленьких читачів!
Читайте і занурюйтесь у світ пригод з літературними героями. Ці книги не залишатимуть байдужими нікого – ні дітей, ні дорослих. Шаленого читання, успіху в навчанні, миру!
З днем народження, моя державо! З святом тебе добрим і святим, Нехай лине завше тільки добра слава Про мою країну звідусіль. Є дати, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їх числа відносяться і День Незалежності України, який відзначається щорічно 24 серпня. У цьому році український народ святкує 30-річчя Незалежності України. В шкільній бібліотеці представлена книжкова виставка, на якій розміщено книги з історії нашої Батьківщини. Читачі дізнаються про багатовікову історію українського народу та тяжкий шлях до здобуття Незалежності.
“Я вишиваю сорочку кольорову й по білім світу гордо в ній піду.
У ній зустріну пору світанкову і щастя світле я у ній знайду…”
День вишиванки – це не лише свято національної свідомості, патріотизму, а й краси та дружби. Вишиванка – символ, який єднає українців.
19 травня завідувач бібліотеки КУ ССШ l ступеня 30 “Унікум” Власенко О.В. та учні 4-А класу Байстрюченко Ірина, Рідняк Кіра, Воропаєва Ксенія завітали до народознавчої світлини “Вишивана моя Україна” бібліотеки- філії 3 імені О.Столбіна. Дуже цікаво розповідали про історію вишиванок Сумська художниця Світлана Пушкар і письменниця Світлана Петренко. Ірина, Кіра та Ксенія мали змогу пограти в мирилки.
Щиро дякуємо колегам бібліотеки за організацію та проведення народознавчого виховного заходу! Бібліотекарі роблять добру справу.
17 квітня – Український День навколишнього середовища (День довкілля). В нашій незалежній Українській державі сьогодні особливо гостро постало питання екологічного оздоровлення та охорони навколишнього середовища. Необхідно, щоб кожна людина відповідально ставилася за долю природи. Тільки для виробництва паперу у світі щорічно вирубують більше 125 мільйонів дерев. Щоб врятувати одне дерево ? від вирубки, необхідно зібрати для вторинної переробки близько 80 кг паперу. У Сумській спеціалізованій школі l ступеня 30 “Унікум” діє екологічний проєкт “Паперова хвиля”, мета якого – виховати в учнів бережливе відношення до природи. У кожному класі стоять креативні коробки для паперових відходів (макулатура). Зібрану макулатуру учні приносять до бібліотеки, де її зважують. За результатами визначаються призові місця. Переможці отримують грамоти та подяки. Друзі! Даючи папір на вторинну переробку, ви зробите свій внесок в збереження екології і захист лісів від вирубки. Не будьте осторонь, коли так просто зробити крок на шляху до захисту навколишнього середовища! Ваша макулатура врятує дерево ? від вирубки, а може і не одне, задумайтеся.
“Любіть травинку, і тваринку, І сонце завтрашнього дня, Вечірню в попелі жаринку, Шляхетну інохідь коня”. (Ліна Костенко) 19 березня виповнюється 91 рік з Дня народження геніальної української поетеси. Учень 3-У класу Гадзілов Саід виконує вірш Ліни Костенко “Крила”.
18.03.2021 Власенко О.В., завідувач бібліотеки, вручила Подяку учню 2-Л класу Ковальчуку Тимофію (класний керівник Калавур Л.І., вихователь Лактіонова О.В.) за активну участь у зборі макулатури (акція “Паперова хвиля”). На рахунку Тимофія 120 кілограмів макулатури. Так тримати! Збережемо природу разом!
18.03.2021 завідувач бібліотеки Власенко О.В. вручила Подяки за участь в арт-челенджі “Тобі, мій Кобзарю!” у рамках конкурсу читців “Нетлінне слово Кобзаря” (2-і класи). 2-І клас (класний керівник Ященко В.В., вихователь Безрук С.Л.): Коваленку Олександру, Піднебенному Владиславу, Казбан Марії, Давиденко Анастасії; 2-Л клас (класний керівник Калавур Л.І., вихователь Лактіонова О.В.): Постельняк Анфісі, Філімоновій Кароліні, Кущенку Владиславу, Мамасідіковій Амірі, Оленич Вероніці; 2-П клас (класний керівник Планова С.І., вихователь Рубіна О.С.): Білодід Златі, Чумаковій Варварі, Ронь Олесі); 2-Т клас (класний керівник Турченюк С.М., вихователь Гегешко І.М.): Іваненко Алісі, Щербань Поліні, Шверненко Поліні.
