5b6ea2_88404abc6189442b815849a5a4563706

Скарбничка спільних справ Ради Мудрогномії

На завершення навчального року Мудрики підвели підсумки своєї діяльності за виборчий період та звітували перед мешканцями “Країни Мудрогномії” про здійснену роботу.

Звіт Ради Мудрогномії можна переглянути за посиланням.

Звіт_Мудрики-2019-2020

Мудрики – активні учасники дистанційних проєктів!

М – мобільні, У – успішні,  Д – дружні, Р – різні, И – ініціативні, К – креативні, И – іскрометні!

Учасники хелсер-групи «Рухайся з нами!» запропонували відео-ролики з комплексами вправ, руханки, розминки. Учні та батьки зацікавлено та активно долучалися до проєкту.

Мудрики творчого гурту «Змістовне дозвілля під час карантину» розповідали про свої захоплення та хобі на дозвіллі. Діти відгукнулися на ініціативу Мудриків та у відповідь ділилися, чим вони займаються на дозвіллі під час карантину.

Рада Мудрогномії діє!

Окрім дистанційного навчання Мудрики здійснюють і дистанційне спілкування!

Ми листуємося, розповідаємо про свої захоплення, враження від «дистанційки», про те, чим займаємося у вільний час.

16 квітня відбулася онлайн-зустріч Мудриків 3-х класів «Ми разом», в якій взяли участь 10 учасників.

Обмінялися думками про те, які спільні справи можуть здійснити Мудрики під час карантину.

Є ідеї!

Є домовленості!

Будемо втілювати їх у життя!

17 квітня відбулася онлайн-зустріч Мудриків 4-х класів «Ми разом!»

Всі були дуже раді побачити одне одного!

Змогли приєднатися до зустрічі 9 учасників. Ми обговорювали, які проєкти можуть здійснити Мудрики. Будемо поступово втілювати проєкт у межах діяльності Школи сприяння здоров’ю «Рухайтесь разом з нами».

Виникла ще одна ідея: продемонструвати дітям нашої школи, як можна зробити своє дозвілля змістовним, насиченим та цікавим. Тому Мудрики розпочинають підготовку ще до одного проєкту «Змістовне дозвілля під час карантину». Домовилися підготувати відео- та фотоматеріали.

Плідно попрацювали!

Трохи втомилися, але отримали задоволення від зустрічі!

Напередодні жіночого свята Мудрики здійснили ранкову акцію «Вітаночки-чаюваночки». Щирі посмішки дітей, весняні побажання, музика, маленька приємність у вигляді чашечки з пакетиком чаю – ось з чого почався передсвятковий ранок для жінок – працівників школи, що поспішали на роботу. Гарний настрій створили – день буде в радість!

16 січня була здійснена передача пластикових кришечок до центру учасників бойових дій СМР. Мудрики спрацювали мобільно, завзято й швидко упакували кришечки  для відправки.

 

Мудрики долучилися до оформлення шкільної виставки творчих робіт учнів 3-4 класів «Новорічний сувенір», на якій можна побачити різноманітність прояву фантазії, оригінальність втілення, яскравість новорічних мотивів. Зрозуміло,що такі чудові роботи з’явилися завдяки творчому союзу дітей та їх батьків. Завітайте до експозиції! Отримайте позитивні емоції!

22 листопада в нашому дитячому об’єднанні відбулася урочиста Посвята в Раду Мудрономії, на якій були присутні представники від 3-4 класів, батьки, завідувач шкільної бібліотеки Олена Володимирівна.

На свято завітала директор школи Лариса Миколаївна. Вона звернулася до Мудриків зі словами привітання, підкреслила, що Рада Мудрогномії робить багато важливих справ, побажала активістам школи натхнення та завзятості і наголосила, що як директор школи, вона очікує від мудриків цікавих пропозицій та налаштована на творчу взаємодію.

За традицією урочисту Посвяту проводили Президент парламенту об’єднаних класів класичної гімназії Дмитро Тукін  та представник парламенту Мар’яна Чередніченко: випускники та активісти нашої школи.

Мудрики виступили перед присутніми зі «Словом Мудриків», відбулася церемонія вручення знаків належності до Ради Мудрогномії, пролунала Урочиста обіцянка.

