Майстер-клас “Професійний стандарт вчителя” як дороговказ саморозвитку вразив вчителів СПШ № 30 « Унікум» СМР своєю глибиною та цікавістю. Теоретична частина надала чітке уявлення про сутність професійного стандарту, а практична частина забезпечила ефективні інструменти для їх впровадження. Захід не лише надихнув до саморозвитку, а й зміцнив віру в важливість професійного зростання. Тренерки Центр професійного розвитку педагогічних працівників СМР вразили своєю високою кваліфікацією та вмінням ефективно комунікувати. Їхні заняття відзначаються чіткістю, заохоченням до досягнень та відмінною адаптацією до потреб учасників. Робота з вами – це не лише навчання, але й невтомне джерело мотивації.
16-17 листопада пройшов тренінг з Minecraft Education для тренерів фасилітаторів DLC центрів яке проводить та організовує Освіторія, Міністерство освіти і науки України
Учителі Оксана Дарико, Дар’я Боглаєва, Сумська початкова школа 30 “Унікум” Сумської міської ради також взяли в ньому участь та отримали не лише знання, а й неймовірне задоволення від доброзичливої атмосфери.
Дякуємо Mariia Gladun @Олександр Думишинець, ви неймовірні.
Unisef за таку можливість .
05.01.2021 у рамках реалізації проблеми «Реалізація принципу гуманізації освітнього процесу через діяльнісний, особистісний та компетентнісний підходи, використовуючи технологію інтегрованого навчання» у закладі проведено освітній семінар «Сучасні освітіні технології. Кейс-урок, як поєднання теорії з практикою, знань з компетентностями».
19 лютого на базі ССШ № 2 було проведено засідання відкритого клубу «Мова: стосується кожного». Цікаві завдання квесту, різноманітні методи роботи з дітьми та багато корисної інформації щодо змін в українському правописі – ось чим змогли поповнити свої методичні скарбнички наші колеги.
Група продовженого дня –додаткова освітня послуга чи необхідність? Це та інші питання вирішували педагоги 9 квітня під час засідання міської школи вихователів ГПД, що пройшло на базі КУССШ Іст. №30 «Унікум» СМР. На засіданні були присутні: директор Інформаційно – методичного центру управління освіти і науки СМР Плахотнікова Г.Д., вихователі ГПД міста, адміністрація школи. Господарі закладу щиро ділились напрацюваннями – провели цікаві майстер-класи, елементи тренінгу. Наприкінці зустрічі відбувся обмін враженнями та побажаннями щодо роботи на майбутнє.
На весняних канікулах в #unikum30 відбулося засідання методичного об’єднання. Звітували про свою роботу усі кафедри, але в нетрадииційній формі. Попрацювали в групах, використали #LEGO та найголовніше отримали задоволення від роботи, адже ми і співали , і танцювали, і найголовніше – ділилися практичним досвідом один з одним.
А як у Вас проходять такі заходи?
Навчаємося разом – працюємо разом. День фінської освіти в Україні. Ідеї, ідеї, ідеї… Багато цікавих ідей, багато цікавих зустрічей.
#НУШцікавоНУШпотрібно
Міжнародний день рідної мови у місті Суми
Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.У Сумах також відзначали Всесвітній день рідної мови.
«Бережіть свою мову – розмовляйте українською, думайте українською!» –такий месидж був у учасників науково-практичної конференції, яка відбулася 21лютого у Конгрес центрі СумДУ за участю представників обласної та міської влади, науковців,освітян,громадськості міста. Яскравими виступами запамяталися міський голова Лисенко О.М,Мотричко В.М.,представники громадськості. Мер Сум повідомив,що в місті буде створений безкоштовний центр по вивченню української мови. Конференцію завершили наступними словами ,що мова-це душа народу, а про душу треба дбати постійно. Прозвучали слова Ліни КОСТЕНКО: «В Україні 46 мільйонів язиків, а мова лише одна», тому давайте разом плекати нашу рідну мову.
На цьому зібранні була присутня і я,Калашник Н.М.,мені сподобалось те ,що нашому місті дбають і плекають рідну мову.
19 лютого педагогам закладу випала унікальна нагода зустрітися з тренером НУШ,тренером Міжнародного проекту «Читання і письмо для розвитку критичного мислення» Інною Большаковою. Обговорювались цікаві ідеї, нові стратегії та підходи до навчання, а також особливості роботи за підручниками І. Большакової та М. Пристинської. Дякуємо організаторам заходу за можливість розвиватися та здобувати нові знання!
14 лютого вчителі міста Суми, які працюють за програмою ” На крилах успіху” мали можливість відвідати школу №295 міста Києва. Ми мали змогу відвідати заняття вчителів , які працюють за програмою та перейняти практичний досвід. Завершальною була зустріч з одним із координаторів проекту “На крилах успіху” Оленою Сухоревською та можливість поспострерігати за такими вже великими досягненнями , маленьких крилатиків.
У Верхньосироватській школі МІНІСТР ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ Лілія ГРИНЕВИЧ зустрілася із тренерами Нової української школи
Міністр освіти і науки України зазначила, наскільки це важлива і непроста робота бути тренером, стояти першим біля витоків реформ, готувати успішних першопрохідців: «Тренери Нової української школи − це золотий актив реформ. Кожен із вас, ідучи в цей проект, змінювався, трансформував свою свідомість. Я бачила досвідчених педагогів, які сприймали спочатку Нову українську школу і свою іпостась тренера з іронією, але потім відчували смак нових можливостей і зацікавлювалися реформою. Бути тренером складніше, ніж просто вчителем чи методистом, але цікавіше. Я бажаю вам не втрачати драйву. Адже невдовзі ми матимемо нову генерацію вчителів».
