Наказ про затвердження плану заходів
Наказ про недопущення випадків булінгу
План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладі освіти
МОН Про віртуальну платформу емоційної підтримки
Відповальність осіб, причетних до булінгу
Булінг у школі: чому діти цькують дітей і що з цим робити
Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу
Скажи булінгу «Ні!»: 5 мультфільмів, які навчають цінувати кожного
Пам’ятка для батьків «Протидія Булінгу»
Як допомогти дітям упоратись з булінгом
БЕЗКОШТОВНІ «ГАРЯЧІ» ТЕЛЕФОННІ ЛІНІЇ
- Національна дитяча «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» Центру «ЛА СТРАДА-УКРАЇНА»:
0-800-500-333 (для дзвінків з мобільного)
З’явилася в Україні з початку 2013 року. Консультують компетентні в дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники. Тут маленькі українці знайдуть підтримку та пораду стосовно своїх проблем. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей. Дзвінки на лінію – безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів.
- Національна «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» з питань запобігання насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога):
0-800-500-335 та 116-123 (безкоштовно з міських телефонів), 386 – для абонентів Київстар, Водафон – 0-800-500-225 та 116-111
На Національній «гарячій лінії» з попередження домашнього насильства можна отримати:
– інформаційні консультації (інформація про організації та установи, до яких можна звернутися у конкретній ситуації, перелік документів, які необхідно підготувати для звернення та інше);
– психологічні консультації (поради та підтримку психолога анонімно у телефонному режимі);
– правову допомогу (консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації, поради стосовно правильного складання необхідних документів тощо).
- Омбудсмен з прав дитини в Україні Микола Миколайович Кулеба:
(044) 255 64 50, (044) 255 76 75
- Єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги:
Зателефонувавши за номером 0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів), можна отримати такі послуги:
– безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
– правові консультації;
– роз’яснення з питань отримання безоплатної правової допомоги;
– інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини, та установи, які опікуються відповідними питаннями;
– зв’язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв’язку.
«Я МАЮ ПРАВО!»: ЗНАТИ З ДИТИНСТВА
Для всіх і кожного, незалежно від віку, важливими є поняття «право». Саме тому Міністерство юстиції України здійснює велику правопросвітницьку роботу, об’єднану у проект «Я МАЮ ПРАВО!». У ньому – кілька напрямів, усі вони важливі, адже навчають, як захистити свої права. Важливо, що серед іншого, держава не забула і про найменших громадян, яким з дитинства варто знати основу основ про права. Отож, вивчайте і знайте, щоб Україна міцніла правом, а ви виростали достойним поколінням: успішним, сильним, патріотичним.
Більше інформації на сайті http://pravo.minjust.gov.ua/
ЗНАЙ: ТИ НЕ ОДИН! РАЗОМ ПОДОЛАЄМО БУЛІНГ!
У шкільному житті, сповненому новими знаннями і цікавими подіями, виникають ситуації приниження чи знущання з однокласників, молодших школярів. Ця проблема у всьому світі має назву «булінг», її потрібно вирішувати усім дорослим.
За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Причому, найбільш вразливими до булінгу є сором’язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі», закриті для спілкування.
Міністерство юстиції України розпочало активну інформаційну роботу #СтопБулінг, адже діти мають право на безпечне дитинство.
БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ!
З 2.11.2021 по 5.11.2021 року педагогом-організатором Єрмаковою А.О. та практичним психологом Захарченко М.Г. проведено інтерактивне заняття “Безпечний Інтернет” для учнів 3-4 класів, надані практичні рекомендації щодо безпечного користування Інтернетом та розміщені в застосунку Тімс для учнів 1-2 класів. Їх мета – розширити та поглибити знання про безпечний Інтернет,розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навички, пам’ять, етичне спілкування між товаришами, дорослими.
ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ!
В КУ Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30 «Унікум» Сумської міської ради відбулась зустріч з ювінальним представником Сумської обласної прокуратури Когер Денисом Валерійовичем, яка присвячена 30-річчю введення в дію Конвенції ООН про права дитини. В ході заходу дітей було ознайомлено з міжнародними стандартами прав дитини та роз’яснено їх права у вигляді цікавих відео та мультфільмів.
У СумськІй спеціалізованій школі І ст. & 30 “Унікум” в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу було активізовано антибулінгову програму “Таємна розмова без дорослих. Поради від Богдани Єрмак”, яку провела випускниця нашої школи. Відбулась зустріч з інспектором сектору зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Сумській області Горьковською Мариною Вікторівною, нею було висвітлено питання “Підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти про булінг (цькування), його причини та наслідки”, під час заняття учні отримали рекомендації як протистояти моральному та фізичному тиску і зберегти власний простір, після чого діти створили стіну порад протидії булінгу. Перегляд відео-порад, мультфільмів та аномніне анкетування,закріпили всі здобуті знання наших учнів.
13 січня було проведено онлайн-консультацію для батьків
на тему: “Булінг. Психологічне домашнє насильство: причини та наслідки”.
Під час консультування було розглянуто ознаки психологічного насильства, прояви психологічного насильства над дітьми, поведінкові прояви дитини, яка стала жертвою психологічного домашнього насильства. Надано рекомендації, як припинити психологічний тиск та куди можна звернутись в разі психологічного домашнього насильства.
Тиждень “Протидії булінгу”
В рамках тижня”Протидії булінгу” в СПШ 30 “Унікум” СМР було проведено інтерактивне онлайн заняття «Правила віртуального спілкування», ранкові зустрічі «Спілкування без конфліктів», самостійно та творчо підійшли до досягнення мети заходів
Тиждень «Знай свої права та виконуй свої обов’язки»
В СПШ 30 “Унікум” СМР в рамках тижня «Знай свої права та виконуй свої обов’язки» відбулась зустріч з інспектором сектору ювенальної превенції Сумського міського відділу поліції Савченко Л. О. на тему “Підвищення рівня обізнаності здобувача освіти про булінг(цькування), його причини та наслідки”.