Наступна сторінка свята була сценічно-подарункова. Цікаві та яскраві номери виконали юні театрали, вокалісти. Не обійшлося і без рухливих розваг. Танцювальний флеш-моб, який здійснили вихованці хореографічного гуртка та підтримали всі діти, став енергетично-запальним завершенням події. Поєднання урочистості, прояву талантів, рухливої активності допомогло створити справжнє свято!

Мудрики активно та бадьоро долучилися до квесту «Промінці дружби». Три пошук-групи виконували завдання, розшукували літери, з яких складали ключові слова спільної діяльності. Весело, цікаво, спільно! Ми дуже вдячні Олені Володимирівні та Марині Григорівні за участь у проведенні цієї захоплюючої гри.

Новообраний склад  Ради Мудрогномії здійснив свою першу спільну справу! Завзято, дружно Мудрики долучилися до еко-акції «Жива вода – живе дерево», яка триватиме до середини жовтня. Перед зимою молоді саджанці, що у минулому році були посаджені на шкільному подвір’ї, треба напоїти водою. Маємо надію, що наші спільні зусилля вбережуть яблуньки!

На третьому тижні вересня у дитячому об’єднанні «Країна Мудрогномія» серед учнів 3-4 класів відбувалася виборча кампанія. Це відповідальний і важливий процес, тому що склад Ради Мудрогномії  (органу учнівського співурядування) формується не вчителями, а на основі голосування дитячих колективів.

Новий склад Ради Мудрогномії обрано! У п’ятницю (20.09.19) відбулася перша зустріч. Познайомилися, погралися, виконали перше завдання по групах, домовилися про першу колективну екологічну акцію.

Маємо надію, що Мудрики у цьому навчальному році будуть дієвими, дружними і зроблять багато цікавих та корисних справ.

Добігає  кінця навчальний рік, а разом з ним завершується термін діяльності органу управління дитячим об’єднанням Ради Мудрогномії.  На першому тижні травня Мудрики збирались на засідання, щоб підготуватися до звіту перед виборцями. Працювали по клубах, складаючи перелік справ, які були здійснені за виборчий період. Чималенький вийшов список! Дійсно, активісти школи діяли злагоджено, відповідально, активно. На другому тижні мобільні групи Мудриків звітували перед учнями своїх класів про діяльність Ради Мудрогномії.

Найважливіше те, що наші Мудрики набули досвіду соціальної значущої діяльності, усвідомили важливість мати активну життєву позицію і не стояти осторонь соціальних процесів сьогодення.

Члени Ради Мудрогномії здійснили колективну творчу справу: власноруч оформили з паперу яскраві пасхальні яйця. Напередодні Дня відчинених дверей учні з різних класів разом з педагогом-оргаінзатором прикрасили виробами Мудриків фойє перед актовою залою. Після репетиції до фойє завітали юні театрали та щиро схвалили втілення ідеї Мудриків.

Члени Ради Мудрогномії постійно піклуються про те, щоб екологічний проект «Здоров’я планети у твоїх руках» не втрачав потужності. Постало питання: «Як Мудрики можуть долучитися до формування еко-культури наших учнів?» Ми знайшли рішення!

У квітні творча еко-група Мудриків, до складу якої увійшли: Крючковенко Діана (4-А), Сімаченко Софія (4-Г), Левченко Святослав (4-Г), Жуков Ілля (4-Г), виступили з мультимедійними презентаціями перед учнями 3-4 класів. Вони роз’яснювали, чому не можна викидати використані батарейки зі звичайним сміттям, як це впливає на екологіний стан планети і як потрібно діяти. Ми прагнемо бути еко-свідомими і робимо для цього реальні кроки!

 

Жителі «Країни Мудрогномії» знають, що у нас діє довгостроковий еко-проект «Здоров’я планети у твоїх руках». Він складається з трьох напрямів. 6 лютого Мудрики здійснили інфо-стрім серед учнів 3-4 класів, щоб нагадати дітям про «Паперову хвилю». Мобільні групи Ради Мудрогномії заздалегідь погодили з учителями, на якій перерві можна завітати до класу і звернулися до учнів із закликом активніше долучатися до збирання макулатури.

