У дні зимових канікул учні та батьки закладу долучились до проведення креативних, сучасних, святкових та у той же час безпечних заходів.
Один з них – флешмоб «Моя новорічна ялинка». Діти з усіх класів школи надіслали святкові фото своїх прикрашених ялинок. У когось жива, у когось штучна, у когось зроблена з підручних матеріалів, у когось маленька, а у когось велика. Але кожна – особлива, неповторна. Адже зелена пухнаста ялинка – чи не найголовніший символ новорічно-різдвяних свят. Придбання і прикрашання ялинки – це своєрідний передноворічний ритуал, який зближує всю сім’ю і наповнює дім щастям, теплом, добротою, радістю і веселощами.
Другий челендж – «Різдвяні колядки».Учні закладу надіслали відео-презентації колядок, привітань з Різдвом, побажань здоров’я, миру, добра і злагоди в Новому році.
Останнім був челендж – «Наша найсмачніша кутя» до якої долучилися учні надіславши фото та відео-рецепти святкової куті.
Щедрий вівторок. День, коли кожен може зробити добру справу. І наші учні долучилися до благодійної акції. Разом з педагогічним колективом і дітками вирішили допомогти дітям Спеціалізованого Сумського обласного будинку дитини та онкохворим діткам. А саме закупити солодощі,необхідні канцтовари (пальчикові фарби,розмальовки) та інше.
ФЕСТИВАЛЬ LEGO!
ДЕНЬ НОВОРІЧНОЇ МАСКИ
В останній день першого семестру в освітньому закладі відбулася незвичайна подія – День новорічної маски індивідуального захисту. Виявляється, що медична маска може подарувати радість, якщо докласти до неї фантазію творчість та натхнення. У нас це вийшло!
Українська мова ллється, немов пісня, і чудовими рядками лягає на папір. Бажаємо, щоб світоч дивної української мови ніколи не згасавhttps://youtu.be/M2M1xz1Sxhk
У нашій школі вже стало доброю традицією проводити конкурс читців «З Україною в серці».
18 жовтня учні 3-4 класів розпочали захід колективним створенням стилізованого квітчастого поля, де квітки символізували віршований простір цієї події.
Приємною несподіванкою цьогорічного конкурсу стало те, що Олександр Клименко – дідусь Софії та Даніла Казакових (3-А клас) написав для своїх онуків вірш «Вишиванка» та гумореску «Чорна кішка».
Кожний з читців вклав у виконання вірша частинку своєї душі. Дякуємо батькам, що прийшли підтримати учасників конкурсу.
КУ ССШ l ступеня 30 “Унікум” СМР.
27 березня відбулося свято “Посвята в читачі”.
Мета заходу: прийняти учнів 1- х класів до лав читачів шкільної бібліотеки; ознайомити їх з правилами поводження з книжками; виховувати любов до книги, уважність, почуття відповідальності.
Книжка вчить, як на світі жить, книжка відповідає на безліч запитань. Дім, де живуть книги, називають бібліотекою. В нашій шкільній бібліотеці дуже багато книжок, газет.
Людина, яка любить і вміє читати – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.
Я дуже рада, що наша шкільна бібліотека поповнилась читачами. З сьогоднішнього дня першокласники стали постійними користувачами бібліотеки. Учні піднялися ще на одну сходинку на шляху до знань. Нехай цей шлях буде для них радісним і цікавим.
У добру щасливу путь у Королівство Книг!
Комунальна установа Сумська спеціалізована школа l ступеня 30″Унікум” СМР.
26 березня відбулася зустріч учнів 2- В класу з поетесою Валентиною Мироненко, яка презентувала свою абетку – скоромовку “Що у щуки за щокою?” Учні класу образотворчого мистецтва Кролевецької дитячої школи мистецтв прикрасили цю чудову книгу своїми малюнками.
Дітям дуже сподобалося спілкуватися з поетесою. Учні навіть виявили бажання прочитати напам’ять свої улюблені вірші.
Починається все з абетки, першої вивченої літератури, прочитаного і написаного слова.
