30.11.2018 учні 3-4 класів завітали до шкільної бібліотеки, де їх чекала цікава розповідь завідувача бібліотеки Власенко О.В. про українську світлицю. Маленькі читачі мандрували крізь віки й спілкувалися з прабабусями та прадідусями, коли ті самі були дітьми. Який одяг вони носили? Якими забавами гралися? Яких пісень співали? Яким посудом користувалися?..
Українська світлиця вводить дитину в захоплюючий і мудрий світ етнографії. Ми познайомилися з традиціями, якими керуємося і зараз. А також дізналися багато цікавого про звичаї і побут українського народу, його фольклор та давню історію

Незвичайна вечірка – бібліо-паті – відбулась в бібліотеці-філії  №3 ім. О.П. Столбіна.

Чому незвичайна? Тому що читачів – однодумців (паті – вечірка друзів), учнів 3-В класу спеціалізованої школи «Унікум» №30  на своє свято запросила незвичайна книга – дитячий путівник “КАЗКОВЕ МІСТО СУМИ”.

Учні 3-В класу не тільки дослідники різних цікавинок про рідне місто, а і шанувальники творчості сумської письменниці Анни Коршунової. Саме її талановитому перу і належить цей чудовий витвір. Чудовий за формою і змістом. А ще чудернацькими, яскравими малюнками, які створила співавторка книжки молода художниця Світлана Кочуровська.

Що робили на вечірці? Звичайно мандрували. Перегортаючи сторінки, пізнавали безліч цікавих історій про місто . Спілкувались із книгою, бо незвичайні ігрові завдання, які пропонуються, краще виконувати разом. І веселіше, і цікавіше.

Позмагались разом в козацькі розваги, знайшли і прочитали зашифроване послання, побували на Соборному ярмарку.

Відвідали театр,той перший, який мав назву “ТІВОЛІ”. Відпочили на Миколаївському лужку (там зараз знаходиться Європейський фонтан) і проїхали через місто на червоному чарівному трамваї, що з’явився аж у 1899 році.

Звичайно, було все це в бібліотеці. Але як цікаво, незвично, захоплююче! Розкрили казкову книжку – і такі дива!

І місто в нас казкове! Дізнавайтесь більше про нього, досліджуйте його. І колись ви напишете свою власну казку – своєю любов’ю до рідного міста і добрими справами!

 

Геноцид українського народу. Як це зрозуміти?

Чому Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу? Чому ми пишемо цю назву з великої літери? Як це усвідомити? Відповіді на ці запитання найактивнішим помічникам бібліотеки і вихованцям гуртка «Юні журналісти» пояснювала, а вірніше – емоційно проживала бібліотекар Олена Володимирівна Власенко у переддень Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Пояснити найбільшу трагедію українського народу молодшим школярам надзвичайно важко, тим більше загалом пояснити катастрофу ХХ століття, адже Україна пережила голодомор 1921-22 років, Голодомор 1932-33 років і голод 1946-47 років.

«Наш народ не просто пережив усе це, а вистояв, вижив, бо були люди, які ризикуючи своїм життям і життям своїх рідних, рятували своїх односельців від вимирання. Це називається рух опору Голодомору», – розповідала дітям Олена Володимирівна.

Незважаючи на юний вік, діти слухали уважно, а після розповіді довго самостійно переглядали сторінки досліджень Голодомору 1932-33 років «Книга Пам’яті. Сумська область», де по кожному селу і місту зафіксовані прізвища загиблих від Страшного Голоду.

Учні, їх батьки і вчителі! Книги чекають на вас

Увага! Потрібна інформація.

Бібліотека нашої школи поповнилася новими виданнями. 200 найменувань нових книг!

Це різноманітні енциклопедії для дітей, у тому числі «Планета Земля», «Україна», а ще – археологія, біологія, ботаніка, екологія, космос; із серії «Кращі твори української літератури», багато книг В. Нестайка, в яких нові пригоди і нові герої; із серії «Світ навколо нас» – «Кораблі», «Космічні апарати», «Танки», «Вертольоти», «Автомобілі», «Правила дорожнього руху»; ілюстровані атласи – «Тварини», «Динозаври», «Дикі квіти» і т.д.

Надійшли навіть книги із серії «Зроби сам» – зацікавить дітей і дорослих «Увлекательные поделки из спичек».

Окремо про пригоди, що цікавить учнів найбільше:«Мандрівки Гулівера» Д. Свіфта, «Пригоди Барона Мюнхаузена» Р. Распе, «Британські казки», «Найкращі казки про чаклунство» і ін.