При підготовці та здійсненні інфо-стріму Мудриків проявили самостійність, організованість та відповідальність за доручену справу.

На минулому засіданні, 25 січня  Мудрики здійснили важливу творчу роботу, результатом якої став перелік «Обов’язків члена Ради Мудрономї». Також були проаналізовані дії шкільного активу щодо здійснення інфо-стрім «Здоров’я планети у твоїх руках».  Цікавинкою засідання стало створення  кожним Мудриком  паперових  листівок у вигляді гномика з написаним побажанням. На завершення засідання діти вручили одне одному  маленьку приємність.

Протягом тижня Мудрики  (3-4 класи) та творчі групи 1-2 класів провели  інфо-стрім з метою активізації довгострокового екологічного проекту «Здоров’я планети у твоїх руках». Цей проект складається з трьох напрямів: «Енерджайзер-еко» – збирання використаних батарейок;

«Паперова хвиля» – збирання макулатури;

«Пластикова жменя» – збирання пластикових кришечок.

Люди в усьому світі: і дорослі, і діти намагаються стримувати загрозу забруднення й отруєння повітря, води та ґрунту шкідливими речовинами. Школа «Унікум» не стоїть осторонь!

Від наших, на перший погляд, маленьких і непомітних дій залежить те, якою планета буде потім.

Мудрики та творчі групи звернулися до жителів Країни Мудрогномії із закликом активізувати еко-дії та вище підняти екологічну хвилю  «Здров’я планети в твоїх руках!»

 

Рівно 100 років тому відбулася дуже важлива історична подія для українського народу – дві незалежні частини України об’єдналися в єдину соборну і неподільнуУкраїнську державу.

Ще у п’ятницю Мудрики започаткували створення колективного пано до відзначення Дня Соборності та Свободи України. З початку нового тижня учні 3-4 класів на перервах та після уроків власноруч долучалися до оформлення візуально-тематичного плакату «22 січня – День соборності та Свободи України». А після уроків учні 3-х класів провели біля нього урочисті флеш-тайми, присвячені відзначенню цього Дня, у яких активну участь брали члени Ради Мудрогномії.

Увага! Увага!

Говорить Рада Мудрогномії!

 15 та 16 січня Мудрики здійснили перевірку шкільної форми

           серед учнів 3-4 класів

 Результати подані  в таблиці 

Клас Кількість

присутніх учнів

Кількість зауважень Показник дотримання форми (%) Кількість балів
3-А 31 1 97 % 10
3-Б 32 100 % 10+1
3-В 31 1 97 % 10
3-Г 32 100 % 10
4-А 28 100 % 10+1
4-Б 30 2 93 % 10
4-В 28 2  93 % 10
4-Г 26 100 % 10+1

На зимових канікулах, 3 січня 2019 року проводилася інтерактивна програма «Новорічні розваги», у якій взяли участь представники Ради Мудрогномії та вихованці гуртків естетичного наряму. Діти з радістю прийшли, щоб активно провести дозвілля. Гомін, сміх, веселі рухливі конкурси, жартівливі змагання, музичні руханки, пустощі, приємності та обмін враженнями від святкування Нового року створили теплу та піднесену атмосферу. Важливим моментом традиційного дружнього чаювання є те, що діти і дорослі діють разом: стільці та столи ладнають, на стіл накривають, один одного пригощають та після себе прибирають. Для наших дітей це є додатковою можливістю набуття досвіду чемного поводження в cуспільному оточенні та встановлення доброзичливих відносин з дітьми інших класів.