“Хто багато читає, той багато знає”, “Книжка вчить, як на світі жить” – кажуть у народі. Любов до книги потрібно виховувати, прищеплювати з дитинства. 11.03.2021 у навчальному закладі відбулося свято “Посвята в читачі”. Для учнів 1-Е класу (класний керівник Линник М.М., вихователь Цуканова О.В.) свято стало незабутнім та першим кроком до самостійного читання, до нових зустрічей з цікавими книжками. Першокласники ознайомилися з правилами збереження книги, правилами поведінки в бібліотеці. Бібліотекар Власенко О.В. сподівається, що діти стануть активними читачами шкільної бібліотеки.
Шевченківські дні в СумськІй спеціалізованій школі І ст. & 30 “Унікум”. Цьогорічний шкільний конкурс читців “Нетлінне слово Кобзаря”, приурочений до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, проводився в приміщенні нової бібліотеки ТЛУМ(“Територія літературної української мови”), де був створений арт-простір. Участь взяли всі 8 класів: 3-Д, З-Р, 3-У, 3-К, 4-А, 4-Б, 4-В, 4-Г (не менше 3 учасників від класу). Розпочала конкурс Софія Волошина з 3-Д класу і… надто високо підняла планку. Софійка не просто продекламувала – немов прожила весь (!) вірш “Якби ви знали, паничі”. Вражаюче точно, емоційно насичено в такому віці! Прекрасно розповіла уривок з поеми “Княжна” й Богдана Кругляк з 3-Р класу. Матвій Сергєєв, Ксенія Воропаєва, Евеліна Чучайкіна з 4-А унікально виконали “Тополю” (у стилі реп). ЗАСПІВАЛИ і Доброслав Лебеденко та Іван Веремієнко з 4-В класу. Акапельно й окремо, бо Доброслав не знав, що можна співати і декламував інший вірш, а коли почув Івана, то також виконав “Реве та стогне Дніпр широкий”. Проникливо декламували вірші Великого Кобзаря і Василіса Криловецька та Марія Леонтьєва з 4-Б. Мирослава Сидоренко й Єлизавета Черненко з 4 – Г класу самі взяли “Лілею” – і пропустили вірш через свої маленькі душі. Неймовірне звучання! І вивчили дівчата вірш практично за добу, бо… забули за вихідні що ж треба було робити. Що вразило? Діти самі обирали вірші, причому складні і дорослі. Як от “Заповіт”, який читали Захар Гордієнко з 4-Г і Олександр Ткач з 4-Б. Хай у них не вийшло продекламувати на найвищому рівні, але ніхто не зміг відмовити хлопців взяти щось легше. Відповідь:”Я не маленький!”. Теж правильно. ГІДНО!! Сеїд Гадзілов з 3-У просто фантастично продекламував” Крила” Ліни Костенко, резонно зауваживши, що “конкурсу Ліни Костенко немає, то що робити?”. А що робити, раз так дивовижно можемо декламувати? Організовувати інший конкурс, присвячений Ліні Костенко. Так ми з завідувачкою ТЛУМу Оленою Володимирівною Власенко і зробимо. А поки що, безпосередньо 9 березня, всі учасники конкурсу читців “Нетлінне слово Кобзаря” розпочнуть цей дивовижний день у своїх класах Великим Словом Тараса.
У СумськІй спеціалізованій школі І ст. & 30 “Унікум” – Шевченкові дні. І розпочали їх другі класи: Т, П, Л. (2-І клас працює індивідуально). У приміщенні 2-Т класу утворили такий собі арт-майданчик, на якому в рамках шкільного конкурсу читців “Нетлінне слово Кобзаря” відбувся арт-челендж “Тобі, мій Кобзарю!”. Розпочали і закінчили це дійство розумнички з 2-Т класу (вихователь групи продовженого дня Ірина Миколаївна Гегешко): дві Полінки – Шверненко та Щербань і Аліса Тарасівна Іваненко (саме так!). 2-П представляли: Олеся Ронь, Варвара Чумакова і Злата Білодід. Вразив 2-Л клас – 5 учасників! (Хоча за умовами – не менше 3). І це не просто учасники, а учні, які самі захотіли декламувати поезію Тараса Григоровича Шевченка. Самі!!! Владислав Кущенко, Вероніка Оленич, Кароліна Філімонова, Анфіса Постельняк і Аміра Мамасідікова. Амірочка, до речі, сама вибрала уривок з поеми “Княжна”, сама переписала. У мене особисто з нею було всього одне заняття (з групи продовженого дня дитину забирають рано), але вона самостійно вивчила, з одного разу запам’ятала інтонації, наголоси, зміст незрозумілих слів. Велике спасибі батькам за те, що підтримали дітей у їх серйозному ставленні до арт-челенджу, підготували вишиванки. Завідувачка шкільною бібліотекою ТЛУМ (“Територія літературної української мови”) Олена Володимирівна Власенко зафільмувала усе дійство. У кожне Тарасове Слово діти вклали часточку своєї душі, тож звучало воно неймовірно.
В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у навчальному закладі відбувся онлайн конкурс читців “З Україною в серці” серед учнів 4-их класів.
Одними з головних завдань конкурсу були популяризація рідної мови, української культурно – духовної спадщини. Діти підготували вірші українських поетів і з душею та артистизмом продекламували їх.