Сучасне навчальне середовище – це середовище дослідження і створення нового, середовище інтегрованого навчання. Саме в такому середовищі вчитель може повноцінно формувати в учнів навички ХХІ ст.Для ефективної реалізації діяльнісного підходу у початковій школі у закладі проведено методичний тренінг «Підвищення фахової компетентності вчителів для забезпечення якісного викладання курсу «Навколишній світ». Під час заходу педагоги мали змогу поділитись досвідом, обмінятися новими ідеями щодо формування цілісної картини світу дитини через дослідницьку діяльність.
Два дні цікавої роботи промайнули. Наші « Освітні горизонти» удалися наперекір мінливостям погоди і т п. Працювали ми з колегами зранку до пізнього вечора. У просуванні до НУШ нам потрібні нові знання. І ми їх отримали! Кожного з тренерів не хотілося відпускати. Дякуємо вам, шановні наші колеги ,Наталия Чуприна, Марина Фоменко, Dmitriy Zborovskiy, Ратєєва Вікторіє , за цікаві тренінги, нові знання і спілкування!Ми мріємо про продовження, бо освітні горизонти не мають меж!
«Методи фасилітаціі в роботі керівника навчальним закладом» – саме з цього починали наші «Освітні горизонти» для керівників навчальних закладів міста Сум. Інструментарій демократичноі освіти для демократичноі держави, який дуже необхідний в умовах реформування освіті. Здорово, що організатором є управління освіти і науки м. Сум
Психолого-педагогічний консиліум «Адаптація здобувачів освіти до навчання в закладі загальної середньої освіти» об’єднав учасників заходу за емоціями позитивних смайликів у школі «Унікум». Десятигранний погляд захопив у партнерській дискусії фахівців різних спеціальностей. Під час заходу погляд батьків першокласників, спробували зобразити схематично, підкреслюючи важливість основних етапів при організації дружнього шкільного життя, що склалося в учнів. Цілісна система відкритості закладу перед батьками та любові кожного працівника до дітей – це новітній світогляд директора школи Сопіної Лариси Миколаївни.
Сучасна система освіти вимагає від педагога постійного розвитку, динамічних змін. Саме тому все частіше засідання педагогічної ради закладу набуває нових форм та методів роботи. У формі тренінгу за темою «Роль і місце інтеграції в початковій школі» 8 листопада пройшло нетрадиційне засідання. Застосовуючи діяльнісний підхід, вчителі знайомились з поняттям інтеграція, її видами, вчилися визначати види інтеграції на конкретних прикладах. «Краще один раз спробувати, ніж сто разів почути» – говорять педагоги після таких заходів.Сучасна система освіти вимагає від педагога постійного розвитку, динамічних змін. Саме тому все частіше засідання педагогічної ради закладу набуває нових форм та методів роботи. У формі тренінгу за темою «Роль і місце інтеграції в початковій школі» 8 листопада пройшло нетрадиційне засідання. Застосовуючи діяльнісний підхід, вчителі знайомились з поняттям інтеграція, її видами, вчилися визначати види інтеграції на конкретних прикладах. «Краще один раз спробувати, ніж сто разів почути» – говорять педагоги після таких заходів.
Семінар-практикум бібліотекарів закладів освіти
31.10.2018 року (останній день Місячника шкільних бібліотек) відбувся семінар-практикум бібліотекарів закладів освіти «Шкільна бібліотека в умовах НУШ – це інформаційно-бібліотечний центр».
Гребень М.В., заступник директора з НВР, продемонструвала для учасників семінару відеопрезентацію про виховну роботу, яка проводиться в закладі освіти.
Емоційно та яскраво привітали бібліотекарів вихованці театрального гуртка «Фантазія» (керівник Омельченко Н.М.), вокальний гурток «Велика перерва» (керівник Москвітіна О.В.), хореографічний колектив «Росточок» (керівник Христенко В.Ф.), Каравай Іван, учень 3-Г класу (переможець конкурсу читців «З Україною в серці»).
Корисну інформацію для бібліотекарів надала гість семінару Заярна Вікторія Сергіївна, кандидат педагогічних наук, керівник «Д.І.М.» КЗ ОЦПО та РТМ. Тема виступу: «Д.І.М.»: через практичну дію – до розвитку інтелекту в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».
«Конкурси і турніри для школярів як засіб популяризації дитячої бібліотечної системи України» – тема змістовної розповіді Нагорної Н.Б., завідувача методичним відділом Сумської обласної бібліотеки для дітей.
Власенко О.В., завідувач бібліотеки КУ ССШ І ступеня №30 «Унікум» СМР, розповіла шкільним бібліотекарям про створення умов для розвитку читацької активності молодших школярів. Слухачам було цікаво та корисно отримати інформацію про: створення «ТЛУМ» – територія літературної української мови, акцію «Паперова хвиля» (збір макулатури), «Книжковий букет» (на свято Першого дзвоника першокласники приносять книги замість квітів). Олена Володимирівна продемонструвала відеофільм «Читаюча родина Антонцевих», героями якого є сама господиня шкільної бібліотеки, учні 4-В класу, класний керівник Клименко О.О.. Головний персонаж – Антонцева Валерія, учениця 4-В класу та її читаюча родина: дідусь, тато, мама та старша сестричка Ніка.
Про патріотичне виховання у процесі створення літературних творів на прикладі роботи з школярами молодшої школи цікаво та змістовно розповіла Говійна Л.М., керівник гуртка «Літературна діяльність».