Валентина Мироненко побажала читачам мирного чистого неба над домівкою, радісних днів і міцного здоров’я, успіхів у навчанні, благополуччя і Божого благословення на всі добрі справи. Виростати та міцніти на радість своїй родині і всій Україні.
Країна наша – то мелодійна мова, золото пшеничного поля та синь небес; щирі і щедрі люди та велика історія.
“Читання-це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе”.
Саме з таких слів розпочався тиждень дитячої книги для учнів 1-Р класу. Діти та батьки з величезним задоволенням взяли участь у конкурсі ” Моя закладка для книги найкраща” та долучилися до виготовлення лепбуку “Мої улюблені книги”.
КУ Сумська спеціалізована школа l ступеня 30 “Унікум”.
14 березня 2019 року знову засяяв шкільний конкурс читців “Живе слово Кобзаря”, у якому взяли участь учні 2-х класів навчального закладу. Головне завдання конкурсу – духовне виховання дітей, виявлення і підтримка обдарованих читців, збагачення їх навиками акторської та сценічної майстерності, популяризація творів основоположника української літератури Т.Г. Шевченка.
Виступи учасників оцінювало конкурсне журі у складі: Бойко Г.М.- педагог- організатор, Масюкова Г.І. – вчитель початкових класів, Власенко О.В. – завідувач бібліотеки.
Діти, готуючись до конкурсу, серцем доторкнулися до поезії Великого Кобзаря. Це було свято! Важко було визначити переможців, адже кожен учасник вклав частинку своєї душі у виконання твору.
Переможцями конкурсу стали:
ГРАН – ПРІ отримала творча група”Кобзарики” (учні 2- А класу);
I місце – Лебеденко Доброслав, учень 2-В класу; Дерев’янко Анастасія, учениця 2-Б класу.
Il місце – Сидоренко Мирослава, учениця 2-Г класу; Борсук Ілля, учень 2- Б класу.
Ill місце – Зозуля Анастасія, учениця 2-Г класу; Фененко Марія, учениця 2- Г класу.
Пишаємося нашими юними зіроньками і бажаємо їм подальших успіхів та творчого натхнення!
7 лютого в 4-А та 4-Б класі був проведений виховний захід «Пекуча память про Афганістан», який був присвячений 30 річниці виведення військ з Афганістану. Вихователь Безрук С. Л. запросила на зустріч з учнями представника Української спілки ветеранів Афганістану Приходько Юрія Миколайовича.
За короткі хвилини зустрічі Юрій Миколайович розповів про те, як розпочалася для нього війна та що саме він переживав в той момент.
Учні не залишилися байдужими до спогадів гостя про службу в Афганістані та про перший бій, про біль утрат бойових товаришів, з якими він ділив армійське життя.
Представники Ради Мудрогномії, до яких приєдналися активні гуртківці нашого закладу, оглянули, як спільними зусиллями учні, вчителі та батьки прикрасили приміщення до нового року. При обговоренні конкурсу «Новорічний інтер’єр» Мудрики визначили номінації для кожного класу, відзначили, що кожен клас мав свій задум та особисте рішення. Дуже сподобалися всім учасникам огляду «Куточок Діда Мороза та Сніговика» (інтер’єр 3-Б класу), «Хатинка Дідуся Морозенька» (інтер’єр 3-В класу). Найсильніше враження залишило «Царство Снігової Королеви», яке разом з Кліменко О.О. створювали учнів 4-В класу!
Також діти відмітили, як творчо та оригінально прикрашені вікна й центральні сходи (3-Б клас), звернули увагу, що вікна коридору на І поверсі розмальовували учні 3-Г класу та просили передати вдячність Криштанович Ганні Василівні, мамі учениці Альбіни (4-А клас), за чудові новорічні малюнки на вікнах фойє школи. Але й у 1-2 класах (2-й корпус) дуже багато цікавих рішень: затишні куточки з камінами, оригінальні за ідеями тематичні фото-зони; ялинки, прикрашені рукотворними іграшками; інтер’єри, в яких відображається єдиний задум. Конкурс “Новорічна феєрія” ще раз довів, які у нас креативні педагоги та батькі, які разом з дітьми втілюють оригінальні та різноманітні задуми! Кожному класу присвоєна особиста номінація.