23 листопада в нашому дитячому об’єднанні відбулася зворушлива подія, якої з нетерпінням очікували Мудрики. На урочистій Посвяті в Раду Мудрономії були присутні представники від 3-4 класів, шкільний психолог Марина Григорівна, шкільний бібліотекар Олена Володимирівна.
На свято завітала директор школи Лариса Миколаївна. Вона звернулася до Мудриків зі словами привітання, підкреслила, що Рада Мудрогномії робить багато важливих справ, побажала активістам школи натхнення та розповіла, що про діяльність «Країни Мудрогномії» знають не тільки у місті, а й на Всеукраїнському рівні.
За традицією урочисту Посвяту проводили Президент парламенту об’єднаних класів класичної гімназії Максим Луцик та представники парламенту Настя Клюєва та Антон Плекан: випускники та активісти нашої школи.
Мудрики виступили перед присутніми зі «Словом Мудриків», відбулася церемонія вручення знаків належності до Ради Мудрогномії, пролунала Урочиста обіцянка.
Після урочистої частини присутнім подарували свій яскравий виступ юні театрали. Не обійшлося і без рухливих розваг. Танцювальний флеш-моб, який здійснили вихованці хореографічного гуртка та підтримали всі діти, весела гра на прискорення рухів ще вище підняли планку настрою. А завершилась подія спільниою музичною імпровізацією «Трік-трак» з повітряними кульками.
Ця подія поєднала у собі урочистість, прояв талантів, рухливу активність і, таким чином, вдалося створити справжнє свято!

На третьому тижні вересня у дитячому об’єднанні «Країна Мудрогномія» відбулися вибори у Раду Мудрогномії. 21 вересня виборцям був представлений новообраний склад Мудриків. Бажаємо успіху нашим активістам. Попереду на них чекає багато важливих корисних справ.

21 вересня відбулася перша зустріч новообраного складу Ради Мудрогномії, яка проходила у форматі рухливої гри «Промінці дружби». Керівнику Ради Мудрогномії Бойко Г.М. допомагали шкільний бібліотекар Власенко О.В. та шкільний психолог Захарченко М.Г. у якості навігаторів.
Команди Мудриків виконували різноманітні завдання, розшукували заховані літери, з яких потрібно було утворити слова. Наприкінці гри члени Ради Мудрогномії озвучили основну мету Ради Мудрогномії: «Спільно й весело цікаві зробимо корисні справи».

Виникла ідея створити на шкільному подвір’ї екологічно-природничий куточок для проведення уроків у природі. До Дня Землі приурочено здійснення першого кроку: облаштування обраної ділянки на шкільному подвір’ї. До посадки саджанців дерев долучилися й Мудрики. Головне, щоб тоненькі паростки прижилися, піднялися. Наступним кроком стане встановлення лавочок та «кафедри» для вчителя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жителі країни Мудрогномії долучилися до Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця», яка тривала з 2 по 22 квітня. У цьому році вона була направленя на допомогу дітям з вадами слуху. Хоч канікули урвали процес збору коштів, але незважаючи на це, в останні дні цього тижня діти та батьки деяких класів активно долучилися до акції. До Всеукраїнського фонду ми перерахували лише частину зібраних коштів .
Увага! До 24 квітня в нашій школі ще продовжиться збір коштів, які ми хочемо перерахувати на допомогу Сумським спеціальним школам, де навчаються дітки з вадами слуху та зору. Вважаємо, що адресні благодійні внески – це правильний шлях благодійної допомоги.
Дякуємо всім, хто відгукнувся! Дякуємо всім небайдужим!

Серед різнобарв’я заходів, що відбуваються в нашій школі, особливе місце займає Посвята в Раду Мудрогномії, що відбулася 8 грудня 2017 року. Протягом жовтня та листопада Мудрики поступово готуються до цієї урочистої події. За традицією свято відбувається в гостинному залі Палацу дітей та юнацтва.
Вже 12-й рік поспіль Посвяту в Раду Мудрогномії проводять президент Організації Об’єднаних класів Класичної гімназії та представники парламенту старшокласників, які у свій час навчалися в нашому навчальному закладі і, як правило, теж були Мудриками.
Гімн школи, виступ зі «Словом Мудриків», звернення до дітей заступника директора з НВР Гребень М.В. та соціального педагога Антонової Л.А., Урочиста Обіцянка та церемонія пов’язування хустинок надали цій події піднесеного та хвилюючого забарвлення. Яскравим подарунком на завершенні урочистої частини свята став виступ призера міського конкурсу «Чисті роси» вокального ансамблю «Велика перерва» з чудовою пісенькою «Чомучки». На заврешення ігротехники ПДЮ провели з учасниками заходу веселу ігрову програму.