Презентувала свою методичну розробку «Організація діяльності дитячого об`єднання учнів початкової школи засобами комплексної гри «Країна Мудрогномія» Бойко Г.М., педагог-організатор.
Богдана Олександровська (Говійна Л.М.), драматург, свій виступ присвятила 85-ій річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні. «Залучення суспільства до другого етапу досліджень – рух опору Голодомору. Голодомори в Україні ХХ століття» – тема проникливого виступу драматурга, яка не залишила байдужих до історичного минулого українського народу.
Некрасова Л.І., методист інформаційно-методичного центру управління освіти і науки СМР, у своїй доповіді «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини», дала корисні для бібліотекарів методичні рекомендації. Людмила Іванівна підвела підсумок Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.
Семінар-практикум бібліотекарів закладів освіти пройшов на високому рівні.
29 жовтня на базі КУ ССШ І ступеня №30 «Унікум» розпочала роботу міська Школа вихователів груп продовженого дня. Метою першого засідання було визначення особливостей організації виховного процесу у групі продовженого дня в умовах запровадження Концепції «Нова українська школа»” .
Засідання пройшло в нетрадиційній формі з елементами тренінгу та майстер-класу. Роботу організували блоками:
– нормативно-правова база;
– екологічна компетентність;
– комунікативна компетентність;
– рухова активність.
У ході зустрічі вихователі груп продовженого дня спілкувалися, ділилися досвідом, висловлювали свої думки з приводу інноваційних методів освітнього процесу. Педагоги ще раз переконалися, що робота з дітьми у школі в позаурочний час має вагоме значення для становлення сучасного учня.
20 -21 жовтня 2018 року вчителі англійської мови Гребень М.В. та Цуканова О.В. відвідали конференцію викладачів іноземних мов Tutor’s Forum + зустріч Language Fest у місті Львів, на якому дізналися про те як можно мотивувати учня до вивчення іноземної мови, як викладати іноземну мову в сучасних умовах життя не тільки за допомогою книги, а використовуючи нові технології з використанням мережі Інтернет та таких програм як QR-code, Plickers та Kahoot!
16 жовтня у СДПУ ім Макаренко проходила ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція “Арт – терапевтичні технології у здоров’язбережувальній діяльності сучасних закладів освіти”. У роботі конференції взяли участь практичний психолог Захарченко М.Г.,педагог організатор Бойко Г.М.. Нові ідеї та родзинки від використання у освітньому процесі рат-терапевтичних прийомів – ось мета участі у конференції.
Обласна серпнева конференція педагогічних працівників, 2018.
АВТОРСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 1 КЛАСІ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ»
З метою надання методичної підтримки вчителям початкових класів у зв’язку з впровадженням нового Держстандарту початкової освіти та переходом на навчання за новими освітніми програмами і новими підручниками , 16 серпня 2018 року на базі КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти відбувся авторський науково -практичний семінар «Особливості реалізації змісту освітньої програми з української мови в 1 класі Нової української школи» з майстер-класом О. В. Вашуленко, наукового співробітника відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України.
Модераторами заходу стали старші викладачі кафедри теорії і методики змісту освіти КЗ СОІППО З.В.Декунова, А.М. Лавська. Учасники заходу – тренери-педагоги, учителі початкових класів області, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 навчальному році.
З вітальним словом до присутніх звернувся ректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ю.О. Нікітін. Він наголосив на актуальності підготовки педагогічних працівників, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 і 2019/2020 навчальних роках, з метою підвищення їх методичного та практичного рівнів професійної компетентності та реалізації завдань нового Державного стандарту початкової освіти відповідно до основних напрямів державної політики у галузі освіти.
Оксана Вікторівна презентувала особливості нових освітніх програм та навчально-методичний комплект «Навчання грамоти. 1 клас». Основну увагу вона приділила розділам програми, у яких закладено значні лінгводидактичні засоби, спрямовані на реалізацію завдань, поставлених перед початковим навчанням української мови.
Ефективні форми організації навчальної діяльності, сучасні тенденції навчання грамоти молодших школярів та педагогічні можливості уроків української мови на дослідницькій основі було розкрито під час проведення майстер-класу «Мовні вправи для розвитку дослідницьких умінь»
Учасники семінару отримали демонстраційні матеріали авторського майстер-класу та презентацію для поповнення власних «методичних скарбничок».
7 червня 2018 року директор закладу Сопіна Л.М., практичний психолог Захарченко М.Г., соціальний педагог Антонова Л.А.взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні технології в роботі практичного психолога», якавідбулася на базі КУ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. У ході конференції представники школи ознайомилися з інноваційними технологіями в різнихгалузях психологічної практики, розкриття особливостей впровадження інноваційних форм та методів у просвітницькій, профілактичній,консультативній та психокорекційній діяльності практичного психолога.
07.06.2018 року відбувся звіт директора школи Сопіної Л.М. перед педагогічним колективом та громадськістю про роботу у 2017-2018 навчальному році.
Присутні: 66 педагогів та представників батьківських комітетів.
Гості: Товстуха К.О., депутат Сумської обласної ради.
Чепік В.І. , депутат Сумської міської ради.
Михайленко Д.Г., начальник регіонального відділення фонду державного майна України у Сумській області
Роботу директора Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30 “Унікум” Сумської міської ради Сопіної Л.М. у 2017-2018 навчальному році визнано задовільною.
Авторський науково-практичний семінар “Навчання математики та навчання грамоти в початковій школі в умовах реалізації концепції НУШ. Цікава зустріч з авторм підручника з математики Скворцовою Світланою Олексіївною.