Возможно, это изображение (2 человека, ребенок, люди стоят и в помещении) Возможно, это изображение (3 человека, ребенок, люди стоят и в помещении)
Майстерність виконавців оцінювало журі: Власенко О.В. – завбібліотекою, Дарико О.О. – педагог-організатор, Говійна Л.М. – керівник літературного гуртка. Хочемо привітати наших вихованців, а саме : Сидоренко Мирославу, ученицю 4-Г класу, за зайняте l місце; Костюк Марію, ученицю 4-Б класу, Дерев’янко Анастасію, ученицю 4-Б класу, Лебеденка Доброслава, учня 4-В класу – за зайняте ll місце та Хоменко Єлизавету, ученицю 4-А класу за зайняте lll місце.
Щиро дякуємо нашим вихованцям і хочемо побажати їм творчого вогнику, віри й наснаги.
Бажаємо нових творчих досягнень!
Нет описания фото.
Арт-челендж “Слово, чому ти не твердая криця…” (до 150-річчя з дня народження Лесі Українки). КУ Сумська спеціалізована школа І ст. & 30 “Унікум” Сумської міськради ДОЛУЧАЄТЬСЯ. Поліна Гончаренко з 4-Г класу – ведуча (юна журналістка ОЦПО та РТМ), дівчаточко й хтоп’яточко: Уляна Медуниця й Олександр Бабич з 3-У класу та Настя Алфьорова з Тимофієм Циганенком з 2-П класу, а також солоденька черешенька – Аріночка Бикова з 1-М класу і стигла вишенька – її однокласник Ілля Жук. А всі разом – “Вишеньки, черешеньки”. Щиросердна вдячність батькам, які зрозуміли важливість участі – підібрали, знайшли, придбали, взяли потрібні костюми, створили дівчаткам зачіски. Мами дітей, ви теж – унікальні, ви просто супер!
Возможно, это изображение (ребенок, стоит и в помещении) Возможно, это изображение (1 человек, ребенок, стоит, цветок и в помещении)
Возможно, это изображение (1 человек, ребенок, стоит и в помещении)
Зустріч з письменником
https://www.youtube.com/watch?v=3fOVU8rlevI&feature=share&fbclid=IwAR22DG6d8tS-sXkH7SgvH1sjy7gsKRuIbMUXRKUvd5udfg-pG-mtYoz1eqw
Нет описания.
МОВНИЙ КВЕСТ
“МОВ ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, РІДНА МОВА МОЯ “
був проведений в 3-У класі
ССШ І ступеня #30 “УНІКУМ”.
Захід був присвячений СВЯТУ РІДНОЇ МОВИ і мав на меті в ігровій пошуковій формі поповнити дитячу лінгвістичну ерудицію, привити учням любов і шану до рідної української мови.
Девізом обрали слова–
” СОЛОДКЕ СЛОВО “ПЕРЕМОГА” НЕЛЕГКО ВСІМ ДАЄТЬСЯ!”
Але переможці були!
І конкурси цікавенні вигравали ті, хто найкраще
змагався.
” Країна мовних цікавинок”,
” Яскраві діалоги”, бліц – ребуси” SMS-мова”,”У кожному слові- безодня простору”–кожен з цих турів мав переможця, який одержував одну з 7 букв.
А в цілому склали прикметник “СПІВУЧА”як ознаку нашої рідної мови.
Читали вірші, декламували,
ділились враженнями.
Взагалі, 3-У– чудовий клас, який завжди на висоті!
Велика подяка вихователю
Федоровій Н.Л. та зав. шкільною бібліотекою
Власенко О.О. за запрошення та допомогу в проведенні заходу.
Дуже раді багаторічному спілкуванню, дитячій дружбі з нашою бібліотекою!
и ещё 6
21 лютого – Міжнародний день рідної мови. До цієї знаменної дати у навчальному закладі проведено анкетування серед учнів 4-х класів (Власенко О.В., завідувач бібліотеки, Говійна Л.М., керівник літературного гуртка) та оформлено книжкову виставку “Рідна мова в рідній школі”.
                                                      “Ну що б здавалося слова…
                                                       Слова та голос – більш нічого
                                                       А серце б`ється – ожива
                                                       Як їх почує…”
                                                                                   (Т.Г.Шевченко)
    Рідне слово. Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська – то невичерпне джерело, скарбниця народного духу. Для кожного дорога його рідна мова, а нам найдорожча українська.
    Наш народ створював свою мову віками, її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнано світом. У 1928 році у       Парижі на Міжнародному конкурсі мов українська мова зайняла третє місце (після французської і перської).
    Мова – то цілюще народне джерело. Це найдорожчий скарб, переданий нам століттями поколінь. Наше завдання – берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не забувати і щиро любити.
