Увага! Історична подія в «унікальних»
Про що ж так пафосно запитаєте ви? Насправді, це без пафосу – лише констатація факту. Минулого року учні нашої школи, члени гуртка «Літературна діяльність» (керівник Л. М. Говійна) започаткували Сучасний український епос про легендарних захисників рідної землі і створили легенду про Героя України, Почесного громадянина м. Суми, полковника Служби безпеки України Олександра Аніщенка «Олександр Заступник Сумський». За сприяння Сумської міської ради, зокрема депутата Євгенія Олексійовича Скоробагатського, випустили книгу, в якій розповіли про історію народження легенди. На сьогодні ця книжка-альбом вже є в кожній школі міста Суми. (Про це ви можете прочитати на нашому сайті). Книга як проект здобула друге місце на Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок». (Про це ми також повідомляли на сайті школи).
Здавалось би, справа зроблена. Але ні. Це лише початок шляху, оскільки нещодавно відбулася справді історична подія для наших дітей, які написали легенду «Олександр Заступник Сумський». Відома в Україні дитяча письменниця Анна Коршунова у друге видання своєї книги «Казкове місто Суми», яку вона створила разом із художницею Світланою Качуровською, взяла легенду «Олександр Заступник Сумський».
Наші юні письменники: Кирило Драчук, Єгор Дубровський, Олександра Кушнір, Єгор Ольшевський, Поліна Подосиннікова, Глєб Савченко, Андрій Пікуза, Даніїл Замятін, Іван Жуков, Вікторія Міцура, Андрій Грищенко, Богдан Петренко стали співавторами знаної, титулованої в літературі письменниці.
Це справді історична подія, бо дуже рідко буває, щоб діти ставали повноцінними співавторами у творах професійних письменників, тим більше знаних на всю країну.
Книга вийшла у світ з київського видавництва «Час майстрів». На сьогодні вона є у книгарнях нашого міста і користується попитом. (На фото Анна Коршунова підписує книги юним читачам).
Залишається лише вчергове привітати наших дітей з перемогою і побажати їм подальших успіхів.
Але це не означає, що неможливо повторити і перевершити випускників. На презентації книги «Казкове місто Суми» в книгарні «Є» учениця 4-Г класу Олександра Дука (на фото разом зі своєю викладачкою,
художницею Світланою Качуровською) експромтом створила і проспівала пісню:
Де Альтака, де тепло –
Суми місто. СУМИ – це воно!
Де Альтанка, де козацька церква,
Суми місто – це добро!
У долині колосяться поля –
Там наші серця.
У долині колосяться люди,
Які місту віддали життя.
Люди, які люблять Суми
Так само, як і я.
Отже, історія продовжується. Тому-то наша школа і має назву «Унікум»,адже тут зібралися унікальні діти – таланти. За кілька днів буде презентація виставки робіт учнів Світлани Качуровської. Серед них – і робота юної художниці Олександри Дуки. Презентуватиме авторка картину, розповідаючи…оповідання. Для тих, хто не зможе потрапити на виставку, дивовижну розповідь опублікуємо в літературному журналі.
Дотичність наших «унікальних» до сучасної історії
3 листопада – День ракетних військ і артилерії. Напередодні учні 4-Д класу нашої школи (за ініціативи Л. М. Говійної та під керівництвом Ольги Олександрівни Клименко) та представники усіх четвертих класів школи написали поздоровлення сумським артилеристам: 27-й окремій реактивній артилерійській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України та вихованцям Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус ім. І. Г. Харитоненка».
Великого листа у вигляді вишитої чоловічої сорочки з рук дітей особисто взяв заступник командира бригади майор Рустам Олександрович Власенко (загальне фото), який щиро подякував дітям за унікальність послання і безпосередньо зміст. Четвертокласники бажають захисникам «миру в Україні, щоб вас усі любили і поважали».
У цей святковий день кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус ім. І. Г. Харитоненка», коли розпочнуть заняття після канікул, отримають сюрприз – листи від 4-Д класу Сумської спеціалізованої школи І ст.№30 «Унікум». Кожен лист – у формі чоловічої вишиванки. Наскільки різні ці сорочки за формою, настільки ж різняться і за змістом. Об’єднує єдине – дітей дуже хвилює тема війни на сході України, то ж вони найперше бажають миру: висловлюють повагу за вибір навчального закладу, розповідають про свої захоплення, навчання, друзів. Та найголовніше – діти інформують про героїв своїх родин, про дідусів, прадідусів, які воювали у різні історичні періоди – у Другу світову війну, Афганську, в зоні АТО.
Деякі з листів викликають захоплення, подив і вражають таким дорослим мисленням, що починаєш себе відчувати менш дорослим поряд з цими думками. (Ознайомитися з листами згодом можна буде в розділі «Літературний журнал»).
У Кадетському корпусі наших «унікальних» зустріли радо і дали можливість особисто покласти свої листи в Народознавчій світлиці, де вони і будуть зберігатися, та ознайомитися з приміщенням Кадетського корпусу. Четвертокласники побачили навчальні кабінети, спальні приміщення, навіть побували у домовій церкві Іоанна Богослова. Та найбільше наших школярів вразила Біла зала, де відбуваються відомі на всі Суми щорічні бали. У дітей була можливість і повальсувати, і навіть побігати, відчути простір цього надзвичайно красивого залу. Вони з таким захопленням насолоджувалися цим, постійно викрикуючи: «Сколько воздуха! Сколько воздуха!», що дивитися без усмішки на це дійство було неможливо. Таких просторових приміщень наші діти, на жаль, не бачать.
На завершення екскурсії учні заглянули у старовинні дзеркала, що стоять у холі Кадетського корпусу (їм більше ста років) і загадали бажання. Зрозуміло, що про загадане ніхто не розповідає, але, судячи з листів-поздоровлень кадетам, вони можуть бути набагато дорослішими, ніж у дорослих. Отак наші «унікальні» долучилися розумом, серцем, руками, душею і ногами до сучасної історії рідної країни.