На зимових канікулах, 3 січня 2019 року проводилася інтерактивна програма «Новорічні розваги», у якій взяли участь представники Ради Мудрогномії та вихованці гуртків естетичного наряму. Діти з радістю прийшли, щоб активно провести дозвілля. Гомін, сміх, веселі рухливі конкурси, жартівливі змагання, музичні руханки, пустощі, приємності та обмін враженнями від святкування Нового року створили теплу та піднесену атмосферу. Важливим моментом традиційного дружнього чаювання є те, що діти і дорослі діють разом: стільці та столи ладнають, на стіл накривають, один одного пригощають та після себе прибирають. Для наших дітей це є додатковою можливістю набуття досвіду чемного поводження в cуспільному оточенні та встановлення доброзичливих відносин з дітьми інших класів.
У День Збройних сил України відбулися спортивні змагання між учнями 3-Б та 3-В класів. Їх основною метою було виховання патріотичних почуттів, укріплення дружніх стосунів між учнями 3-Б та 3-В класів, формування взаєморозуміння між дітьми. У ході змагань втілювалося в життя поширення ідей здорового способу життя, необхідності загартування та прихильності до активних форм організації дозвілля. Учасникам змагань та їх уболівальникам дуже сподобалися різноманітні оригінальні, досконало продумані естафети. Всі учасники отримали позитивні емоції, відчули бадьорість та приємну втому від активних рухів!#HealthySchools_UA
У рамках проведення Місячника військово-патріотичного виховання до Дня Збройних сил України в закладі пройшов ряд виховних заходів. Учні долучилися до створення оберегів та посилок воїнам АТО, виготовили леп буки: 1-2 класи «Україна – моя Батьківщина», а 3- 4 класи «Люби, шануй, захищай!». Серед учнів закладу освіти пройшла виставка малюнків приурочена Дню Збройних сил України. Відбулись спортивні змагання між учнями 3-Б та 3-В класу «А, нумо, хлопці. Наша мрія крилата – стати справжніми козачатами». 6 грудня урочисто відкрили оновлений меморіальний стенд «Нові часи – нові герої». Учні 4-в класу зустрілися з учасником АТО Кулєшовим І.І., який розповів про нові експонати. Діти з великою цікавістю розглядали залишки від боєприпасів та задавали запитання, які їх цікавили.
Акція “Живи, книго!” Із метою широкого залучення учнівського та педагогічного колективів до роботи з виховання в школярів бережливого ставлення до підручників та іншої літератури, поваги до праці людей, які їх створюють, відповідальності за правильне і бережливе використання підручників, посилення ролі книги в навчально-виховному процесі, щорічно проводиться шкільна акція “Живи, книго!” Результати перевірки показують, що класні колективи розгорнули змагання за краще збереження підручників. У кожному класі працюють пости бережливих, які слідкують за станом підручників – чи обгорнені, підписані, підклеєні, чи є закладки. Створено куточки “Живи, книго!”, де розміщені правила поводження з книгою, поради, як продовжити життя книги. Учні 3-4 класів працюють у “Книжковій лікарні”, допомагають “лікувати” зношену дитячу літературу. Відремонтовано 72 книги та 36 журналів. У бібліотеці створений куточок, де діти мають можливість ознайомитися з правами та обов’язками читачів при користуванні бібліотекою, з порадами, як відремонтувати пошкоджені підручники та художню літературу. Переможці огляду-конкурсу: І місце: 1- Р клас ( класний керівник Діденко Т.В.); 1- Д клас (класний керівник Пономаренко Л.Г.); 3- В клас (класний керівник Полулях В.М.). ІІ місце: 4- В клас (класний керівник Клименко О.О.). ІІІ місце: 3-Г клас ( класний керівник Шевелєва Т.П.); 3-А клас (класний керівник Цьома Л.П.); 2-Г клас ( класний керівник Планова С.І.).