                                                           “Велична, щедра і прекрасна мова.
                                                            Прозора й чиста, як гірська вода,
                                                            Це України мова барвінкова,
Нет описания. Нет описания.
14 лютого – Міжнародний день дарування книг. “Книга як почуття – даруєш комусь, а тепло на душі тобі”. Бібліотека нашого навчального закладу запросила своїх читачів приєднатися до акції “Подаруй бібліотеці книгу”, приурочену до Міжнародного дня дарування книг. Мета цього заходу – надихнути дітей подарувати книги: бібліотеці, другу, членам родини. У цей день об’єднуються і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. Сьогодні ми не можемо уявити своє життя без книги, бо вона – постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях: і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченою людини. Недарма в народі кажуть: “Хто багато читає, той багато знає”. Читачі не залишилися байдужими і подарували для шкільної бібліотеки нові книги: 3-Р клас – Романенко Варя (Всеволод Нестайко “Дивовижні пригоди в лісовій школі”); 3-Р клас – Стебловська Софія, (Ольга Голубєва “Неймовірні пригоди Мандарини Сергіївни”); 4-Б клас – Ткач Саша, (О.Генрі “Вождь червоношкірих”); 4-Г клас – Тюпіна Мілана (Мері Блер “Голді у страшному парку”). Добрі справи робити приємно! Щиро вдячна за подарунки! О.В.Власенко, завідувач бібліотеки.
Нет описания. Нет описания. Нет описания.
22 січня – День Соборності України. “Україно, соборна державо, Сонценосна колиско моя, Ще не вмерла й не вмре твоя слава, Завойована в чесних боях! Живи та міцній, Українська державо!”
Нет описания. Нет описания.
День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Герої Небесної Сотні назавжди змінили нашу Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України. “Небесна Сотня – то в серцях вогонь. Він гаряче палав за Україну. Віднині тихим співом заспокой Ти, земле рідна, свою дитину”.
Нет описания.
Нет описания.
Креативною ялинкою поздоровляє бібліотекар усіх своїх читачів!
Нет описания.
15.12.2020 у 4-Г класі бібліотекар Власенко О.В. провела бібліотечний урок “Тарас Шевченко – поет, художник”. Мета: Виховати в учнів любов до народного поета, бажання дорожити його ім’ям; ознайомити учнів з літературною творчістю Т.Г.Шевченка; формувати уявлення про його поетичну та художню спадщину; розвивати естетичний смак у дітей, повагу і любов до українського поетичного мистецтва та виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія. В ході уроку Олена Володимирівна запропонувала дітям переглянути презентацію про життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка, ознайомила з новими книгами “Кобзар”, які з’явилися в шкільній бібліотеці у цьому році в результаті проєкту “Паперова хвиля” (збір макулатури). Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Шевченко залишається в пам’яті нащадків, бо є і буде Україна і народ український, який пам’ятає його заповітні слова: “І мене в сім’ї великій, В сім’ї вольній, новій Не забудьте пом’янути Незлим, тихим словом”. Рекомендована література: 1.Кодлюк Я., Одинцова Г. Розповіді про письменників. 2.Шевченко Т.Г. Велика книжка. Кобзарик. 3.Шевченко Т.Г. Дитячий Кобзар. 4.Шевченко Т.Г. Кобзар. 5.Шевченко Т.Г. Малий Кобзар.
Нет описания. Нет описания.
Нет описания.
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
У Сумській спеціалізованій школі l ступеня 30 “Унікум” цікаво пройшли години спілкування з учнями 2-4 класів “Знай свої права”.
Бібліотекар навчального закладу Власенко О.В. ознайомила учнів із “Конвенцією ООН про права дитини”. Діти активно відповідали на запитання Олени Володимирівни, яка була приємно вражена хорошими знаннями учнів про свої права та обов’язки.
Для дітей найважливіші не наші помилки, а те, як ми на них реагуємо – чи вміємо вибачатись, чи прагнемо до порозуміння, чи готові змінюватись. Це дає нашим дітям силу і сміливість.
Возможно, это изображение (0 человек, в том числе Лена Власенко, ребенок, сидит и стоит) Возможно, это изображение (один или несколько человек и люди стоят)
Возможно, это изображение (5 человек, ребенок, люди сидят и люди стоят)