19 квітня 2018 року. Обласний науково-практичний семінар “Інноваційні підходи до управління навчальним закладом в умовах реалізації Концепції “Нова українська школа” у місті Конотоп. Вивчаємо досвід колег.
4 квітня вихователів ГПД гостинно зустріли у своєму закладі фахівці Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Програма обміну досвідом була насичена та різноманітна: педагоги прослухали міні-лекцію з сумизнавства, відвідали «живий музей», розширили свої знання про особливості проведення квестів . Вихователі більш детально розібрали поняття STEM-технологій та перспективи їх розвиту в майбутньому . Пізнавальним та цікавим був експериментальний майстер-клас, де педагоги були в ролі вихованців та проводили цікаві експерименти: «Різнобарвна хмаринка», «Піна для слона» , лего- моделювання. Під час ігрової програми вихователям продемонстрували форми організації дозвілля для дітей. Також педагоги мали змогу переглянути варіанти оформлення класних кімнат.
Зустріч була змістовною, цікавою та пізнавальною!!!
28 березня 2018 року в Сумському ОІППО відбувся обласний науково-практичний семінар “Інноваційні технології особистісно-професійного зростання педагога”. Учасниками семінару стали директори та заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів освіти Сумської області, які є учасниками Всеукраїнського проекту “Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу” та експерименту Всеукраїнського рівня з теми “Теоретико-методичні засади розвитку особистісно-професійної компетентності педагога в системі післядипломної педагогічної освіти”. Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Гребень Марія Василівна виступила з доповіддю «Формування соціальної компетентності учнів початкових класів через організацію діяльності дитячого об’єднання «Країна Мудрогномія».
Триває підготовка школи до впровадження нового Державного стандарту з 1 вересня 2018 року. 20.03.18 заступник директора з НВР Підопригора Н.О. стала учасником інструктивно-методичного семінару «Роль методичної служби в забезпеченні готовності закладів загальної середньої освіти до роботи в Новій українській школі», який проводився на базі Краснопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яка з 1 вересня 2017 року пілотує новий Державний стандарт початкової освіти. Наталія Олександрівна ознайомила учасників семінару з моделлю нашого навчального закладу та запозичила досвід роботи та створення освітнього середовища в пілотних класах.
15-17 березня у Києві пройшла ІХ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти- 2018», де були представлені кращі наукові та освітні заклади. Освітяни з різних регіонів України та зарубіжжя презентували свої інноваційні наукові і теоретичні розробки, обмінювались досвідом, у відвертому професійному діалозі синтезували нові ідеї. Наша школа теж не залишилась осторонь цієї події. Заклад представив матеріали про систему своєї роботи , а також взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу як основа успішної реалізації концепції «Нова українська школа». Директор школи Сопіна Лариса Миколаївна виступила з доповіддю «Формування соціальної компетентності учнів початкових класів через організацію діяльності дитячого об’єднання «Країна Мудрогномія».
Конструктивно, у позитивному настрої пройшла ще одна сесія з підготовки педагогів до роботи у Новій українській школі. Вчителі у інтерактивній формі вивчали освітні галузі нового Державного стандарту, визначали систему управління змістом освіти через стандарт, знайомились з модельними програмами, складали календарне планування, моделювали навчальне середовище.
Свої враження та очікування педагоги висловлювали за допомогою гри: «Ти молодець!», «Павутинка», «Веселий м’яч», «Гаряча картопля». Цього разу кожна група стала ресурсом для навчання інших. Учасники тренінгу залюбки ділились власним досвідом щодо проведення динамічних пауз.
Наприкінці сесії вчителі висловили вдячність педагогам – тренерам Бойко О.В., Шрамко Л.В., Ягупі І.Д. за ретельну та кропітку підготовку, а також директорам шкіл КУССШ Іст №30 «Унікум» Сопіній Л.М. та КУЗОШ І-ІІІ ст. №27 Плотницькій О.Ф. за створення комфортних умов для проведення тренінгів.
Заступник директора з НВР Гребень М.В. та практичний психолог Захарченко М.Г. відвідали регіональний науково-практичний семінар «Партнерство в освіті: виклики та перспектии», де взяли участь у майстер-класі «Нова українська школа: педагогіка партнерства» та «Інноваційні техніки формування команди».
У наступному навчальному році загальноосвітні заклади України розпочнуть працювати за Концепцією «Нова українська школа». Для забезпечення успішного старту і подальшого впровадження реформи 07 лютого 2018 року на базі комунального закладу «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» розпочалася підготовка тренерів – педагогічних працівників області, які навчатимуть учителів, що з 1 вересня 2018 року працюватимуть у перших класах за новим Державним стандартом початкової загальної освіти. Агнентами змін для сумських вчителів стануть заступник директора з НВР, вчитель початкових класів школи №27 Ягупа Ірина Дмитрівна, заступник директора з НВР , вчитель початкових класів школи №30 Бойко Оксана Володимирівна, заступник директора з НВР, вчитель початкових класів школи №13 Шрамко Лариса Володимирівна. Під час навчання майбутні тренери ознайомляться із сучасними методиками для навчання учнів початкових класів та принципами «педагогіки партнерства», навчаться організовувати сучасне освітнє середовище. Свої перші заняття з педагогами вони проведуть уже в лютому 2018 року.
Шостий Всеукраiнський освiтянський форум зiбрав творчих, вiдповiдальних, креативних керiвникiв освiтнix закладiв Украiни – агентiв змiн у м. Трускавець. Його учасниками стали директор школи Сопіна Л.М. та заступник директора Підопригора Н.О. Лариса Миколаївна поділилася з колегами інших регіонів України досвідом роботи нашого закладу в експериментальному проекті Всеукраїнського рівня «На крилах успіху». Участь у даному проекті – це впевнений крок до створення сучасної української школи.