Дуже важливо, що серед усіх цих книг, які вийшли у видавництвах Києва, Львова, Харкова, є книжки сумських видавництв про героїв АТО: «Сучасний український епос про легендарних захисників рідної землі. Олександр Заступник Сумський. Легенда перша. Історія народження», яку написали випускники Сумської спеціалізованої школи І ст. № 30 та «І повернувся білим журавлем» П. Нестеренка.

З’явилися і нові словники. Потрібно зауважити, що така кількість різноманітних словників, які є в нашій початковій школі, рідко зустрінеш навіть у освітніх закладах І-ІІІ ступенів.

Частина книг надійшла за державною програмою, частина закуплена за кошти, що були виручені за макулатуру, яку учні збирають протягом року, але є книжки, які школярі подарували бібліотеці чи принесли взамін втрачених (і таке, на жаль, є!).

Щоб ці книги отримали «прописку» у нашій шкільній бібліотеці – їх потрібно зареєструвати. Справа, як не дивно це звучить, але багатоступінчаста: спочатку їх всі треба проштампувати, потім занести в реєстрову книгу, вписати в електронний каталог, виписати на кожну спеціальну картку і лише після цього можна ставити на книжкову полицю.

Дуже добре, що у нашого бібліотекаря Олени Володимирівни Власенко є юні помічники. На цей раз найактивнішими у справі «книжкової прописки» були учні 4-В класу: Марія Силантьєва, Єлизавета Кисіль, Ян Будзинський, Арсеній Алфьоров.

Цікаво, що читати книжки до бібліотеки тепер ходять не лише учні школи, а й…Уважно подивіться на фото – і ви побачите хто ці таємничі читачі. Для тих, хто не побачить – це равлики. Виявляється, з ними і читання, і навчання цікавіше відбувається.

Отож, шановні учні, їх батьки і вчителі! Книги чекають на вас. Приходьте і читайте, бо вибір багатющий – на всі смаки дітей і дорослих.

 

Електронні підручники навчальної програми 2017/2018

Книжковим фан-патіо ” Її величність – українська книга” відкрився Всеукраїнський тиждень дитячого читання в бібліотеці – філії №3 ім.О.П.Столбіна. Яким бурхливим, цікавим і змістовним стало це спілкування!

Книжкові фани, учні 4-А і 4-Б класів школи, вшанували Книгу, як найяскравіше чудо: читали вірші (Калантаєнко Олександр ( 4-Б клас ), ( Губар Вікторія 4-Б клас ), Мамонтов Мирон ( 4-А клас ), Невожай Едуард (4-А клас ), Стеценко Нікіта (4-А клас ), брали участь у літературних забавлянках. А допомагала їм у цьому шанована гостя – сумська письменниця Світлана Петренко, авторка декількох книжок для дітей.
Юні читачі із задоволенням слухали її вірші, веселі гуморески. Масу позитивної книжкової енергії учням приніс бібліошопінг ” Міняю вірш на книжку “. Було дано старт акції  “Обміняйся книгами – збережи дерево ”  ,  книжковий ростомір “Читаючи – зростай ! “.
Маємо надію, що учні нашої школи залишаться активними читачами шкільної та міських бібліотек.

Ми творимо своє диво. Долучайтеся!

«Квіткове диво на плечах» – називається унікальна виставка традиційних жіночих хусток великого розміру, що експонуються в Сумському обласному художньому музеї ім. Н. Онацького протягом лютого 2017 року.

Днями учні 4-Д класу і члени гуртка «Юні журналісти» ознайомилися з дивовижною виставкою. Центр експозиції – Ікона Божої Матері «Нев’янучий цвіт» (XVIII століття) та весільна скриня 1899 року, наповнена селянським добром, серед якого хустка займає найпочесніше місце. Вітрина з червоною козацькою хустиною, гаптованою золотом початку ХІХ століття, а також коралове намисто, дукачі та сережки відносять у добу козаччини…

Від завідувачки відділом декоративно-вжиткового мистецтва  музею Людмили Федевич діти дізналися про звичаї і традиції українців, пов’язані з хустками. Майстер-клас із пов’язування хусток для учнів нашої школи провела  відома в Україні майстер-реставратор, заслужений діяч народної творчості Надія Гудилко.

Що і як відбувалося в музеї і чому саме ця звичайна екскурсія дала поштовх для назви літературно-мистецького і публіцистичного журналу в інтернеті, який зараз створюється,  – уже наступного місяця можна буде прочитати в цьому самому журналі. Інтригуюче? Отож. Давайте разом створювати часопис нашого життя. Журнал – не для дітей і не для дорослих, а для тих, хто хоче і може творити. А у творчості, як відомо, вік відсутній, бо це Божий дар.