Книга вчить,як у світі жить!Крилатики 3-Акласу школи#30УНІКУМ завітали до Олени Володимирівни до шкільної бібліотеки. Вчимося читати унікальні книги.

30.11.2018 учні 3-4 класів завітали до шкільної бібліотеки, де їх чекала цікава розповідь завідувача бібліотеки Власенко О.В. про українську світлицю. Маленькі читачі мандрували крізь віки й спілкувалися з прабабусями та прадідусями, коли ті самі були дітьми. Який одяг вони носили? Якими забавами гралися? Яких пісень співали? Яким посудом користувалися?..
Українська світлиця вводить дитину в захоплюючий і мудрий світ етнографії. Ми познайомилися з традиціями, якими керуємося і зараз. А також дізналися багато цікавого про звичаї і побут українського народу, його фольклор та давню історію

Незвичайна вечірка – бібліо-паті – відбулась в бібліотеці-філії  №3 ім. О.П. Столбіна.

Чому незвичайна? Тому що читачів – однодумців (паті – вечірка друзів), учнів 3-В класу спеціалізованої школи «Унікум» №30  на своє свято запросила незвичайна книга – дитячий путівник “КАЗКОВЕ МІСТО СУМИ”.

Учні 3-В класу не тільки дослідники різних цікавинок про рідне місто, а і шанувальники творчості сумської письменниці Анни Коршунової. Саме її талановитому перу і належить цей чудовий витвір. Чудовий за формою і змістом. А ще чудернацькими, яскравими малюнками, які створила співавторка книжки молода художниця Світлана Кочуровська.

Що робили на вечірці? Звичайно мандрували. Перегортаючи сторінки, пізнавали безліч цікавих історій про місто . Спілкувались із книгою, бо незвичайні ігрові завдання, які пропонуються, краще виконувати разом. І веселіше, і цікавіше.