 

Увага! Увага!

13 та 16 листопада було здійснено

перевірку шкільної форми

  серед учнів 1-2 класів

 

Результати подані в таблиці

 

Клас Кількість

присутніх учнів

Кількість зауважень Показник дотримання форми (%) Кількість балів
1-А 29 100 % 10+1
1-Б 28 3 89 % 9
1-В 27 1 96 % 10
1-Г 32 100 % 10+1
2-А 31 3 96 % 10
2-Б 29 100 % 10+1
2-В 31 100 % 10+1
2-Г 26 100 % 10+1

 

Таблиця показує, що є класи, у яких всі учні дотримуються вимог щодо шкільної форми. І дійсно, заходячі  до 1-А, 1-Г, 2-Б, 2-В та 2-Г класів одразу видно, що це учні школи «Унікум». Та і серед інших класів зустрічаються тільки окремі випадки порушень щодо шкільної форми.

Перевірка також показала, що учні та батьки 1-2 класів більш відповідально відносяться до шкільної форми.

26 жовтня у 1-В класі відбулася «Посвята у Мудрунчики». Першокласники виконавши ряд цікавих завдань та зустрівшись із різними казковими героями , довели що вони є достойними учасниками казкової країни Мудрогномії.  Свято пройшло весело і подарувало всім безліч позитивних емоцій.​

           

 

 

 

 

 

З 2 по 6 жовтня в школі проходив Тиждень правових знань «Знай свої права та виконуй  свої обов’язки»

3.10.17 відбулися Асамблеї 3-х та 4-х класів, на яких Мудрики виступили з інформаційним повідомленням «Захист прав дитини».  Членам дитячого об’єднання був представлений новообраний склад Ради Мудрогномії, а  також нагороджені грамотами та призами учасники творчого конкурсу «Історія про кота».

Упродовж тижня в класах пройдуть виховні заходи, години спілкування та практичні заняття, що висвітлять основні моменти, пов’язані з правами та обов’язками дитини.

 

 

 

 

 

 

 

 

З 18 по 22 вересня в нашому дитячому об’єднанні «Країна Мудрогномія» відбуваються вибори. У дитячих колективах 3-4 класів проходять засідання, на яких за результатами виборців формується новий склад Ради Мудрогномії. Маємо надію, що ті якості, які повинні враховувати виборці, віддаючи свій голос з кандидата, допоможуть сформувати дієвий та відповідальний склад Мудриків.

«Країна Мудрогномія» об’єднує учнів 2-4 класів.

       Назва країни пов’язана з казковими персонажами – гномами. Невеличкі на зріст, грайливі, щирі, працьовиті, вони невтомні у пошуках та зберіганні скарбів. Багатства, які «добувають» жителі «Країни Мудрогномії» – це доброта, чуйність, наполегливість, готовність допомагати іншому, прагнення до порозуміння.

      Емблемою жителів «Країни Мудрогномії» є привітний гном – символ радості, який оберігає дітей від впливу негативної енергії.

     У одній руці він тримає ліхтарик з вогником, що випромінює сонячну енергію дитинства та означає освітлений шлях до знань і відкриттів. У іншій його руці діамант, що символізує прагнення жителів «Країни Мудрогномії» до участі у корисних та добрих справах, а його яскраві грані є символом творчості та різноманітних здібностей кожної дитини.

    Діяльність дитячого об’єднання «Країна Мудрогномія» реалізується через комплексну гру, яка для кожної вікової категорії дітей молодшого шкільного віку має свою тематичну спрямованість. Це надає додаткового казкового чи романтичного забарвлення шкільному життю, стимулює прагнення дітей до саморозвитку, в ній поєднуються індивідуальні та колективні методи залучення учнів до творчих та корисних справ на рівні дитячих колективів. Гра охоплює увесь спектр позанавчальної життєдіяльності дитячого колективу класу.

      Закони жителів «Країни Мудрогномії»

 • Закон дружби

 • Закон доброти

 • Закон взаємоповаги

 • Закон творчості

 • Закон участі у корисних та добрих справах.