1 грудня Україна разом зі спільнотою тродиційно долучається до заходів присвячених боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДУ. Наші унікумці теж приєдналися до цієї події, створивши флешмоб “Червона стрічка”.
23.11.2018 під час ранкових зустрічей учні нашої школи вшанували 85-ту річницю Пам’яті Жертв Голодомору, запаливши свічки пам’яті!
Як ви думаєте, а чи можуть геометричні фігури бути толерантними? Учні 2-А класу, працюючи в групах, дійшли висновку, що ці фігури всі різні: за формою, розмірами і навіть кольором, але це ніяк не впливає на їх значущість. Всі вони – важливі і потрібні. Ми мали змогу в цьому пересвідчитися, виготовляючи фантастичних тварин, де в пригоді був і великий квадрат (для тулуба), і маленький трикутник (для хвостика чи носика)… Та спробували провести паралель з людиною: маленький ти чи дорослий, хлопчик чи дівчинка, якої б не був національності – всі ми різні, але погодьтеся жити в одноманітному світі нам було б не цікаво! Тому, будьте толерантними один до одного!!!
Третій тиждень шкільного життя ознаменувався початком акції «Жива вода – живе дерево». Молоденькі деревця, висаджені весною нашими випускниками, потерпають від спраги. Спільними зусиллями учні 4-А та 4-Б класів розпочали важливу справу. Діти з готовністю і великим бажанням поливали саджанці.
За принципом ланцюжка у інші дні протягом вересня –жовтня до акції долучаться учні 4-х класів. Нехай зростають наші деревця!
14 вересня до учнів 3-Г класу завітала Тетяна Петрівна Клець, відповідальний секретар Сумської обласної організації Українського товариства охорони природи. Вона розповіла про небезпечні для здоров’я людей рослини-агресори та показала як вони виглядають (золотавник канадський та амброзію полинолисту). Але головною метою її візиту було розповісти дітям про початок Всесвітньої акції «Зробимо світ чистим», яка в межах України набула формату екологічної кампанії «Чиста Україна – чиста Земля». Головна ідея цього екологічного руху – формування еко-свідомості українців, а особливо підростаючого покоління. На зустрічі Тетяна Петрівна подарувала класу альбом «Перлини Сумщини» та календар екологічних дат. Після чого відбувся практичний рейд з прибирання території дитячого парку «Казка», який здійснили учні 3-Г класу на чолі з Шевелєвою Т.П., Клець Т.П. До цього єко-заходу долучилися і батькі учнів цього класу. Всі діяли завзято, старанно й організовано. Дитячий парк виявився досить чистим, але вартові чистоти не пішли з порожніми руками. Ідучи до школи прибирали сміття по проспекту Шевченка.
Проведення тижнів позашкільної освіти в закладах загальної середньої освіти
Літо, веселощі, розваги! Табірна зміна в розгарі, але і про благодійно-екологічні проблеми ми не забули. Цілий рік кожен клас збирав пластикові кришечки та використані батарейки. А саме сьогодні, завдяки допомозі та щирій підтримці батьків: Кулешова Ігоря Ігоровича та Грищенка Вадима Федоровича, ми змогли відправити до приймального пункту одного з магазинів «Watsons» біля 200 кг використаних батарейок та декілька мішків пластикових кришечок до благодійного центру «СББ – тил». Діти та дорослі разом швидко та завзято здійснили цю важливу справу.
У таборі “Посмішка” весело, драйвово та з запалом пройшов конкурс інсценованої дитячої пісні. Такі різні і такі яскраві, такі пісенні і такі талановиті. Навіть літом, у пришкільному таборі, – ми унікальні!
Вихованці пришкільного табору “Посмішка” полюбляють різносторонньо розширювати світогляд, тому вони відвідали художню галерею при греко-католицькому костелі. Для дітлахів була представлена виставка скульптур та історія виникнення костелу.