Це буде видання Території літературної української мови, що діє у нас у шкільній бібліотеці. Журнал має об’єднати учнів, їх батьків і вчителів у єдину спільноту творчих особистостей, які прагнуть знати більше про Україну і край, де живуть, а ще – показати свій потенціал творити дива.

Запрошую всіх, хто хоче потрапити на сторінки нашого видання, заходити до бібліотеки, звертатися до керівництва школи. Не треба думати, що те, як ви, ваші діти, учні пишуть чи створюють руками не варте уваги. Помиляєтеся! Бог усім дарує таланти, тільки вони в кожного свої. Знайдіть їх у собі і розкажіть світу. У цьому випадку вислів Михайла Поплавського доречний: «Скромність веде до забуття».

Не хочете забуття? Тож чекаю заявок на вашу творчість, дорогі дорослі і  юні творці. Знайте, журнальна площа в інтернеті – ну, просто безмежна. Творіть!

Редактор журналу, що створююється, – Людмила Миколаївна Говійна,

т. 050-307-08 -90, 096-540- 76-64; prsrludmila@gmail.com

Шкільний бібліотекар – Олена Володимирівна Власенко,

т. 066-745-78-98; school30_vlasenko@ukr.net

images

Перевірка стану збереження підручників учнями

1-4 класів

З метою проведення роботи щодо збереження навчальної, художньої, науково-популярної літератури, виховання бережливого відношення до книги, з 21.11.2016  до 25.11.2016  бібліотекарем Власенко О.В., педагогом-організатором Бойко Г.М. та Радою Мудрогномії проведено перевірку стану збереження підручників.

Упродовж тижня діяли тематичні виставки: «Чиї книги плачуть?», «Підручнику-довге життя», «Книга-джерело твоїх знань. Бережи її!». Учні 3-4 класів приймали активну участь у роботі гуртка «Книжкова лікарня». Гуртківці «полікували» 84 книги та 143 журналів.

Підведено підсумки перевірки стану збереження підручників учнями 1-4 класів. За зразкове збереження підручників на асамблеї школи святково вручено подяки Пономаренко Л.Г., класному керівнику 3-Б класу та  Коваленко Л.А., вихователю ГПД 3-Б класу.

Грамоти за зразкове збереження підручників отримали 3-А, 3-Б, 4-Д класи та учні: Андронова Дар`я, Михайлик Софія, Скирта Анастасія – 2-А клас; Василенко Іван – 2-Б клас; Гервіц Олександра, Сухініна Катерина – 2-В клас; Глазун Анастасія, Сисоєва Ксенія, Фарисей Софія – 2-Г клас; Гриценко Ігор – 3-Б клас; Даценко Іван, Круподьорова Крістіна – 3-Г клас; Штельмах Кіріл, Стадник Віталій, Стеценко Нікіта, Трофименко Арсеній – 4-А клас; Жданов Данііл,Петрова Софія, Попова Анастасія, Ясенюк Марія – 3-Д клас.

Територія української літературної мови

 16 листопада сталася важлива подія: в шкільній бібліотеці урочисто відкрилася Територія української літературної мови.

На виховний захід, який розпочався в актовій залі, були запрошені учні 3-В та 3-Г класів. У ході спілкування з дітьми керівник гуртка журналістики Л.М.Говійна спрямувала думки слухачів від основного значення слова «міст» до різних варіантів художнього, образного та філософського вимірів, у яких можна розглядати це поняття.

Про книгу, як своєрідний міст між текстом та читачем повела розмову шкільний бібліотекар О.В.Власенко. Яскравим доповненням цієї зустрічі стали виступи учасників театрального гуртка «Фантазія», а також повідомлення вихованців гуртка «Літературна діяльність»: Дубровського Єгора, учня 4-Г класу, Петренка Богдана та Грищенка Андрія, учнів 4-Б класу. Опис оригінального дослідження мостів річки Стрілки підготувала Васильченко Аліна, учениця 4-Г класу.

Діти із зацікавленістю переглянули відеосюжет про те, як народжуються книги. На завершення заходу учні завітали в шкільну бібліотеку, де відбулося урочисте відкриття Території української літературної мови.

Віднині кожен, хто переступатиме поріг бібліотеки, повинен розмовляти та спілкуватися рідною мовою, а також має можливість записати у «Книгу відгуків» своє враження про шкільну бібліотеку або прочитану книгу.

Маємо надію, що запропонована ідея стане популярною серед дітей, викличе зацікавленість педагогів та знайде підтримку батьків. Організатори заходу впевнені, що ця подія стане важливим кроком у формуванні національної свідомості наших учнів.

dscn8099 dscn8104 dscn8114 dscn8140 dscn8147 dscn8150