Перехід з початкової школи в середню виявляється переломним, кризовим періодом в житті дитини. Саме тому 31 січня у закладі відбулось заняття для батьків учнів 4-х класів «Разом в 5-й клас», яке провела практичний психолог школи Захарченко М.Г. У ході заняття між батьками відбувся конструктивний діалог, висловлювалися думки щодо виховання дитини, обговорювалися складні життєві ситуації. Зустріч спонукала батьків замислитися над відносинами з їхніми дітьми.
Без сумніву, учительська робота – це не тільки уроки, а й саморозвиток і вдосконалення своїх професійних якостей та компетентностей протягом усього життя. 21.01.2018 року на базі Сумського державного університету відбувся «Teacher Training Camp Excite», організатором якого був Peace Corps Volunteer. Завдяки злагодженій роботі під керівництвом Бена, Лорен, Глена, Аарона, Жаклін, Кейті і Лері заняття були інтерактивними, творчими, сповненими натхненням і бажанням саморозвиватися! День пройшов у атмосфері взаєморозуміння і підтримки!Дякуємо за співпрацю і сподіваємося на наступну зустріч!
16 січня на базі нашого закладу пройшов обласний науково-практичний семінар “Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу як основа успішного впровадження реформи в освіті». У ході семінару обговорювались питання щодо ролі педагога у налагодженні конструктивної взаємодії та ефективної співпраці між усіма суб’єктами освітнього процесу,рольові аспекти розвитку соціальної згуртованості. Особливу зацікавленість викликало питання формування емоційно-регулятивної компетентності педагога. Перед педагогами виступили викладачі Сумського обланого інституту післядипломної педагогічної освіти: кандидат психологічних наук, доцент ,завідувач кафедри психології Вознюк Алла Вікторівна, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психології Чиженко Наталія Миколаївна, старший викладач кафедри психології Гільова Лариса Леонідівна.
З метою підвищення ІКТ компетентності 22 педагоги школи пройшли навчання на експрес-курсах «Хмарні сервіси в професійній діяльності педагога» на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
05 грудня 2017 року в нашій школі відбувся психолого-педагогічний консиліум «Адаптація учнів перших класів до навчання в школі»
Запрошувались представники дошкільних навчальних закладів №28, №26, №18, соціальний педагог, логопед, вчителі та вихователі перших класів, вчителі англійської мови, а також батьки першокласників.
Висвітлювались такі питання:
- Відкриття психолого-педагогічного консиліуму «Адаптація учнів перших класів до навчання в школі»
Сопіна Лариса Миколаївна, директор школи
- «Створення сприятливого навчального середовища як основа успішної адаптації першокласників»
Підопригора Наталія Олександрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи
- Аналіз результатів діагностичного обстеження учнів в період адаптації. «Адаптація першокласників до навчання»
Захарченко Марина Григорівна, практичний психолог
- «Соціальна адаптація, як процес впровадження до учнівського колективу Вплив стану фізичного здоров’я першокласників на процес адаптації до навчання в школі». Школа сприяння здоров’я.
Антонова Людмила Анатоліївна, соціальний педагог
- «Адаптація першокласників з порушенням мовлення до шкільних умов»
Волох Дар’я Євгенівна, логопед
- «Особливості вивчення іноземної мови в першому класі»
Шрамко Дар’я Олександрівна, учитель англійської мови
- «Адаптація дитини до навчання в школі: очікування, проблеми, успіхи»
Самохіна Світлана Євгенівна, мама першокласника
- Групова робота з учасниками психолого-педагогічного консиліуму
«Модель першокласника»(виявити основні особливості учнів)
- Рішення психолого-педагогічного консиліуму щодо адаптації першокласників до навчання в школі
Сопіна Лариса Миколаївна, директор школи
25 жовтня у Інституті педагогіки НАПН пройшла Всеукраїнська педагогічна студія за темою «Інноваційний освітній проект для початкової школи «На крилах успіху» запитання і відповіді» для директорів та заступників НВР. У роботі студії брали участь науковці: Топузов О.М., віце-президент Національної академії педагогічних наук, Цимбалару А.Д., головний науковий співробітник відділу інновацій та стратегій розвитку освіти Інституту педагогіки НАПН України, директори та затупники директорів шкіл України. Директор нашої школи Сопіна Л.М. виступила з доповіддю «Що вирізняє експериментальні навчальні заклади, які працюють за освітнім проектом «На крилах успіху» від інших».
18 – 20 жовтня учитель фізичної культури Бондар І.В. відвідав Всеукраїнський семінар-практикум “Впровадження інноваційних технологій – фактор формування ключових компетентностей та підвищення інтересу молоді до занять фізичною культурою та спорто”, що проходив у Києві. Одним із організаторів заходу є Національна федерація самбо України – разом з Міністерством молоді та спорту, Міністерством освіти і науки, Державною науковою установою “Інститут модернізації змісту освіти”. Учасників семінару привітав заступник міністра молоді та спорту Ярослав ВОЙТОВИЧ. Перші два дні заходу приймав Національний еколого-натуралістичний центр. Саме там проходили як теоретична, так і практична частини лекцій від спеціалістів з нашого виду спорту. Учасники познайомилися з нюансами комплекту навчальних програм з фізичної культури “Самбо” для загальноосвітніх навчальних закладів, який було ухвалено Міністреством освіти й науки України. Семінар відвідали вчителі фізкультури, методисти, науковці майже зі всіх регіонів нашої держави. Кожному були роздані методичні матеріали, де детально викладено модулі для початкової, середньої й старшої школи.