Розважальна рухлива гра «Веселі мандри»
Після святкового відкриття табірної зміни всі загони взяли участь у розважальній рухливій грі «Веселі мандри». Команди загонів за певними маршрутами подорожували по станціях, де виконували різноманітні завдання. На завершення гри діти ділилися своїми враженнями. Переважній більшості гра дуже сподобалась.
“Розпочинаємо розмову”: гра для нового класу
Організація виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році
Тиждень Толерантності
З 14 по 18 листопада 2016 року в комунальній установі Сумська загальноосвітня школа І-ступеня № 30, м. Суми, Сумської області пройшов Тиждень Толерантності під гаслом: «Ми різні, але всі потрібні!». Основною метою Тижня було формування в учнів навичок ефективного спілкування, розвиток емпатії, розуміння проблем оточуючих людей. Розпочався тиждень асамблеєю на якій учні із Ради Мудрогномії розповіли учням 2-4-х класів що ж таке Толерантність. В рамках Тижня проведено конкурс малюнків серед учнів на тему: « Толерантність на папері.» .
Психологом школи, Захарченко М.М. та соціальним педагогом Садовою О.І. були проведені тематичні тренінгові заняття: « Я бачу і розумію тебе!», «Подорож до країни Дружби», «Поговоримо про толерантність».
Активно долучилися до проведення тижня і вихователі ГПД, які провили цікаві та повчальні бесіди та виховні заходи де були створені ситуації на пряв розуміння та доброти товаришів по класу.
В холі школи було оформлено інформаційний стенд, який нагадував учням, вчителям та батькам про значимість Міжнародного дня толерантності.
Проведення тижня толерантності дозволило учням, вчителям та батькам відчути себе єдиним цілим.
Тиждень олімпійського руху
Весело та активно пройшов тиждень Олімпійського руху у нашій школі. У всіх класах проводились тематичні уроки, виховні спортивно-оздоровчі заходи. Для учнів 4-х класів відбувся виховний захід «Історія олімпійського руху від далеких часів до сьогодення». Учні не тільки мали змогу дізнатися цікаві факти про історію олімпійського руху, але й продемонструвати свої власні нагороди та розповісти про успіхи у спорті. Для менших школярів були організовані веселі естафети, ігри, змагання. Також учні мали змогу ознайомитися з виставкою книжок про олімпійський рух, які можна прочитати у шкільній бібліотеці.
День пам’яті жертв Бабиного Яру
До Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, що відзначається 29 вересня, у 3-а класі було проведено урок “Три ляльки”. Через історію трьох єврейських дівчат та іх ляльок, яких було заслано в гетто з різних країн , дти дізналися про страшні сторінки з історії людства під час другої світової війни. Свої враження, думки та побажання миру діти висловили у своїх малюнках, зобразивши свою улюблену ляльку.
Тиждень правових знань
З 3 по 7 жовтня у школі проводився Тиждень правових знань «Знай свої права, та виконуй обов`язки!». Відповідальним за проведення цієї програми була заступник з навчально-виховної роботи Гордієнко Т.М., педагог-організатор Бойко А.М., соціальний – педагог Садова О.І., практичний психолог Захарченко М.Г.
У рамках тижня була організована та проведена асамблея відкриття Тижня правових знань «Основні закони про права дитини». Для учнів 2-х, 3-х, 4-х класів виступили представники Ради Мудрогномії з інформаційним повідомленням «Знай свої права та обов`язки».
Вихователями ГПД були проведені виховні заходи «Мої права, мої обов`язки» серед учнів 3-4-х класів.
Для учнів 1-х класів соціальним педагогом проведено виховний заходів «У казкових героїв є теж свої права!», учні 2-х класів спільно з вихователями ГПД переглянули та провели обговорення мультсеріалу «Поради тітоньки Сови» та веселі мультфільми з героями Смішариками «Ти маєш право….».
Учні 3-4-х класів спільно з вихователями активно потрудилися над практичним заняттям по створенню стіннівки «Ліхтарик – Правовик». А наша малеча, 1-2-гі класи, в свою чергу створили та оформили у роздягальні вернісаж малюнків на тему «Моя дружна, весела сім’я!».