  Рада Мудрогномії

     Рада Мудрогномії – орган управління дитячим об’єднанням, що обирається на основі голосування учнів 3-4 класів під час виборчої кампанії і діє протягом навчального (учбового) року.

     Рада поділяється на три клуби: «Серйозики», «Живчики», «Шустрики». Мудрики кожного клубу мають хустки певного кольору.

  Орган управління казковою країною має свою символіку:девіз; емблему, пісню.

    Протягом жовтня та листопада відбуваються учбові засідання, на яких  Мудрики вивчають символіку, традиції Ради, обговорюють та засвоюють обов’язки члена Ради Мудрогномії, вчаться працювати в групах та колективно приймати рішення.

    Особлива увага приділяється формуванню та розвитку ділових якостей активіста.

     Мудрики здійснюють у школі важливу практичну діяльність. Їх об’єднує спільна мета – брати участь та організовувати корисні справи.

     На підсумковій асамблеї у травні місяці Мудрики звітують перед виборцями, члени дитячого об’єднання оцінюють діяльність Ради Мудрогномії за виборчий період.

  12341241_1690848637826411_3550110245187666760_n

  Список СОВЕТА МУДРОГНОМИИ

  2016-2017 УЧЕБНОГО ГОДА

   

  1. Алещенко Ярослав (3-В)
  2. Бокова Элиза           (4-А)
  3. Бондаренко Егор (4-А)
  4. Грызун Алиса (3-Д)
  5. Дедюшева Алёна (4-А)
  6. Диденко Анжелика  (3-Б)
  7. Дубровский Егор  (4-Г)
  8. Дудка Мария   (4-В)

  9   Дука Александра            (3-Г)

  1. Загута Рената (4-Д)
  2. Заика Мария    (4-Д)
  3. Замятин Даниил (4-Г)
  4. Иваненко Егор    (4-Б)
  5. Кобычева Мария (4-Б)
  6. Ковтун Арсений (4-Г)
  7. Конев Тимофей (3-А)
  8. Костель Тимофей (3-Г)
  9. Круподёрова Кристина (3-Г)
  10. Левченко Маргарита (4-В)
  11. Мельникова Диана (3-Б)
  12. Микула Арина (4-В)
  13. Никонорова Анна (3-Б)
  14. Пазинич Эмилия (3-А)
  15. Пилецкая Дарина (3-В)
  16. Посна Марьяна (3-Д)
  17. Рябченко Александра (4-Д)
  18. Свистунова Елизавета (4-Б)
  19. Слюсаренко Артём (3-Д)
  20. Сотникова Валерия (4-А)
  21. Чубковец Иван (3-Д)
  22. Чугай Кристина (3-В)

  32.Чуричканич Ксения        (3-Д)

 Довгоочікувана подія – Посвята в Раду Мудрогномії відбулася 21.12.16 року.

На святі були присутні представники 3-4 класів, адміністрація, батьки. У проведенні заходу за традицією брали участь члени парламенту ООК Олександрівської гімназії, які 7 років тому теж входили до складу нашого шкільного активу. Мудрики виступили зі Словом Ради. Урочисто пройшла церемонія пов’язування хустинок. Мудриків привітала заступник директора з навчально-виховної роботи Н.О. Підопригора,  побажали успіхів юним активістам  практичний психолог та соціальний педагог, яких  теж було прийнято в почесні члени Ради Мудрогномії та пов’язані хустки.  Свято пройшло урочисто й зворушливо.

 dscn8189 dscn8193 dscn8210

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Екскурсія ради Мудрогномії

17 лютого члени Ради Мудрогномії здійснили поїздку до аллеї Слави воїнів, що загинули в АТО. Діти мали змогу побачити портрети тих героїв, які положили своє життя заради незалежності та єдності України. Алещенко Ярослав возложив квіти на могили загиблих. Діти із щирістю в серцях вшанували світлу пам’ять наших героїв.

Учні також віддали данину вдячності бійцям, що загинули в Другій світовій війні й поховані в братській могилі.

Мудрики також дізналися про деякі сторінки минулого міста Суми, що пов’язані з унікальною Липовою алеєю, яка входить до природно-заповідного фонду України.

DSCN8456 DSCN8461 DSCN8463