Програма семінару-практикуму не обмежувалася тільки самбо. Про свої види спорту розповіли представники Всеукраїнської федерації чирлідингу, Всеукраїнської федерації петанку, Української федерації літаючих дисків. Кожен учасних заходу отримав відповідний сертифікат.
19 жовтня 2017 року вчителі англійської мови відвідали регіональний практично-методичний семінар ” Інноваційні методи навчання”. Вчителі мали можливість обговорити актуальні питання та дізнатися про новітні підходи у викладанні англійської мови на сучасному етапі розвитку шкільництва.
Форум директорів шкіл області
14 вересня Сопіна Л.М. відвідала Форум директорів шкіл області. Обговорювали переважно новий закон про освіту та входження початкової школи в реформу. Такий форум на Сумщині проводиться вперше. Лариса Миколаївна переконана, що успіх реформи залежить, насамперед, від особистої позиції керівника закладу. Саме очільники шкіл є першопрохідцями, які вносять зміни, організовують належний освітній простір та навчальний процес дітей і вчителів.
Приємно було зустрітися з давніми приятелями.
Семінар-практикум ” Мультимедійні презентації в початковій школі. Підготовка та використання на уроках”
В умовах сьогодення складно уявити сучасний світ без комп’ютерів та іншої техніки, яка оточує нас. Застосування комп’ютерних інформаційних технологій у навчанні – одна з найважливіших прогресивних тенденцій розвитку світового освітнього процесу У навчальний процес активно впроваджуються мультимедійні засоби навчання, серед яких важливе місце посідають мультимедійні презентації.
Саме темі «Мультимедійні презентації у початковій школі» був присвячений шкільний семінар – практикум, що пройшов 27 березня. До участі у заході були запрошені старші викладачі кафедри освітніх та інформаційних технологій Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Лабудько С.П. та Герасименко Н.В. На семінарі обговорювалися вимоги до навчальної мультимедійної презентації, використання її у проектній діяльності. Були проведені майстер-класи по створенню власного шаблону мультимедійної презентації, а також ігор і вікторин. Вчитель інформатики познайомила присутніх з конструктором програми Свей, програмного забезпечення Офіс 365.
Педагоги школи розуміють, що інформаційні технології є ресурсом особистісно-професійного зростання , який дозволяє осмислювати і коригувати свою педагогічну практику, засвоювати сучасний педагогічний інструментарій і визначати перспективні цілі своєї самоосвіти.
Сучасні заклади освіти та WorldEdu
17 березня заступники директора школи Підопригора Н.О. та
Бойко О.В. відвідали Восьму міжнародну виставку «Сучасні заклади освіти» та П′яту міжнародну виставку освіти за кордоном «WorldEdu», які відбулися у Київському палаці дітей та юнацтва. Організаторами головної події освітньої галузі України стала компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України й Національної академії педагогічних наук України.
У заході взяли участь: вищі навчальні заклади та наукові установи; закордонні навчальні заклади, міжнародні освітні агенції, представництва; загальноосвітні, дошкільні та позашкільні заклади освіти, обласні та міські управління (департаменти) освіти; професійно-технічні навчальні заклади та науково-методичні центри професійно-технічної освіти; виробники та постачальники засобів навчання, проектів, програм і рішень для галузі освіти, фонди, асоціації, видавництва, освітні портали.
До змістовної тематичної програми виставки, було включено конференції, презентації, семінари, круглі столи, майстер-класи, воркшопи, відкриті уроки, які представляли 25 регіонів України та 14 країн світу: Польща, Австрія, Німеччина, Швейцарія, США, Болгарія, Чехія, Литва, Молдова, Грузія, Словаччина, Румунія, Угорщина і Китай.
Долучаємось до здоров’язбережувальної технології «Навчання в русі».
9 лютого 2017 року лабораторією з проблем здоров’яспрямованої діяльності в закладах освіти КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти був проведений обласний науково-методичний семінар «Впровадження дослідно-експериментальної роботи за темою «Здоров’язбережувальна технологія «Навчання в русі» в систему оздоровчо-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів», який відвідала соціальний педагог Садова О.І.
Організаторами семінару, окрім КЗ СОІППО, виступила Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, а серед його учасників були науковці вишів України.
Проблема, піднята на семінарі, є надзвичайно актуальною. Погіршення стану здоров’я дітей та молоді, особливо на етапі навчання в початковій школі (першочергово у першокласників та учнів 10-12 років), потребує пошуку нових ефективних технологій, форм і методів навчання. Одним із дієвих підходів до вирішення проблеми є виконання Указу Президента України № 42 від 09.02.2016 про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація», як суттєво необхідного заходу, стимулюючого пошук найбільш ефективних форм, засобів та методів розширення рухової активності, що забезпечує один із найважливіших факторів здорової життєдіяльності дітей.
Участь у семінарі взяли: Олена Іванівна Попова, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації; Сергій Михайлович Грицай, проректор з наукової роботи КЗ СОІППО; гості з Києва – Олександра Дмитрівна Дубогай, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізичного виховання та здоров’я факультету фізичного виховання і спорту Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, автор та науковий керівник дослідно-експериментальної роботи за темою «Здоров’язбережувальна технологія «Навчання в русі» та Ірина Петрівна Почечуєва, директор Київської гімназії № 287, відповідальний виконавець впровадження технології; Ольга Олександрівна Єжова, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини Сумського державного університету.