7 жовтня було проведено закриття тижня. Комісією у складі відповідальних за проведення Тижня права були переглянуті роботи учнів 1-4-х класів. Усі класи молодці, потрудились активно за що отримали грамоти і подяки.
Особливою увагою хочеться відмітити учнів 2-Б класу (Циганенко Н.О.), 2-А класу (Безрук С.Л.). Надзвичайно креативні і цікаві стіннівки приготували учні 3-4-х класів, творчо підійшли до роботи і учні і вихователі. Але робота учениці 4-Г класу Безвін Дар’ї заслуговує на окрему подяку.
Тиждень правових знань не пройшов непоміченим, заходи, які були проведені знайшли відгук у серцях і свідомості наших учнів.
АКЦІЯ «ЗБЕРЕМО МАКУЛАТУРУ – КУПИМО ПІДРУЧНИКИ»
У продовж першого семестру 2016-2017 навчального року, учні школи взяли активну участь у конкурсі по збору макулатури, який проходив під гаслом «Зберемо макулатуру – купимо підручники».
Учні та батьки відповідально поставилися до цієї корисної справи, яка мала дві мети: зберегти екологію нашої планети та на отримані кошти від зданої макулатури придбати підручники, яких не вистачало для учнів 3-х класів.
За результатами проведеної акції підведено підсумок:
- призові місця отримали класи: І місце – 3-Б клас
ІІ місце – 3-В клас
ІІІ місце – 1-А, 3-А класи
- серед учнів переможцями стали: І місце – Микула Аріна (4-В клас)
ІІ місце – Павловський Матвій (2-Г клас)
ІІІ місце – Спановська Ксенія (3-Гклас),
Кобичева Марія (4-Б клас)
За активну участь у зборі макулатури отримали подяки 2-А, 4-Б, 4-В класи.
Фотоконкурс «Дитина і книга»
В рамках проведення місячника шкільної бібліотеки «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» відбувся фотоконкурс «Дитина і книга», в якому приймали участь учні 3-х класів.
За результатами конкурсу подяку за активну участь одержали:3-А клас (класний керівник Діденко Т.В.,вихователь ГПД Литвиненко І.В. );3-Г клас (класний керівник Масюкова Г.І., вихователь ГПД Скорик Т.М.);3-Д клас (класний керівник Нестеренко В.В., вихователь ГПД Запорожець Г.В.).
Визначилися переможці і серед учнів:
І місце – Дудченко Анна, учениця 3-Г класу,
І місце – Дука Олександра,учениця 3-Г класу,
ІІ місце – Слюсаренко Артем, учень 3-Д класу,
ІІ місце – Дашкін Матвій, учень 3-Д класу,
ІІІ місце – Чубковець Іван, учень 3-Д класу,
ІІІ місце – Линник Анжела,учениця 3-Д класу.
Кращі фотороботи виставлено для перегляду в читальному залі шкільної бібліотеки.
Завідуюча бібліотекою Власенко О.В.
ПЛАН проведення Тижня толерантності
- 09.11.16, 10.11.2016 Нарада вихователів ГПД щодо проведення Тижня толерантності
- 14.11.16 Асамблея. Відкриття Тижня толерантності. Інформаційне повідомлення Ради Мудрогномів «Що таке толерантність?» – 3-4 класи
- 15.11.16 Асамблея. Відкриття Тижня толерантності. Інформаційне повідомлення Ради Мудрогномів «Що таке толерантність?» – 2 класи
- 16.11.16 Загальношкільний вернісаж дитячих малюнків «Толерантність на папері….»
- 16.11.16 Година спілкування « Я бачу і розумію тебе!» – 3-4 класи
- 17.11.16 Виховний захід «Подорж до країни Дружби» – 1 класи
- 17.11.16 Розвиваюче заняття «Поговоримо про толерантність» – 2 класи
- 18.11.16 Асамблея. Підсумок проведення Тижня толерантності – 2-4 класи