Позмагались разом в козацькі розваги, знайшли і прочитали зашифроване послання, побували на Соборному ярмарку.

Відвідали театр,той перший, який мав назву “ТІВОЛІ”. Відпочили на Миколаївському лужку (там зараз знаходиться Європейський фонтан) і проїхали через місто на червоному чарівному трамваї, що з’явився аж у 1899 році.

Звичайно, було все це в бібліотеці. Але як цікаво, незвично, захоплююче! Розкрили казкову книжку – і такі дива!

І місто в нас казкове! Дізнавайтесь більше про нього, досліджуйте його. І колись ви напишете свою власну казку – своєю любов’ю до рідного міста і добрими справами!

 

Геноцид українського народу. Як це зрозуміти?

Чому Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу? Чому ми пишемо цю назву з великої літери? Як це усвідомити? Відповіді на ці запитання найактивнішим помічникам бібліотеки і вихованцям гуртка «Юні журналісти» пояснювала, а вірніше – емоційно проживала бібліотекар Олена Володимирівна Власенко у переддень Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Пояснити найбільшу трагедію українського народу молодшим школярам надзвичайно важко, тим більше загалом пояснити катастрофу ХХ століття, адже Україна пережила голодомор 1921-22 років, Голодомор 1932-33 років і голод 1946-47 років.

«Наш народ не просто пережив усе це, а вистояв, вижив, бо були люди, які ризикуючи своїм життям і життям своїх рідних, рятували своїх односельців від вимирання. Це називається рух опору Голодомору», – розповідала дітям Олена Володимирівна.

Незважаючи на юний вік, діти слухали уважно, а після розповіді довго самостійно переглядали сторінки досліджень Голодомору 1932-33 років «Книга Пам’яті. Сумська область», де по кожному селу і місту зафіксовані прізвища загиблих від Страшного Голоду.

Учні, їх батьки і вчителі! Книги чекають на вас

Увага! Потрібна інформація.

Бібліотека нашої школи поповнилася новими виданнями. 200 найменувань нових книг!

Це різноманітні енциклопедії для дітей, у тому числі «Планета Земля», «Україна», а ще – археологія, біологія, ботаніка, екологія, космос; із серії «Кращі твори української літератури», багато книг В. Нестайка, в яких нові пригоди і нові герої; із серії «Світ навколо нас» – «Кораблі», «Космічні апарати», «Танки», «Вертольоти», «Автомобілі», «Правила дорожнього руху»; ілюстровані атласи – «Тварини», «Динозаври», «Дикі квіти» і т.д.

Надійшли навіть книги із серії «Зроби сам» – зацікавить дітей і дорослих «Увлекательные поделки из спичек».

Окремо про пригоди, що цікавить учнів найбільше:«Мандрівки Гулівера» Д. Свіфта, «Пригоди Барона Мюнхаузена» Р. Распе, «Британські казки», «Найкращі казки про чаклунство» і ін.

Дуже важливо, що серед усіх цих книг, які вийшли у видавництвах Києва, Львова, Харкова, є книжки сумських видавництв про героїв АТО: «Сучасний український епос про легендарних захисників рідної землі. Олександр Заступник Сумський. Легенда перша. Історія народження», яку написали випускники Сумської спеціалізованої школи І ст. № 30 та «І повернувся білим журавлем» П. Нестеренка.

З’явилися і нові словники. Потрібно зауважити, що така кількість різноманітних словників, які є в нашій початковій школі, рідко зустрінеш навіть у освітніх закладах І-ІІІ ступенів.

Частина книг надійшла за державною програмою, частина закуплена за кошти, що були виручені за макулатуру, яку учні збирають протягом року, але є книжки, які школярі подарували бібліотеці чи принесли взамін втрачених (і таке, на жаль, є!).

Щоб ці книги отримали «прописку» у нашій шкільній бібліотеці – їх потрібно зареєструвати. Справа, як не дивно це звучить, але багатоступінчаста: спочатку їх всі треба проштампувати, потім занести в реєстрову книгу, вписати в електронний каталог, виписати на кожну спеціальну картку і лише після цього можна ставити на книжкову полицю.