Головна увага семінару була приділена сутності діяльності загальноосвітніх навчальних закладів з впровадження здоров’язбережувальної технології «Навчання в русі». Теоретико-прикладні підходи до формування здоров’язбережувальної культури «Учитель-учень» у системі роботи загальноосвітнього навчального закладу розкрила у своєму виступі Олександра Дмитрівна Дубогай, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізичного виховання та здоров’я факультету фізичного виховання і спорту Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Практичну сутність діяльності за технологією «Навчання в русі» презентувала директор Київської гімназії № 287 Ірина Петрівна Почечуєва. У цьому закладі понад 20 років впроваджується ця технологія. За цей час відпрацьовані методики, і доведено, що рухова активність молодших школярів якісно позначається на їх здоров’ї.
Проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Здоров’язбережувальна технологія «Навчання у русі» в системі оздоровчо-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів» на 2016–2020 роки визначено наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2016 року за № 1312. Базою є загальноосвітні навчальні заклади 7 регіонів України, у тому числі Сумської області. У нашій області це 6 загальноосвітніх навчальних закладів Сумського району, які є пілотними. Впровадження технології передбачено у початкових класах. Долучитись до технології, опанувати нею може будь-який загальноосвітній навчальний заклад, у якому будуть створені відповідні організаційно-педагогічні умови.
Проект обласної програми з впровадження етапів дослідно-експериментальної роботи за темою «Здоров’язбережувальна технологія «Навчання в русі» презентував на семінарі її регіональний координатор Денис Вікторович Деменков, старший викладач кафедри дошкільної та шкільної освіти, методист фізичної культури КЗ СОІППО.
125 освітян Сумщини взяли участь в обласному науково-методичному семінарі. Сподіваємось, що впевнений початок дослідно-експериментальної роботи продовжиться в активних щоденних діях управлінців, педагогів, батьків. Чільне місце рухової активності в методиці навчальних занять, насамперед в початковій школі, може стати в нашій області одним із ефективних засобів покращення стану фізичного здоров’я учнів.
«РОЗУМНИКИ» ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ ДЛЯ ОСВІТЯН У СУМАХ
Незабутня зустріч з Олександром Авраменком
17 січня відбулась дивовижна зустріч сумських учителів з Олександром Авраменком доцентом Київського університету імені Бориса Грінченка,завідувачем кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею НТУУ «КПІ»,лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Учитель року(1996),лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди(2008),багаторазовим переможцем Національного конкурсу підручників з української мови й літератури для 5-11кл.,автором серії навчальних посібників для підготовки до ЗНО й державної підсумкової.Автором і ведучім експрес- уроків української мови в «Сніданку з 1+1»(якого в народі називають гуру філології).На цій зустрічі були присутні і ми учителі початкових класів ССШ №30 Калашник НМ.,Турченюк С.М..Полулях В.М,,Діденко Т.В. разом з адміністрацією школи директором Сопіною Л.М.та завучем Підопригорою Н.О. Так приємно було чути мелодійну і правильну українську, відчувати в кожному слові любов до рідної мови, любов до кожного учня, до кожної людини, бути учасниками його майстер-класу. Час пролетів непомітно.А нам хотілося насолоджуватися його мовою ще і ще.Ми безмежно раді знайомству особисто з паном Олександром, філологічні погляди якого для нас є чи не найбільш авторитетними.На згадку про зустріч отримали чудові посібники «Українську за 20 уроків»та «100 експрес-уроків української» Одним словом, ми в захваті! Дуже дякуємо всім,хто організував таку зустріч. І, звісно, панові Олександру, який знайшов час і зустрівся з нами.
07 грудня 2016 року в нашій школі відбувся психолого-педагогічний консиліум «Адаптація учнів перших класів до навчання в школі»
Запрошувались доктор медичних наук, професор, завідувач кафедрою медико-біологічних основ фізичної культури, навчально-наукового інституту фізичної культури Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка – Калініченко Ірина Олександрівна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри медико-біологічних основ фізичної культури, навчально-наукового інституту фізичної культури Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка – Латіна Ганна Олександрівна, соціальний педагог, логопед, вчителі та вихователі перших класів, вчителі англійської мови. Висвітлювались такі питання:
- Відкриття психолого-педагогічного консиліуму «Адаптація учнів перших класів до навчання в школі »
Сопіна Лариса Миколаївна, директор школи
доктор медичних наук, професор, завідувач кафедрою медико-біологічних основ фізичної культури, навчально-наукового інституту фізичної культури Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка – Калініченко Ірина Олександрівна.
кандидат біологічних наук, доцент кафедри медико-біологічних основ фізичної культури, навчально-наукового інституту фізичної культури Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка – Латіна Ганна Олександрівна
- «Про організаційні аспекти адаптаційного періоду в закладі»
Сопіна Лариса Миколаївна, директор школи.