Дуже добре, що у нашого бібліотекаря Олени Володимирівни Власенко є юні помічники. На цей раз найактивнішими у справі «книжкової прописки» були учні 4-В класу: Марія Силантьєва, Єлизавета Кисіль, Ян Будзинський, Арсеній Алфьоров.

Цікаво, що читати книжки до бібліотеки тепер ходять не лише учні школи, а й…Уважно подивіться на фото – і ви побачите хто ці таємничі читачі. Для тих, хто не побачить – це равлики. Виявляється, з ними і читання, і навчання цікавіше відбувається.

Отож, шановні учні, їх батьки і вчителі! Книги чекають на вас. Приходьте і читайте, бо вибір багатющий – на всі смаки дітей і дорослих.

 

Електронні підручники навчальної програми 2017/2018

Книжковим фан-патіо ” Її величність – українська книга” відкрився Всеукраїнський тиждень дитячого читання в бібліотеці – філії №3 ім.О.П.Столбіна. Яким бурхливим, цікавим і змістовним стало це спілкування!

Книжкові фани, учні 4-А і 4-Б класів школи, вшанували Книгу, як найяскравіше чудо: читали вірші (Калантаєнко Олександр ( 4-Б клас ), ( Губар Вікторія 4-Б клас ), Мамонтов Мирон ( 4-А клас ), Невожай Едуард (4-А клас ), Стеценко Нікіта (4-А клас ), брали участь у літературних забавлянках. А допомагала їм у цьому шанована гостя – сумська письменниця Світлана Петренко, авторка декількох книжок для дітей.
Юні читачі із задоволенням слухали її вірші, веселі гуморески. Масу позитивної книжкової енергії учням приніс бібліошопінг ” Міняю вірш на книжку “. Було дано старт акції  “Обміняйся книгами – збережи дерево ”  ,  книжковий ростомір “Читаючи – зростай ! “.
Маємо надію, що учні нашої школи залишаться активними читачами шкільної та міських бібліотек.

Ми творимо своє диво. Долучайтеся!

«Квіткове диво на плечах» – називається унікальна виставка традиційних жіночих хусток великого розміру, що експонуються в Сумському обласному художньому музеї ім. Н. Онацького протягом лютого 2017 року.

Днями учні 4-Д класу і члени гуртка «Юні журналісти» ознайомилися з дивовижною виставкою. Центр експозиції – Ікона Божої Матері «Нев’янучий цвіт» (XVIII століття) та весільна скриня 1899 року, наповнена селянським добром, серед якого хустка займає найпочесніше місце. Вітрина з червоною козацькою хустиною, гаптованою золотом початку ХІХ століття, а також коралове намисто, дукачі та сережки відносять у добу козаччини…

Від завідувачки відділом декоративно-вжиткового мистецтва  музею Людмили Федевич діти дізналися про звичаї і традиції українців, пов’язані з хустками. Майстер-клас із пов’язування хусток для учнів нашої школи провела  відома в Україні майстер-реставратор, заслужений діяч народної творчості Надія Гудилко.

Що і як відбувалося в музеї і чому саме ця звичайна екскурсія дала поштовх для назви літературно-мистецького і публіцистичного журналу в інтернеті, який зараз створюється,  – уже наступного місяця можна буде прочитати в цьому самому журналі. Інтригуюче? Отож. Давайте разом створювати часопис нашого життя. Журнал – не для дітей і не для дорослих, а для тих, хто хоче і може творити. А у творчості, як відомо, вік відсутній, бо це Божий дар.

Це буде видання Території літературної української мови, що діє у нас у шкільній бібліотеці. Журнал має об’єднати учнів, їх батьків і вчителів у єдину спільноту творчих особистостей, які прагнуть знати більше про Україну і край, де живуть, а ще – показати свій потенціал творити дива.

Запрошую всіх, хто хоче потрапити на сторінки нашого видання, заходити до бібліотеки, звертатися до керівництва школи. Не треба думати, що те, як ви, ваші діти, учні пишуть чи створюють руками не варте уваги. Помиляєтеся! Бог усім дарує таланти, тільки вони в кожного свої. Знайдіть їх у собі і розкажіть світу. У цьому випадку вислів Михайла Поплавського доречний: «Скромність веде до забуття».

Не хочете забуття? Тож чекаю заявок на вашу творчість, дорогі дорослі і  юні творці. Знайте, журнальна площа в інтернеті – ну, просто безмежна. Творіть!

Редактор журналу, що створююється, – Людмила Миколаївна Говійна,

т. 050-307-08 -90, 096-540- 76-64; prsrludmila@gmail.com

Шкільний бібліотекар – Олена Володимирівна Власенко,

т. 066-745-78-98; school30_vlasenko@ukr.net

images

Перевірка стану збереження підручників учнями

1-4 класів

З метою проведення роботи щодо збереження навчальної, художньої, науково-популярної літератури, виховання бережливого відношення до книги, з 21.11.2016  до 25.11.2016  бібліотекарем Власенко О.В., педагогом-організатором Бойко Г.М. та Радою Мудрогномії проведено перевірку стану збереження підручників.

Упродовж тижня діяли тематичні виставки: «Чиї книги плачуть?», «Підручнику-довге життя», «Книга-джерело твоїх знань. Бережи її!». Учні 3-4 класів приймали активну участь у роботі гуртка «Книжкова лікарня». Гуртківці «полікували» 84 книги та 143 журналів.

Підведено підсумки перевірки стану збереження підручників учнями 1-4 класів. За зразкове збереження підручників на асамблеї школи святково вручено подяки Пономаренко Л.Г., класному керівнику 3-Б класу та  Коваленко Л.А., вихователю ГПД 3-Б класу.

Грамоти за зразкове збереження підручників отримали 3-А, 3-Б, 4-Д класи та учні: Андронова Дар`я, Михайлик Софія, Скирта Анастасія – 2-А клас; Василенко Іван – 2-Б клас; Гервіц Олександра, Сухініна Катерина – 2-В клас; Глазун Анастасія, Сисоєва Ксенія, Фарисей Софія – 2-Г клас; Гриценко Ігор – 3-Б клас; Даценко Іван, Круподьорова Крістіна – 3-Г клас; Штельмах Кіріл, Стадник Віталій, Стеценко Нікіта, Трофименко Арсеній – 4-А клас; Жданов Данііл,Петрова Софія, Попова Анастасія, Ясенюк Марія – 3-Д клас.

Територія української літературної мови

 16 листопада сталася важлива подія: в шкільній бібліотеці урочисто відкрилася Територія української літературної мови.

На виховний захід, який розпочався в актовій залі, були запрошені учні 3-В та 3-Г класів. У ході спілкування з дітьми керівник гуртка журналістики Л.М.Говійна спрямувала думки слухачів від основного значення слова «міст» до різних варіантів художнього, образного та філософського вимірів, у яких можна розглядати це поняття.

Про книгу, як своєрідний міст між текстом та читачем повела розмову шкільний бібліотекар О.В.Власенко. Яскравим доповненням цієї зустрічі стали виступи учасників театрального гуртка «Фантазія», а також повідомлення вихованців гуртка «Літературна діяльність»: Дубровського Єгора, учня 4-Г класу, Петренка Богдана та Грищенка Андрія, учнів 4-Б класу. Опис оригінального дослідження мостів річки Стрілки підготувала Васильченко Аліна, учениця 4-Г класу.

Діти із зацікавленістю переглянули відеосюжет про те, як народжуються книги. На завершення заходу учні завітали в шкільну бібліотеку, де відбулося урочисте відкриття Території української літературної мови.

Віднині кожен, хто переступатиме поріг бібліотеки, повинен розмовляти та спілкуватися рідною мовою, а також має можливість записати у «Книгу відгуків» своє враження про шкільну бібліотеку або прочитану книгу.

Маємо надію, що запропонована ідея стане популярною серед дітей, викличе зацікавленість педагогів та знайде підтримку батьків. Організатори заходу впевнені, що ця подія стане важливим кроком у формуванні національної свідомості наших учнів.

dscn8099 dscn8104 dscn8114 dscn8140 dscn8147 dscn8150