- «Створення сприятливого навчального середовища як основа успішної адаптації першокласників»
Підопригора Наталія Олександрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи
- «Адаптація першокласників до навчання»
Захарченко Марина Григорівна, практичний психолог
- «Адаптація першокласників з порушенням мовлення до шкільних умов»
Гайдучик Ольга Анатоліївна, логопед
7а. Вплив стану фізичного здоров’я першокласників на процес адаптації до навчання в школі
Прокоп’єва Анастасія Ігорівна, медична сестра
7б. «Нові шкільні предмети, їх вплив на процес адаптації»
Гребень Марія Василівна, учитель англійської мови
- «Соціальна адаптація, як процес впровадження до учнівського колективу»
Садова Олена Іванівна, соціальний педагог
- «Адаптація дитини до навчання в школі: очікування, проблеми, успіхи»
Пасічник Наталія Олексіївна, мати учня 1-а класу Пасічника Богдана
- «Співпраця: учитель-учень. Перші кроки, щодо порозуміння психолого-педагогічний портрет класу»
Шевелєва Тетяна Павлівна, Цьома Людмила Петрівна, Ілюхіна Тетяна Василівна, Полулях Валентина Миколаївна, класоводи 1-х класів
- Комплексна гра «Разом збудуємо дім», як запорука успішної адаптації до шкільного життя
Озмитель Марина Михайлівна, Хмирова Вікторія Олександрівна, Лебеда Марія Оксандрівна, вихователі ГПД
Адаптація учнів перших класів до школи (Захарченко)
Комплексна гра «Разом збудуємо дім” (Озмитель)
Основні проблеми фізичної культури населення обговорені на міжнародному семінарі в Києві.
Сьогодні актуальність здорового способу життя зростає. Причин кілька, але найсуттєвіша з них – це погіршення здоров’я населення країни. Тому формування мотивації на здоровий спосіб життя має стати пріоритетним напрямом у діяльності кожного освітнього закладу.
29 листопада 2016 року соціальний педагог Садова Олена Іванівна, взяла участь у міжнародному семінарі «Європейський рух шкіл здоров’я у системі «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація», який відбувся на базі Київської гімназії №287.
Семінар організований Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» та Представництвом Польської академії наук у Києві з метою обміну досвідом діяльності Національних мереж Шкіл здоров’я Польщі та України.
З вітальним словом до учасників семінару (координаторів обласних мереж Шкіл сприяння здоров’ю в Україні) звернувся Собчук Генрік, доктор технічних наук, професор, директор Представництва Польської академії наук у Києві. З цікавими і змістовними доповідями виступили запрошені гості.
Серед них були: Войнаровська Барбара, доктор медичних наук, професор Варшавського університету, Голова комітету охорони здоров’я, розробник Польської концепції школи здоров’я, тема доповіді «Стандарти та стратегія розвитку Польської моделі школи здоров’я»; Войнаровська-Солдан Магдалена, доктор філософії департаменту охорони громадського здоров’я Варшавського медичного університету, співавтор нової моделі й стандартів школи та інструментів для самооцінки шкіл здоров’я, автор концепції зміцнення здоров’я персоналу школи, тема доповіді «Популяризація здорового способу життя серед персоналу школи»; Даниленко Георгій Миколайович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри гігієни та соціальної медицини Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Національний координатор Національної мережі Шкіл сприяння здоров’ю, тема доповіді «Медико-психологічний супровід навчально-виховного процесу у Школах сприяння здоров’ю»; Єжова Ольга Олександрівна, доктор педагогічних наук, професор; завідувач кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини Сумського державного університету, тема доповіді «Критерії та методика визначення рівнів здоров’яспрямованої діяльності Шкіл здоров’я»; Дубогай Олександра Дмитрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізичного виховання та здоров’я факультету фізичного виховання і спорту Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, тема доповіді «Здоров’язбережувальна технологія «Навчання у русі» в системі оздоровчо-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів».
Результат обговорення доповідей: пропозиції щодо удосконалення інструментарію оцінювання діяльності шкіл здоров’я в Україні на основі польського досвіду.
Семінар проведено на високому рівні. Цікаво і корисно був поданий теоретичний і практичний матеріал.
УПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ТА ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ ПОЧАТКООЇ ШКОЛИ
08 вересня 2016 року на базі Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. П.І.Калнишевського відбулося друге засідання обласної творчої групи вчителів початкових класів за темою «Упровадження сучасної системи контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи з метою утвердження ціннісного ставлення до навчання». Учасником засідання, спрямованого на актуальні питання реформування початкової освіти стала і вчитель початкових класів КУССШ №30 Бойко Оксана Володимирівна. Під час проведення круглого столу «Контрольно-оцінювальна діяльність учителя початкових класів в умовах реформування освіти», учасники обласної творчої групи висловили свої думки та пропозиції щодо контрольно-оцінювальної діяльності та підготовки методичних матеріалів.
Результатом обговорення стало визначення основних напрямів подальшої роботи всіх членів обласної творчої групи. На кожного з них покладається важливе завдання – донести інформацію до вчителів свого району (міста), обговорити методичні рекомендації на засіданнях методичних об’єднань. Це допоможе методичним об’єднанням учителів початкових класів визначити шляхи подальшої діяльності з реалізації сучасної системи контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи з метою утвердження ціннісного ставлення до навчання.
Психолого-педагогічний консиліум «Готовність учнів перших класів до навчання в школі»
7 жовтня у закладі відбувся психолого-педагогічний консиліум «Готовність учнів перших класів до навчання в школі».
На заході були присутні психолог, соціальний педагог, логопед, вчителі перших класів, адміністрація школи. Були запрошені гості: завідувачі та вихователі дошкільних навчальних закладів № 26, 28,18,14. Під час зустрічі розглядалися питання щодо організаційних аспектів проведення конкурсного приймання до 1-го класу, про готовність учнів 1-х класів до шкільного навчання, аналіз логопедичного обстеження першокласників. Також відбувся конструктивний діалог між представниками початкової та дошкільної ланки про особливості підготовки дітей до школи. Зустріч пройшла у теплій, дружній атмосфері та сприяла покращенню взаємозв’язків між навчальними закладами.
Обласний семінар “Компетентнісно орієнтоване навчання молодших школярів: проблеми і перспективи” за участю провідного наукового співробітника відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, кандидата педагогічних наук К.І. Пономарбьвої.